Gamtoje – pirmieji pavasario ženklai. Ornitologai pastebi kai kuriuos sugrįžusius paukščius, ant medžių skleidžiasi vadinamieji kačiukai. Ar tai reiškia, kad šiemet pavasaris ateis anksčiau nei įprastai? Apie tai Žinių radijo laidoje „Ryto espresso“ pasakoja gamtininkas Andrius Gaidamavičius.
A. Gaidamavičius
19 straipsnių
Apie šimtas visuomenininkų sostinėje surengė teatralizuotą protesto akciją „Girios ateina į Vilnių“ dėl medžių kirtimo.
Pirmos instancijos teismas turės iš naujo nagrinėti visuomeninių organizacijų skundą dėl Vyriausybės ir Aplinkos ministerijos sprendimų nuo šių metų padidinti metines miškų kirtimo normas bei dėl kirtimų saugomose teritorijose.
Premjerui Sauliui Skverneliui pirmadienį pranešus apie aplinkos ministro Kęstučio Navicko atleidimą, kai kurie miškininkų interesus ginančių asociacijų atstovai sako, kad K. Navickas yra silpnas politikas, be to, susibūrė silpną komandą.
Kai kuriems Seimo nariams siūlant miško teritorijai nepriskirti kirtaviečių, dėl gaisrų ar ligų žuvusių medynų, kiti parlamentarai sako, kad tai gali paskatinti žemės paskirties keitimą.
Kitą savaitę prasidedant vilkų medžioklės sezonui, visuomenininkai ragina Vyriausybę atšaukti sprendimus didinti medžioklės kvotą nuo 60 iki 110 šių gyvūnų per sezoną.
Utenos regionas įdomus ir Lietuvai, ir pasauliui. Čia atliekamas eksperimentas su gyvais žmonėmis: ar išliks gyvybė šiame regione, kuomet radioaktyvių atliekų saugykloje pasibaigs šių atliekų saugojimui skirtas laikas. Jis trumpas – 25 metai, o kas toliau? Niekas nežino.
Iš Labanoro kilęs miškininkas, biologas ir geologas Andrejus Gaidamavičius nuo ketvirtadienio dirba aplinkos ministro Kęstučio Navicko visuomeniniu patarėju.
Einančių į rudenėjančius miškus laukia ne tik grynas oras, grybai ir malonus poilsis, bet ir erkės bei briedmusės. Aktyviausios erkės būna du kartus per metus: gegužę ir rugpjūčio pabaigoje bei rugsėjo pradžioje.
Tokių sausrų, kokios dabar fiksuojamos Kalifornijoje, Lietuvoje greičiausiai nebus, tačiau per ateinančius dešimtmečius numatomas antrosios vasaros pusės – liepos ir rugpjūčio mėn. – sausringumo didėjimas, teigia klimatologas Arūnas Bukantis.
Lietuvoje sumedžiotas pirmasis šakalas jau kurį laiką laukia eilės iškamšai, tačiau jo pasirodymas mūsų šalyje sukėlė kalbas, kurios artimiausiu metu dar tikrai netils. Nuo gegužės mėnesio šiuos gyvūnus leidžiama medžioti visus metus, o taip pat svarstoma ir apie jo įtraukimą į invazinių rūšių Lietu...
Norintys atostogauti švariausiuose paplūdimiuose turėtų rinktis piečiau Klaipėdos sąsiaurio arba ties Latvijos pasieniu esančius paplūdimius, pataria gamtosaugos specialistai. Jie taip pat aiškina, kada geriausia rinktis atostogas prie Baltijos jūros.
Valgykite mažiau mėsos, kad išgelbėtumėte planetą, trečiadienį skelbia britų „The Guardian“.
Lietuvos giriose gyvenančių pelėdų patinėliai leidžia įvairius melodingus garsus, o patelės išraiškingais balsais pasigirti negali. Taip LRT.lt teigė gamtininkas Andrejus Gaidamavičius, kuris su portalo skaitytojais pasidalino ir savo padarytu vaizdo siužetu su žvirbline pelėda.
Atėjus žiemai ir paspaudus šalčiui, išgyventi gamtoje tampa sunkiau ir gyvūnams. Tačiau, ar žmogus turėtų kištis į gyvosios gamtos gyvenimą, siūlydamas žvėrims ir paukščiams gardesnį kąsnį? Štai gamtininkas Andrėjus Gaidamavičius tiesiai šviesiai sako – „šerdami šernus tortais iš prekybos centrų spa...
Šernams Lietuvoje atėjo ekstremalių išbandymų metas. Pirma, paskelbta, kad juos bus leidžiama medžioti ištisus metus. Antra, jų populiaciją norima sumažinti beveik 90 proc., arba kitaip tariant – nuo 100 tūkst. individų iki maždaug 5-10 tūkst. Tai, anot Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (...
Nors Lietuva pati smarkiai nukentėjo nuo politinių Kremliaus užtvarų, sustabdžiusių lietuviškų pieno gaminių eksportą į Rusiją, mūsų nevyriausybinės ir visuomeninės organizacijos tokiais pačiais rusiškais „gynybos nuo kenksmingų užsienietiškų maisto produktų“ argumentais bando torpeduoti dabar derin...
V. Ribikauskas: milijonus litų kainuojanti lūšių gausinimo programa nepasieks trokštamų rezultatų (20)
Žiniasklaidoje pasirodė ir pasigirdo žinutės, kad dėl veisimo nelaisvėje ir paleidimo į miškus Lietuvoje gausėja lūšių. Oficialiai skelbiamas 50-70 Lietuvos miškuose gyvenančių lūšių skaičius, kaip ir vilkų, yra gerokai sumažintas.
Bebrų medžioklės sezono pratęsimas kursto diskusijas – didesnė dalis žmonių neslepia nepritariantys bebrų šaudymui jų veisimosi metu, savo ruožtu medžiotojų atstovai sako bandantys rasti tinkamą sprendimą, kaip pagelbėti nuo bebrų kenčiantiems gyventojams.