Ankstyvaisiais viduramžiais nebuvo miestų, turgų, nevyko prekyba. Mainai, ir tie buvo mažai išplitę. Buvo pasigaminama tik tiek, kiek reikėjo patiems suvartoti.
Alfredas Vilbikas
9 straipsnių
Neįtikėtini faktai iš praeities: vaikų teisės ir jų apsauga Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje XVI a. pabaigoje (3)
Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje vaikai, atsiradę iš teisėtos santuokos, įstatymų buvo ginami nuo jų pradėjimo, nes žmogaus pradėjimas prilygintas žmogaus gyvybei. Numatyta negimusio vaiko interesų apsauga, apsauganti būsimo paveldėtojo turtinius interesus. Vyrui mirus, bajorei buvo draudžiama š...
XVI a. pirmosios pusės Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) teismai skyrėsi nuo dabartinių: teisėjo vaidmenį pavietuose ir seniūnijoje (LDK administraciniuose vienetuose) atlikdavo vienas iš trijų aukštų LDK pareigūnų (maršalka, vaivada ar kaštelionas), jiems, kitaip nei šių laikų teisėjams, bu...
XX a. pradžioje moteris, einanti teisėjo pareigas, buvo retas atvejis ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje. Lietuva buvo pavyzdys kitoms valstybėms.
Lietuvos Aukščiausiajame Teisme penktadienį įteikti Teismų sistemos apdovanojimai. Iškilmingame renginyje, skirtame Lietuvos teismų dienai paminėti, pagerbti už nuopelnus teismų sistemai ir ypatingus pasiekimus teisingumo srityje pasižymėję asmenys. Už svarų ir esminį indėlį į Lietuvos teismų ir tei...
Teismų sistemoje dirba daug entuziastingų ir savo darbui atsidavusių teisininkų. Vienas iš jų – teisėjas Alfredas Vilbikas, kuris yra ne tik profesionalus savo srities žinovas, bet ir atsidavęs istorijos puoselėtojas.
Ar žinojote, kad 1791 metų lenkų ir lietuvių Seimo priimta Konstitucija yra pirma Europoje ir antra pasaulyje po Amerikos? O 1581 m. įsteigtas Vyriausiasis Lietuvos Tribunolas buvo pirmasis Europoje, numatęs bylų apeliaciją?
Teisėjų taryba išrinko penkis teisėjų drausmės bylas ir teisėjų prašymus dėl teisėjo garbės gynimo nagrinėjančios teismų savivaldos institucijos – Teisėjų garbės teismo – narius.
Ar žinojote, kad teisėju Lietuvoje galėjo dirbti ir vos pradinį išsilavinimą turintys žmonės? Kokie teisėjai vadovavosi „telefonine teise“, o kokie gynė tik nukentėjusiuosius?