„Reitingų“ žurnalo autoriai sudarė aukštųjų mokyklų reitingą pagal profesinio bakalauro specialistų parengimą kolegijose ir pagal bakalauro ir vientisųjų studijų specialistų parengimą universitetuose. Lyderių pozicijas jau kurį laiką užima tos pačios ugdymo įstaigos.
absolventai
21 straipsnių
Naujausi Užimtumo tarnybos duomenys skelbia, kad Lietuvoje registruotas nedarbas siekia 8 proc. Liepos mėnesio darbo rinkos tendencija – padidėjusi absolventų registracija Užimtumo tarnyboje. Darbo paieškas pradėjo 1,6 tūkst. ką tik universitetus, kolegijas bei profesines mokyklas baigusių jaunuolių...
Visas karjeros viltis su IT sektoriumi siejantys absolventai turėtų suklusti – šių specialistų poreikis išliks ir po dešimtmečio, tačiau tik 4-oje vietoje. Sąrašo viršuje užtikrintai įsitvirtins menų ir humanitarinių krypčių specialistai, augs teisės ir apskaitos specialistų poreikis.
Lietuvos mokslo daktarų atlyginimai siekia beveik 2 tūkst. eurų, o stipendijos šimtais lenkia latvius ir estus (48)
Nors doktorantūros studijos dažnai siejamos su akademine karjera, visgi net 43 proc. doktorantūros studijų absolventų dirba už akademijos ribų. 37 proc. mokslo daktarų po studijų baigimo dirbo tik mokslo ir studijų institucijose, o likęs penktadalis derino darbą akademijoje ir kitose darbovietėse.
Ketvirtadienio popietę ISM Vadybos ir ekonomikos universitete absolventams iškilmingai išdalyti aukštojo mokslo diplomai.
Šią savaitę Lietuvoje – aukštųjų mokslų diplomų teikimo maratonas, o antradienio popietę sostinės Šv. Jonų bažnyčioje savuosius iškilmingai atsiėmė Vilniaus universiteto ekonomikos ir verslo administravimo fakulteto absolventai.
Pirmadienio popietę sostinės Šv. Jonų bažnyčioje iškilmingai įteikti aukštojo mokslo diplomai. Šiandien vieną gyvenimo etapą oficialiai baigė Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto absolventai.
Palyginti su kitomis Europos šalimis, didelė Lietuvos gyventojų dalis yra įgiję bakalauro laipsnį. Kadangi pastarojo pakanka susirasti darbą, apie tolesnes – magistrantūros studijas dažnai ne tik kad nebegalvojama, bet ir manoma, jog antroji studijų pakopa tėra tik laiko švaistymas.
Laikui bėgant įmonėms patraukliausios studentų specialybės, o tuo pačiu ir savybės, keičiasi. Šiandien viena didžiausių naujų darbuotojų ydų specialistai įvardina savo jėgų pervertinimą. Darbdaviai negaili kritikos specialistų rengimo sistemai ir viltis deda į prasidedančią aukštojo mokslo reformą. ...
Vidurvasarį darbo rinka atsinaujina – kasmet ją papildo diplomuotas jaunimas. Ir šią liepą daugiau kaip du kartus šoktelėjo absolventų skaičius – jų įregistruota per 2,6 tūkst. Šiemet būsimų rinkos dalyvių 1,4 tūkst. kreipėsi mažiau nei pernai.
Vilniaus universiteto (VU) rektorius Artūras Žukauskas turi pasiūlymą, kurį galėtų įvertinti ir studentai, ir darbdaviai. Jo teigimu, Lietuvoje turėtume įteisinti tarpkryptines studijas.
Lietuvoje šiuo metu kuriama absolventų karjeros stebėsenos sistema – ji leis matyti, kaip aukštųjų mokyklų absolventams sekasi darbo rinkoje. Šiais metais buvo atliktas pilotinis specialistų kvalifikacijų žemėlapio tyrimas, taip pat absolventų karjeros stebėsenos tyrimas, kurio dėka atsirado tvirtas...
Kad mirusieji atrodytų kaip gyvi ir būtų užtikrinta jų kūnų dezinfekcija. Tokia užduotis keliama balzamuotojams ir tanatopraktikams, kurie pradėti rengti Lietuvoje.
Liepos mėnesį kiek padidėjusiam nedarbo lygiui daugiausiai įtakos turėjo į darbo rinką atėję profesinių mokyklų, universitetų ir kolegijų absolventai, teigia Darbo biržos atstovė.
Lietuvos darbo biržą užplūdo šimtai šiemet baigusių universitetus absolventų.
Gavę diplomą Darbo biržoje pernai registravosi beveik 11 tūkst. aukštojo mokslo absolventų.
Artėja laikas, kai abiturientams teks pasirinkti, kokiu keliu eiti toliau. Pasirinkimų begalė - ilsėtis, studijuoti, dirbti, keliauti...Planuojate rinktis studijas? Olga Suprun pasidalijo penkiais savo parengtais interviu, kuriuose pakalbino Vilniaus Universiteto Filosofijos fakulteto dėstytojus bei...
Daugumoje šalies profesinių mokyklų – atvirų durų diena. Moksleiviai, tėvai, mokytojai supažindinti su įranga, kuri naudojama mokantis amato, sužino, kur atliekama praktika, kur galima įsidarbinti.
Atšventę išleistuves, diplomais absolventai džiaugėsi neilgai – tradiciškai jaunuoliai plūstelėjo į darbo biržas. Universitetus baigusių bedarbių kasmet daugėja – šįmet per pirmąją liepos pusę darbo biržose įregistruota apie 5000 darbo nerandančių jaunuolių, praneša LTV Naujienų tarnyba.
Pasaulį sukrėtusi ekonominė krizė, regis, turėjo bent vieną privalumą: priminė žmonėms, koks svarbus jų gyvenime yra darbas. Tai – ne tik pragyvenimo šaltinis. Darbas daugeliui žmonių užima didžiulę jų laiko dalį, padeda susirasti draugų ir laisvalaikio pramogų, suteikia galimybių tobulėti, augti, b...