Dėl to jis kaltina Rusiją, praneša rbc.ru.

Interviu Vokietijos leidiniui „Bild“ P. Porošenka sakė, kad „atviro karo grėsmė rimtesnė nei pernai metais“. Pasak Ukrainos prezidento, „Ukrainos teritorijoje yra aštuoni tūkstančiai Rusijos karių ir karininkų“.

Taip pat P. Porošenka paminėjo naujas Rusijos bazes pasienyje su jo šalimi ir nuolatinius karinius mokymus.

Rusija daug investuoja į karinį pasiruošimą, o mums nepateikiama jokių aiškinimų“, – skundėsi Ukrainos prezidentas.

P. Porošenka taip pat pakomentavo neseniai tam pačiam leidiniui „Bild“ duotą Rusijos prezidento Vladimiro Putino interviu, konkrečiai jo žodžius, kad „svarbu ne teritorija ir sienos, o žmonių likimai“.

Ukrainos prezidentas į tai reagavo sakydamas, kad „Putinas niekada nepripažino Ukrainos sienos, aiškindamas tai rusakalbės mažumos gynimu“. „Jūs Vokietijoje taip pat turite rusakalbę mažumą“, – priminė P. Porošenka.

Jis paragino Europą neatšaukti sankcijų Rusijai ir nepasiduoti Maskvos tikinimams, kad be jos dalyvavimo neįmanoma išspręsti Sirijos konflikto.

„Viskas, kas vyksta pasaulyje, vienaip ar kitaip susiję su Rusijos agresija“, – sakė Ukrainos prezidentas. Pasak jo, Maskva siekia suskaldyti Europą.

P. Porošenka pareiškė, kad to negalima leisti, ir atkreipė dėmesį į tai, kad Europos Sąjunga dabar nėra tokia priklausoma nuo Rusijos rinkos. „Rusijos rinka jau ne ta, kokia buvo prieš kelerius metus“, – sakė Ukrainos vadovas.

P. Porošenka atsakė ir į klausimą apie korupciją jo paties šalyje. Pasak jo, progresas reformų srityje pastebimas, tačiau dėl karo šalies rytuose jis yra lėtesnis.

Rusijos valdžia ne kartą neigė Rusijos karių buvimą Ukrainos teritorijoje ir dalyvavimą ginkluotame konflikte Donbase.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1569)