akies ragena

18 straipsnių

Ragena (lot. cornea) – skaidrus priekinės akies dalies dangalas, laužiantis šviesos spindulius. Centrinė ragenos dalis 0,6-0,8 mm, periferijoje – 1,0-1,2 mm storio. Ragena yra skaidri, turinti apie 75 proc. vandens, sudaryta iš skaidrių skaidulų ir ragenos ląstelių.

Mokslininkai prognozuoja, kad iki 2050 m. kone 5 milijardai pasaulio gyventojų bus trumparegiai, ir beveik 1 mlrd. iš jų šis sutrikimas pasireikš sunkia forma. Gydytojų teigimu, masinis trumparegystės plitimas gali būti vadinamas epidemija. Tačiau laiku pastebėjus, šios ligos vystymąsi galima prista...

Paulius Garkauskas

Lietuvoje tokio tikslumo operacijos dar nebuvo. Kauno klinikų Akių ligų klinikoje pirmąkart Lietuvoje atlikta unikali ir nerealaus vidinio ragenos sluoksnio – endotelio – transplantacija. Šiandien pacientas jaučiasi puikiai ir džiaugiasi geresniu regėjimu.

Rolandas Maskoliūnas, Robertas Narmontas, DELFI.TV

Atsarginės kūno dalys jau sintetinamos laboratorijoje. Ragena tapo pirmuoju implantu, sėkmingai pakeitusiu originalą. Pakalbėkime apie tai, kaip audinių inžinieriai Lietuvoje ir pasaulyje kuria naujo tipo implantus iš biomimetinių medžiagų, kurias organizmas priima kaip savas.