„Vengdami kuo greičiau atsinaujinti programinę įrangą, operacines sistemas, vartotojai tikrai neaplenkia laiko. Priešingai, atidėliodami šiuos procesus jie gali prisidaryti negrįžtamos žalos: svarbaus nuotolinio susitikimo metu kompiuteris gali išsijungti ir pradėti atnaujinimą. Tokiu būdu sutrikdomas darbo ritmas – kartais tenka laukti ir pusvalandį, kol bus įdiegti visi atnaujinimai. Svarbiausia – visada viską atnaujinti ir įsidiegti laiku“, – pastebi Arnoldas Lukošius, „Tele2“ Inovacijų ekspertas.
„Windows 11“ dėmesio centre – laiko optimizavimas
Informacinių technologijų milžinė „Microsoft“ neseniai paskelbė, kad naujausioje „Windows 11“ versijoje šalia įvairių patobulinimų, svarbiausiu akcentu taps laiko taupymas. Ekspertai skelbia, kad šis atnaujinimas ne tik sumažins operacinės sistemos diegimo laiką, tačiau net ir optimizuos kompiuterio procesoriaus naudojimą.
Įprastai, „Microsoft“ kiekvieną mėnesį vartotojams praneša apie būtinus sistemos atnaujinimus, kurie skirti tiek naujų funkcijų įdiegimui, tiek apsaugai nuo galimų grėsmių. Naujausioji „Windows 11“ versija „24H2“ pasižymi spartumu, efektyvumu bei optimizacija. Ekspertai dalijasi įžvalgomis, kad naujausią „Windows 11“ versiją įsidiegti užtruks beveik perpus greičiau nei įprastai.
Sistemos atnaujinimas – privačių duomenų apsaugos prevencija
Prieš kelerius metus nuaidėjo skandalas, kai į daugiau nei ketvirtį milijono kompiuterių visame pasaulyje su „Windows“ programine įranga buvo įsilaužę programišiai. Vėliau ši ataka net buvo įvardinta specialiu pavadinimu „WannaCry“. Piktavaliai, užgrobę privačius žmonių duomenis, prašė jų išpirkos, kuri siekė iki 600 dolerių.
Tiesa, paaiškėjo, kad šios atakos su didžiule finansine žala bei asmeninių duomenų pažeidimu vartotojams buvo galima išvengti. Tereikėjo laiku įsidiegti sistemos atnaujinimą su apsauga nuo kibernetinių grėsmių, apie kurį „Microsoft“ tuo metu buvo įspėjusi likus dviems savaitėms iki atakos.
„Labai svarbu, kad žmonės suprastų, kodėl reikia laiku atnaujinti programinę įrangą. Iš pavyzdžių matome, kad laiku neįsidiegus atnaujinimo galime tapti lengvu sukčių taikiniu, todėl ant sistemoje pasirodančių pranešimų niekada nespauskite „Vėliau“ mygtuko“, – pabrėžia A. Lukošius.
Sistemos atnaujinimas – našaus darbo stabdymas?
Ar kada bandėte darbe išsiųsti laišką per „Outlook“ ir nepavyko to padaryti? Ar laukiant svarbaus nuotolinio susitikimo kompiuteris ėmė ir išsijungė? Ekspertai atkreipia dėmesį, kad svarbu atnaujinti ir prižiūrėti ne tik asmeninius, tačiau ir darbinius kompiuterius.
Prinstono universiteto mokslininkų atliktame tyrime skelbiama, kad žmonės neskuba atsinaujinti sistemų dėl laiko taupymo. Net 40,5 proc. apklaustųjų sako, kad, jų manymu, reikia investuoti per daug laiko resursų – atsisiųsti naujinį, o po to palaukti, kol jis įsidiegs. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad toks vartotojų elgesys tikrai laiko netaupo, o priešingai – jį eikvoja.
Programinės įrangos gamintojai įspėja, kad siųsdami atnaujinimus jie įgalina sistemas veikti koja kojon su naujausiomis technologijomis. Ignoruodami gamintojų siunčiamus pranešimus, stabdote savo kompiuterį nuo spartesnio veikimo.
Neturite pakankamai vietos kompiuteryje? Ne bėda!
Viena iš atidėliojimo priežasčių, be spartaus ir įtempto gyvenimo ritmo, įvardijama ir tai, kad dažnu atveju vartotojai neturi pakankamai vietos įsidiegti minimam sistemos atnaujinimui.
Šiuo atveju „Microsoft“ irgi užbėga vartotojų pasiteisinimams už akių – optimizuoja ne tik laiką, tačiau ir užimamą vietą. „Windows 11“ yra pagerintas ir atnaujinimų atsisiuntimo dydis, kuris sumažintas maždaug 200 MB.