Nieko nebestebina pasakymas, kad nuo streso suskaudo galvą, širdį ar skrandį, tačiau, kad dėl nerimo, stresinių situacijų ar depresijos ims gesti dantys – jau šis tas neįprasto. Vis dėlto, mokslininkai nepalieka abejonių – požiūris į odontologiją keičiasi ir randamos tokios sąsajos, apie kokias dar ...
Alina Pūrienė
21 straipsnių
Dauguma žmonių turi baimių. Vieni bijo tamsos, kiti aukščio, treti – gydytojų ar nerimauja dėl kelių dirgiklių. Odontologinis gydymas, nežiūrint į pažengusias technologijas ir medžiagas, naudojamas dantų gydymui, išlieka „baimių generatoriumi“ – pranešime žiniasklaidai sako Vilniaus universiteto pro...
P. Aldona prieš metus išgirdo III stadijos burnaryklės naviko diagnozę. Po sėkmingo chirurginio gydymo, kuomet iškart atlikta ir rekonstrukcinė operacija, garbaus amžiaus moteris šiandien džiaugiasi įprastu gyvenimu. Vilnietė yra viena iš beveik 400 pacientų, kuriems kasmet nustatomas galvos–kaklo s...
Kėdainiuose atidaryta ekspozicija – vienintelė tokia Lietuvoje: taip atrodė odontologija tarpukariu (8)
Vidurvasarį Kėdainiuose pristatyta pirmoji šalyje privati tarpukario laikotarpio odontologijos ekspozicija. Tikra švente odontologams ir muziejininkams tapo kraštiečio, humanitarinių mokslų daktaro Eligijaus Juvencijaus Morkūno ekspozicijos kabineto atidarymas Radvilų g. 41.
Nuo pirmadienio Lietuvoje leista atnaujinti visas odontologijas paslaugas, kurios buvo uždraustos paskelbus šalyje karantiną. Gyventojams pagaliau leista registruotis ne tik dėl skubios pagalbos, bet ir atlikti kitas procedūras. Tačiau ne vieną nustebino kai kuriose klinikose įvestas papildomas „dez...
LRT šįvakar pranešė, kad Vilniaus universiteto Žalgirio klinkų darbuotojui nustatė koronaviruso infekciją, tai patvirtino gydymo įstaigos vadovė Alina Pūrienė.
Gydytojai atsakė į dažniausiai užduodamus klausimus dėl odontologinių paslaugų teikimo karantino metu (1)
Lietuvoje paskelbus karantiną, nuo kovo 16 dienos sustabdytos visos odontologinės paslaugos, išskyrus būtinąją medicinos pagalbą. Visos planinės odontologinės paslaugos kol kas atidedamos iki kovo 30 dienos. Susiklosčius šioms aplinkybėms, Lietuvos gyventojams kyla daug klausimų, stengdamiesi į juos...
Mano vyrui jau labai ilgą laiką iš burnos sklinda nemalonus kvapas. Girdėjau, kad tai gali būti ligos ženklas. Ar tikrai reikia susirūpinti ir pasakyti vyrui, kad nueitų pas gydytoją? Nesinori sugadinti žmogui nuotaikos, jeigu pasirodys, kad čia nieko rimto... Alma, 53 metai
Politikų akiratyje atsidūrė VšĮ Vilniaus universiteto „Žalgirio“ klinika ir jos vadovybė. Gydymo įstaigoje galimai buvo organizuojami „atsidėkojimai“ politikams už palankius sprendimus klinikai ir klinikos vadovės Alinos Pūrienės sutuoktinio privačiai odontologijos paslaugas teikiančiai įstaigai.
Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienio posėdyje vertins, ar VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės „Žalgirio“ klinikos direktorė Alina Pūrienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų nustatyta tvarka ir terminais deklaruoti privači...
Burnos vėžys – agresyvi, greitai progresuojanti liga. Nors burnos vėžio paplitimas, palyginti su kitomis kūno vietomis, nėra didelis, bet vėžiniai pakitimai burnoje pasižymi reikšmingu sergamumu ir mirtingumu, ypač kai liga buvo nustatyta vėlai.
Gydytojai griebiasi už galvų matydami didėjantį skaičių vaikų, registruojamų odontologiniam gydymui taikant narkozę. Neretai už vaiką atsakingi tėvai užsidengia akis prieš šio metodo galimas rimtas pasekmes ir laikosi nuomonės, kad narkozė – geriausias išeitis.
Ar gali būti, kad valstybės elitui – prezidentei ir sveikatos apsaugos ministrui – dantis gydo nelegaliai dirbantys specialistai?
Odontologijos paslaugų kainos kasmet auga, todėl žmonės, stengdamiesi sutaupyti, ieško, kas galėtų jiems dantis sutaisyti pigiau. O rasti tikrai įmanoma.
Jungtinės Karalystės Vėžio tyrimų centro turimais duomenimis, per pastaruosius du dešimtmečius sergamumas burnos vėžiu išaugo 68 procentais. Šia liga serga vyrai ir moterys visose amžiaus grupėse. Specialistai mano, kad tokį ligos šuolį lemia nesveikas gyvenimo būdas, rašo dailymail.co.uk.
Ryškiai mėlyna spalva nudažytos lūpos – kas gali būti neįprasčiau ir kodėl pirmadienį taip išsidažę pacientus pasitiko medikai?
Pirmakursei studentei pusmetį gydydami lūpos opelę, dermatologai nieko blogo nerado, tačiau vėliau paaiškėjo – vėžys.
Ar jums odontologas bent kartą liepė pakelti liežuvį, kad pažiūrėtų, kas po juo?
Per pora metų Darius neteko daugiau nei pusės dantų, nors, kaip tikina emigrantas, prastais dantimis niekada nesiskundė.
Dėl blogos Lietuvos vaikų dantų būklės nerimaujantys odontologai siūlo įpareigoti tėvus atvesti savo atžalas į mokyklą tik sugydytais dantimis, o tuo nesirūpinančiuosius – bausti, šeštadienį rašo „Lietuvos žinios“.