Susipažinkite su pirmąja pasaulyje oro uosto terapine kiaule
(1)Kiaulės nemoka skraidyti, tačiau jos gali padėti sumažinti stresą keliaujant lėktuvais. Susipažinkite su LiLou – pirmąja pasaulyje oro uosto terapine kiaule.
Penkerių metų amžiaus gyvūnas priklauso Tarptautinio San Fransisko oro uosto „Vizgintojų brigadai“, kurią daugiausia sudaro terapiniai šunys. Jos paskirtis – linksminti keleivius ir sumažinti įtampą bei nerimą prieš skrydį. LiLou kojų nagai – nulakuoti raudonai, galvą puošia piloto kepurė. Sveikindamasi ji pakelia kanopą...
Kaip ir šunys, kiaulė moka įvairių triukų, pozuoja asmenukėms ir linksmina išskrendančius žmones savo žaislinio pianino melodijomis. LiLou gyvena su šeimininke Tatjana Danilova San Fransisko centre esančiame bute. Gyvūnas mėgaujasi ekologiškomis daržovėmis ir baltymų granulėmis, miega savo lovoje ir kasdien eina pasivaikščioti. T. Danilovos teigimu, LiLou, kaip ir daugeliui žmonių, darbas yra labai svarbus jos gerovei.
Visi terapiniai gyvūnai dalyvauja San Fransisko žiauraus elgesio su gyvūnais prevencijos draugijos mokymuose ir privalo pasižymėti stabiliu temperamentu, geromis manieromis bei būti draugiški, teigia Jennifer Kazarian, oro uosto svečių aptarnavimo vadybininkė. Kitaip tariant, gyvūnų savybės turi būti tinkamos bendrauti su nervingais keleiviais.
Kalbant apie „nelaimingus atsitikimus“ prispyrus gamtiniams reikalams, J. Kazarian sako, jog jokių problemų nekyla. Visi oro uosto terapiniai gyvūnai, įskaitant LiLou, išmokyti nedergti, kur pakliuvo.