aklumas
22 straipsnių
Iššūkiai siekiant patekti į polikliniką ar apsipirkti parduotuvėje, patiriama diskriminacija ar nuolatinė rizika susižeisti ramiai einant šaligatviu – tik keletas opių problemų, su kuriomis Lietuvoje vis dar susiduria aklieji ir silpnaregiai. Regos negalią turinti Eglė Jarmolavičiūtė atskleidžia, ko...
Apie besivystančią ligą neretai įspėja kokie nors simptomai. Visgi yra ligų, atslenkančių nepastebimai. Jos vystosi tyliai, nesukeldamos skausmo ar nepatogumų, arba tie simptomai būna beveik nepastebimi, kol žmogus nesusiduria su skaudžiais padariniais.
Eksperimento metu aklai moteriai mikroelektrodus smegenyse implantavę mokslininkai po 16 metų suteikė dirbtinį regėjimą: „Aš kažką matau!“ (8)
Tiesiogiai į smegenis implantuotas „regos protezas“ suteikė nereginčiai moteriai galimybę po 16 metų pirmą kartą pamatyti dvimates figūras ir raides.
Aklajam rega atkurta aukštosiomis technologijomis, naudojant optogenetiką, kai nervų ląstelės genetiškai pakeičiamos taip, kad reaguotų į šviesą.
„Kai apakau – draugų nebeliko“: 30 kaulų lūžių patyręs neregys Egidijus apie sugebėjimą išgyventi (1)
„Aklumas man atėjo palaipsniui, – pasakoja vilnietis neregys Egidijus Nekrašinskas. – Viskas prasidėjo, kai man buvo 12 metų, kai susirgau diabetu. Tada dar mokiausi Vilniaus 9-ojoje vidurinėje mokykloje, kuri už mokytojų griežtumą neoficialiai buvo vadinama „9 fortu“. Nepaisant to, kad mokytis buvo...
Paauglystėje Meirui Schneideriui buvo išduotas neregio pažymėjimas. Tačiau dabar šis dokumentas tik liudija praeitį, nes jo knygoje „Rega visam gyvenimui“ galima išvysti ir kitą dokumentą – vairuotojo pažymėjimą!
„Luxturna“, vaistas nuo paveldimos tinklainės degeneracijos, kuri gali sukelti visišką aklumą, Jungtinėse Valstijose bus parduodamas už 850 tūkst. JAV dolerių, taigi tai bus vienas brangiausių medicininių gydymų visame pasaulyje.
29-erių pacientas į greitosios pagalbos akių kliniką kreipėsi kitą rytą po intymių santykių, kurių metu, patyręs stiprų orgazmą, iš dalies prarado regėjimą, - pranešė Britų medicinos žurnalas (British Medical Journal).
Daug metų Lietuvoje ir Kaune veikia socialinių paslaugų į namus sistema. Kas jie, lankantys silpnuosius, ir kokios pagalbos iš jų tikisi vieniši, neįgalūs ar senyvo amžiaus žmonės? „Savaitraščio Kaunui“ žurnalistai nutarė pusdienį praleisti su Kauno miesto socialinių paslaugų centro darbuotoju Ernes...
Didžiosios Britanijos gyventojai yra perspėjami dėl falsifikuoto alkoholio, kuris gali sukelti aklumą ir pakenkti kitiems organams.
Šventinis laikotarpis atneša daug džiaugsmo, tačiau kartu padidėja ir nelaimių skaičius. Kasmet dėl nesaugiai leidžiamų fejerverkų Lietuvoje nukenčia mažiausiai pusšimtis žmonių, daug šių sužalojimų patiriama akims. Tad ką svarbu žinoti apie fejerverkus ir kaip apsaugoti savo akis atėjus žiemos šven...
„Tvirtai manau, kad turime labai didelę dovaną, bet jos nenaudojame ir nežinome, kokį turtą savyje nešiojamės. Tik mes patys galime nukreipti gyvenimą norima linkme, save išgydyti ar net suluošinti. Vienu metu aš patyriau labai didelį stresą ir pagalvojau: nenoriu matyti šito pasaulio ir puft, akys,...
Trumpai ir aiškiai: kas yra laikoma savanoryste? Yra trys kertiniai taškai: pirma – savanorystė yra veikla, pasirenkama savo noru, antra - ji turi būti pelno nesiekiančioje institucijoje ir trečia - naudinga visuomenei. Šio mėnesio tema - savanorystė Lietuvos aklųjų bibliotekoje.
Stebuklas – galimybė kasdien matyti pasaulį ir mus supančius žmones. Tačiau Lietuvoje apie 32 tūkst. žmonių serga glaukoma, kuri sukelia negrįžtamą aklumą.
Aklumas nėra kliūtis siekti mokslų, dirbti ir netgi būti išrinktam į Seimą, bet tik ne vadovauti aklųjų ir silpnaregių organizacijai, padėti tokio pat likimo žmonėms jų kasdieniame gyvenime.
Sveikas gyvenimo būdas moters neapsaugojo nuo klastingos akių ligos. Net sužinojusi diagnozę klaipėdietė toliau sportavo, stovėjo ant galvos ir mėgavosi pirtele net neįtardama, kad taip dar labiau kenkia savo regėjimui.
Magija, ko gero, yra vienintelė sritis, kurioje mes žinome, kad būsime apgauti, susidomėję laukiame, kada ir kaip tai bus padaryta, ir dar netgi už tai sumokame. Kodėl iliuzionistai mus taip sėkmingai apgaudinėja? Ar tai tikrai magija, o galbūt viską galima paaiškinti moksliškai? Ir kaip triušis ats...
2012-eji Lietuvos aklųjų bibliotekai (LAB) ir žmonėms, turintiems regos negalią, ypač svarbūs: minimas lietuviškos garsinės knygos 50-metis, o LAB pradeda veikti kaip dviejų lygmenų biblioteka – realioji ir virtualioji.
Šoudaunas - sportas žmonėms su regos negalia. Jį gali žaisti visi norintys, tačiau Tarptautinės aklųjų sporto federacijos rengiamuose turnyruose „matantys“ neturi teisės dalyvauti. Pats žaidimas panašus į stalo tenisą, dažnai vadinamas aklųjų stalo tenisu. Jo esmė - ypatingos formos rakete atmušti s...