Adenoidai – vietinis vaiko imunitetas, kuris padeda organizmui apsisaugoti nuo infekcijas sukeliančių virusų ir bakterijų. Visgi ilgainiui jie gali padidėti ir kilti lėtinis jų uždegimas, dėl kurio adenoidai pradeda nebefunkcionuoti ir kyla rizika atsirasti sveikatos problemoms.
adenoidai
6 straipsnių
35 metų vilnietė Giedrė į mūsų susitikimą atėjo kartu su pagranduku Nojumi. Nojaus akelės – pasakiško mėlynumo ir žiūri jis į pasaulį nustebęs bei susidomėjęs. Mat, porą mėnesių prabuvęs kurčias, jis neseniai gavo laikiną klausos aparatą. Dabar kiekvienas garsas jam – ištisas atradimas.
LSMU Kauno ligoninės padaliniuose vaikams pagalbą teikia ausų, nosies ir gerklės ligų specialistai, kurie ne tik konsultuoja, bet ir atlieka įvairias operacijas. Neretai mažyliai turi problemų su adenoidais. Vieniems šios problemos augant praeina, kitiems – palieka ilgalaikių pasekmių.
Šiandien laidoje: Ką tėveliai turėtų žinoti apie adenoidus? Kada reikalinga operacija? Lietuvoje vis daugiau būsimų mamų prašo atlikti genetinius tyrimus, tačiau medikai pataria labai gerai apgalvoti, ar verta juos daryti. Vaikų šlapinimosi sutrikimai, kaip juos pastebėti? Ir, žinoma, auksinės pypli...
Šeimos gydytoja rekomenduoja pirmokui sūnui išoperuoti adenoidus. Esu girdėjusi, kad galimas gydymas ir be operacijos. Pastarosios vengiu, kadangi kalbama, jog vaikai tuomet dažniau „pasigauna“ plaučių uždegimą ir panašiai. Ar tai tiesa? Elvyra, 37 m.
Viena dažniausių vaikų ligų – padidėję adenoidai. Medikai pastebi, kad laiku neišgydžius šio sutrikimo mažylis dažniau serga, pakinta jo išvaizda ar balsas. Kai kurie specialistai pataria nenustebti, jeigu vaiko pažymiai pablogės – mokymuisi gali turėti įtakos ir nosiaryklės bėdos.