Kokie rinkos signalai rodo prieštaringą pasaulinės ekonomikos paveikslą
(2)Norite patikrinti, kokiu mastu prekybos karas smogia pasaulio ekonomikai? Atkreipkite dėmesį į šiuos rinkos signalus - ir atidžiai juos stebėkite.
1. Vyriausybiniai vertybiniai popieriai. Jie laikomi patikimu garantu, paremtu „visišku JAV vyriausybės valstybės pasitikėjimu ir įgaliojimu“.
Per šiuos metus JAV obligacijos smarkiai šoktelėjo, tam daugiausia įtakos turėjo rizikos, susijusios su „Brexit“ ir prekybos karu.
2. „Caterpillar“ akcijos
Jos yra laikomos svarbiu kryptį nustatančiu rodikliu, nes apima platų pramonės šakų spektrą, nuo naftos iki kasybos sektorių.
Įrangos gamintoja, siųsdama perspėjimo signalą, pranešė apie pirmą ketvirtinio pelno sumažėjimą per trejus metus.
3. Varis. Plačiai vartojamas oranžinis metalas jautriai reaguoja į ekonomines tendencijas.
Neramumai svarbiausioje vario gavėjoje, Čilėje, bei silpna paklausa Kinijoje sudrebino šio metalo rinką.
4. Australijos doleris. Jis vertinamas kaip svarbus Kinijos ekonominės būklės matas, visų pirma dėl Australijos priklausomumo nuo Kinijos prekybos.
Australijos doleris sunkiai atsigauna nuo rugpjūčio, kai smuko iki rekordinio dešimties metų minimumo.
5. Korėjos vonas. Kaip daug eksportuojančios šalies valiuta, vonas laikomas dar vienu pasaulinės prekybos barometru.
Pasirodžius eksporto atsigavimo ženklams, vonas šių metų spalį pasiekė trijų mėnesių aukštumas, ir tokia dinamika žadėjo neblogas perspektyvas.
6. „Apple“. Ši išmaniųjų telefonų gamintoja su savo svariu pėdsaku pasauliniame versle yra itin svarbus matas, nustatantis nuotaikas prekybos bei technologijų sektoriuje.
„Apple“ šoktelėjo į rekordines aukštumas, nes analitikai prognozuoja spartesnę „iPhone 11“ ir srautinio vaizdų siuntimo paklausą.