Anksčiau buvo plačiai paplitusi mintis, kad valgyti prieš miegą yra blogai, tai gali lemti svorio augimą ir su tuo susijusias ligas. Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad mažos porcijos maistinių medžiagų turinčio maisto prieš miegą iš tiesų gali turėti teigiamą poveikį organizmui, rašo „Sleep foundatio...
alkis
54 straipsnių
Alkis – fiziologinė būklė, atsirandanti dėl mitybos centro jaudinimo.
Sėdėdamas ir laukdamas savo eilės prie šeimos gydytojo kabineto susimąsčiau. Kiek mes investuojame į save ir savo sveikatą? Ar pakankamai darome tai, kad išvengtume vizitų pas gydytojus ir kitus specialistus?
Norite sulieknėti arba išlaikyti dabartinį svorį? Tik atrodo, kad nevalgyti – jokių pastangų nereikalaujanti užduotis: kažko daryti juk nereikia – tereikia NEdaryti. Deja, būtinai užeina epizodų, kai apima nepaaiškinamas alkio jausmas, verčiantis prisišlamšti kaloringo, angliavandenių ir cukraus gau...
Paradoksas, bet iki šiol dar nėra visiškai aišku, kas yra apetitas. Akivaizdu tik, kad tai yra instinktas, būtinas išgyvenimui. Jį kontroliuoja kai kurie nerviniai ir hormoniniai mechanizmai, kuriuos sukelia smegenys. Tačiau kaip juos paveikti, kad galėtumėte valgyti sveikai, be sąžinės graužaties i...
Cukrinis diabetas – lėtinė liga nuo kurios pasaulyje miršta milijonai, o polinkį susirgti turi net 10 procentų Lietuvos gyventojų. Ar ši liga yra pagydoma, kokių prevencinių priemonių reikia imtis? Apie tai – pranešime žiniasklaidai pokalbis su genetikos specialiste Egle Misevičiūte.
Kiek kartų jau esate girdėję kad pusryčiai yra „svarbiausias“ dienos maistas? Pusryčiai turi daug naudingų savybių fizinei ir psichologinei sportuojančio žmogaus (ir ne tik!) sveikatai, todėl pakalbėkime apie pusryčių galimas naudas fiziškai aktyviam žmogui.
Užkandžiai tarp pagrindinių valgymų malšina alkį ir suteikia organizmui visų reikiamų medžiagų. Žinoma, svarbu sumaniai pasirinkti patiekalus užkandžiams ir būti pasiruošusiems, kai užklumpa alkis. Daugybė sveikų užkandžių yra ne tik vertingi, bet ir gardūs. Dietologai parinko 10 užkandžių, kurie pa...
Pavasarį daugiau dėmesio pradedame kreipti į tai, ką dedame į savo lėkštes ir valgome. Vis dėlto, jausdami stresą, kartais patys nepastebime, kad pradedame daugiau užkandžiauti arba mus nuolat kankina alkio jausmas.
Pradėjus laikytis dietos, galite pradėti jausti alkį, iš to kyla klausimas, kaip su tuo kovoti? Geriausia būtų valgyti maistą tokiu laiku, kuriuo jaučiate didžiausią alkį, ir valgyti tik mėgstamą maistą. Taip pat pritaikyti šiuos patarimus.
Sveiki, čia Delfi plius laida Ką valgyti ir aš dietistė Vaida Kurpienė. Šiandien kalbamės apie antsvorio atsikratymą, alkį vakarais ir regėjimo išsaugojimą maisto pagalba.
Ar kada nors atkreipėte dėmesį, kad pradedate atidarinėti šaldytuvo duris, kai jaučiatės nusiminę ar nusivylę? Emocijų raminimas maistu yra vadinamas emociniu valgymu. Žmonės, kurie susiduria su emociniu valgymu, maistu bando nuraminti savo emocijas. Kai kurie žmonės pavalgę jaučia kaltę, gėdą, todė...
Sveiki, aš esu Vlada Dapkos ir rašau apie tai, kas įdomu ir aktualu man pačiai. Šįkart norėčiau šiek tiek pasigilinti į emocinio valgymo ir persivalgymo problematiką. Kas aš tokia, klausiate, kad analizuočiau tokias temas? Tai žinote, kaip tuose AA susitikimuose sakoma: „Sveiki, mano vardas Vlada ir...
Per karantiną daugiausia laiko leidžiant namuose įprantame nuolat užkandžiauti, nors alkio ir nejaučiame. Vis dėlto artėjant pavasariui dažniau susirūpiname savo sveikata, tad daugiau dėmesio pradedame kreipti ir į tai, ką dedame į burną. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, pas...
Paslaptinga juoda dėmė poliarinio tyrinėtojo dienoraštyje atskleidė siaubingų detalių apie jo likimą (14)
Kai sušalęs ir alkanas poliarinis tyrinėtojas gulėjo lediniame Grenlandijos urve, savo paskutinį įrašą dienoraštyje pažymėjo juoda dėme puslapio apačioje. Praėjus daugiau nei amžiui, tamsioji dėmė atskleidė naujų liūdnų detalių apie paskutines mirštančio žmogaus valandas.
Kūnas energijai naudoja maistą, todėl normalu jaustis alkanam, jei kelias valandas nevalgote. Vis dėlto, jei skrandis maisto prašo nuolat, net ir tada, kai pavalgėte, tai gali signalizuoti apie sveikatos problemas.
Ką daryti, kai nuolat mintys sukasi tik apie maistą? Ką reikėtų keisti, jei atsisėdę prie stalo (o dar blogiau, kompiuterio ar televizoriaus) tiesiog prarandame savikontrolę ir prisivalgome sunkiai suvirškinamą maisto kiekį?
Jei nuolat norisi kažką sukrimsti arba po sočių pietų, vakarienės nejaučiate sotumo, tam veikiausiai yra priežastis, teigia ekspertai. Laimė, yra būdų pažaboti nepasotinamą apetitą, tiesa, svarbu maitintis tinkamai ir visavertiškai, rašoma huffpost.com.
Daugelis tikriausiai ne kartą pastebėjo – pakanka laiku nepavalgyti, ir iš karto suprastėja nuotaika. Neseniai mokslininkai ištyrė, kodėl taip nutinka.
Atpažinę galvos skausmo priežastis, negalavimą kontroliuosite lengviau: gydytoja papasakojo, kada kreiptis į medikus (26)
„Man skauda galvą“, – tai vienas dažniausių girdimų nusiskundimų. Dažniausiai dėl pavienio galvos skausmo žmonės nėra linkę kreiptis į gydytojus, tačiau svarbu žinoti, kada reiktų sunerimti. Apie tai pasakoja Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Renata Misevičienė.
„Maisto pramonė mums kala į galvas, kad valgyti daug ir saldžiai yra labai gerai. Aš juos suprantu, taip jie uždirba milijardus. To rezultatas – amžinas valgymas ir persivalgymas. O toliau – nutukimas, su juo susijusios ligos. Vienintelis priešnuodis – mitybos įpročių pakeitimas – maisto ribojimas. ...