Sukanka 100 metų, kai pirmą kartą buvo pademonstruotas garsiausias ir įtakingiausias visų laikų magijos triukas
(10)Atėjo, perpjovė ir užkariavo. Prieš šimtą metų, sausio 17-ąją, iliuzionistas P. T. Selbitas Londono teatro „Finsbury Park Empire“ scenoje į dėžę įkišo moterį ir ją perpjovė pjūklu, sukurdamas magijos klasiką.
Dabar, praėjus šimtmečiui, iliuzionistai iš viso pasaulio internetu paminės garbingą garsiojo triuko jubiliejų.
Savo versijoje P. T. Selbitas pjūklu neva perpjovė medinę dėžę ir moterį, paskui dėžė buvo atidaryta, ir moteris išlipo nė kiek nesužeista. Bėgant metams, kiti iliuzionistai patobulino šį numerį, ir dabar dvi perpjautos dėžės pusės atskiriamos, tarytum padalijant žmogų pusiau.
„Mano nuomone, kad triukas būtų dar efektingesnis, turi žiūrovams parodyti, kaip pjūklas neva sminga į tavo kūną, ir atskirti perpjautas puses. Tada numeris iš tikrųjų bus tobulas. Bet aš ryžausi dar įmantresniam variantui. Perpjovimo pusiau iliuziją paverčiau pabėgimu, kad žiūrovai iš tiesų galvotų, jog stengiuosi išsivaduoti, atrakinti spynas ir panašiai. O perpjovimas pusiau virto netikėtu elementu. Ir tai dar ne viskas. Nusprendėme žiūrovams pademonstruoti, kaip mano pagalbininkai neva atsuka laiką atgal ir sujungia mano kūno puses. Viską sudėjus, išėjo visai neblogas numeris“, - sakė iliuzionistas D. Copperfieldas.
Garsusis iliuzionistas D. Copperfieldas sugalvojo savo „Mirties pjūklo“ versiją: jis pririšamas prie platformos, o didžiulis diskinis pjūklas perpjauna pusiau. Kartais atlikdamas šį triuką iliuzionistas iš tikrųjų susižeidžia, kaip pats prisipažino davęs interviu filmuojant medžiagą sekmadienį numatytam minėjimo renginiui, kuris vyks internetu.
P. T. Selbito triuko minėjimo renginį organizuoja Londone įsikūrusi organizacija „Magic Circle“. Sekmadienį, 18 val. vietos laiku, feisbuke bus pradėta tiesioginė minėjimo transliacija.
Kalbėdamas apie numerio ilgaamžiškumą, M. Caveney sakė, kad greičiausiai apie jį bus diskutuojama ir dar po vieno šimtmečio.