„Esminis „Delfi“ tikslas visada buvo ir bus ginti viešąjį interesą. Savo darbe mes nuolat ieškome tiesos – tai yra labai nelengvas, bet be galo svarbus darbas. Be abejo, kiekvieną žurnalistų džiugina, kai jo straipsniai ar video reportažai populiarūs, skaitomi ir žiūrimi, bet niekas nesuteikia didesnio savo darbo prasmės jausmo nei matyti, kad viešumas padėjo atnešti realius pokyčius ir iš tiesų pagerinti žmonių gyvenimus“, – sako Rasa Lukaitytė-Vnarauskienė, „Delfi“ vyr. redaktorė.
„Delfi“ žurnalistai atliko tyrimus ir rašė straipsnius finansinių nusikaltimų, vartotojų teisių, žemėtvarkos, nusikaltimų prieš nepilnamečius temomis, gilinosi į teisę pažeidžiančias situacijas, susijusias su sportu, kultūros paveldu, kitomis sritimis.
Tarp 2024 m. garsiai nuskambėjusių istorijų buvo tokios kaip po „Delfi“ tyrimo nugriautas neteisėtai pastatytas verslininko Antano Boso namas Vilniaus rajone.
Po „Delfi“ straipsnio buvusiai ministrei Monikai Navickienei skirta bauda dėl regioniniame parke ne pagal paskirtį naudojamo pastato.
„Delfi“ žurnalistai atskleidė skandalingų istorijų dėl kunigų santykių su nepilnamečiais, po kurių jie pasitraukė iš pareigų.
„Delfi“ straipsnis atkreipė dėmesį į verslininku prisistatinėjusio Igno Jomanto finansines machinacijas, dėl kurių jis galiausiai buvo sulaikytas.
Visoje Lietuvoje plačiai nuskambėjo „Foxpay“ epopėja, kai po skandalų Lietuvos bankas šiai įstaigai panaikino elektroninių pinigų įstaigos licenciją. Tai – tik keletas iš daugybės per metus „Delfi“ iškeltų klausimų, atliktų tyrimų ir aprašytų istorijų, kurie prisidėjo keičiant Lietuvą. Ryškiausias praėjusių metų istorijas galite rasti viešai paskelbtoje „Delfi“ poveikio ataskaitoje (ją skaityti galite čia).
„Pažadame, kad ir šiais metais skirsime ne mažiau jėgų kovojant už skaidrumo didinimą, teisingumo užtikrinimą ir sprendžiant problemas, su kuriomis gali susidurti kiekvienas mūsų visuomenės narys“, – sako R. Lukaitytė-Vnarauskienė.
„Delfi“ poveikio ataskaitą skaitykite čia.