Augant įtampai tarp Maskvos ir Vakarų, separatistų kontroliuojamoje Rytų Ukrainos dalyje buvo dislokuoti samdomi rusų kariai, turintys sustiprinti gynybą prieš Ukrainos vyriausybės pajėgas, naujienų agentūrai „Reuters“ nurodė keturi šaltiniai.
Aleksandras Borodajus
28 straipsnių
Dešimtys tūkstančių žmonių Rytų Ukrainos separatistų bastione Donecke sekmadienį susirinko pagerbti per sprogimą žuvusio separatistų lyderio Aleksandro Zacharčenkos, kurį vienas Rusijos prezidento padėjėjų pavadino „broliu ir didvyriu“.
Vladimiro Putino režimas Rusiją dabar apibūdina kaip moralinę tvirtovę, saugančią nuo Vakarų moralinio nuopuolio, pornografijos ir gėjų teisių propagandos, žurnale „The Spectator“ rašo Owenas Mathhewsas.
Buvo laikai, kai atvykus Aleksandrui Borodajui ir jo kamufliažinių kovotojų palydai, restoranas ištuštėdavo vos per kelias minutes.
Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovas Oleksandras Turčynovas paviešino pranešimą, kuriame detaliai aptaria Rusijos remiamų rytinėse Ukrainos teritorijose kovojančių separatistų pajėgų struktūrą, skelbia rfel.org.
Ukrainos rytuose Rusijos remiami separatistai sulaikė savo pačių lyderį Andrejų Purginą. Tokia kova dėl valdžios prasidėjo tuo metu, kai separatistinis regionas ruošiasi surengti savo paties „rinkimus“.
Neramiuose Ukrainos rytuose vykstančių kovų dalyviai Rusijoje kuria visuomeninę organizaciją, kuri vadinsis „Donbaso savanorių sąjunga“.
Buvęs prorusiškų separatistų rytinėje Ukrainoje lyderis Aleksandras Borodajus ketvirtadienį paskelbė, kad steigia Donbaso savanorių sąjungą, visuomeninę labdaros organizaciją, kuri padės Donbase kariavusiems rusų savanoriams ir žuvusiųjų šeimoms.
Vieno kaimo Ukrainos rytuose gyventojai, kur nukrito numuštas keleivinis lėktuvas, skraidinęs 298 žmones, penktadienį mini tos katastrofos pirmąsias metines.
Paliaubos Rytų Ukrainoje pasmerktos žlugti, o Rusija gali būti pastūmėta į „didelį karą“, kurio metu teks išvalyti „piktžaizdę prie šalies sienų“, pareiškė buvęs prorusiškai nusiteikusių separatistų vadas Aleksandras Borodajus, skelbia „Reuters“.
Rusijos ekonomikos ir valstybės tarnybos akademijos atstovai pripažįsta, kad Igorio Strelkovo Girkino apsilankymas šioje aukštojo mokslo įstaigoje ir skaityta paskaita galbūt ir nebuvo pats nekalčiausias sprendimas, tačiau savo iniciatyvos nesigaili, skelbia BBC.
2014-ieji vienai Rusijos visuomenės daliai tapo „prabudusios“ ir „prieš Vakarus sukilusios“ imperijos triumfo metais.
Į rusų leidinio „Novaja gazeta“ žurnalistų rankas pateko dokumentas, kurį, kaip manoma, parengė asmenys iš Rusijos prezidento Vladimiro Putino aplinkos.
Vienas iš vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ vadeivų Aleksandras Borodajus pareiškė, kad projektas „Novorosija“ neegzistuoja, tai tik idėja, kurios įgyvendinti taip ir nepavyko, skelbia ru.tsn.ua.
Buvęs vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ „gynybos ministras“ ir istorinis rekonstruotojas Igoris Strelkovas-Girkinas kalbėdamas su ukrainiečių žurnalistu Aleksandru Čalenka teigė, kad jis yra Rusijos Federalinės Saugumo Tarnybos (FST) pulkininkas, praneša bbc.co.uk.
Vladimiras Putinas neturėjo jokio nuoseklaus plano prisijungti Krymą ir sukelti konfliktą Donbase, teigia Rytų Europos studijų centro analitikas Marius Laurinavičius. Jis kvestionuoja nusistovėjusį požiūrį, kad Maskvos veiksmai Ukrainoje yra vieningi, ir pateikia tai įrodančią įvykių chronologiją.
Politinis strategas iš Maskvos Aleksandras Borodajus, seniau ėjęs vadinamosios „Donecko liaudies respublikos“ premjero pareigas, o pastaruosius mėnesius buvęs „Donecko liaudies respublikos“ ministrų tarybos pirmininko pavaduotoju ir vyriausiuoju patarėju, traukiasi iš posto, skelbia newsru.com.
Praėjusiame straipsnių ciklo „Vladimiro Putino Rusija“ rašinyje apžvelgus prielaidas, kurios leidžia manyti, kad būtent Dmitrijaus Rogozino klanas yra pagrindiniai agresijos prieš Ukrainą architektai ir vykdytojai, natūralu būtų panagrinėti, kas iš Rusijos valdžios klanų labiausiai priešinasi agresi...
Buvęs „Donecko liaudies respublikos“ (DLR) „gynybos ministras“ Igoris Girkinas (Strelkovas) nesvarsto galimybės artimiausiu metu sugrįžti į Donecką.
Pirmajame tekste apie Dmitrijaus Rogozino klaną buvo aptarta, kaip jis kūrėsi ir stiprėjo. Vis dėlto agresijos Ukrainoje kontekste būtina atkreipti dėmesį ne vien į D.Rogozino ir jo klano ideologiją ar retoriką.