Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos specialistai vykdydami pajūrinės zundos monitoringą, apsauginio kopagūbrio vakariniame šlaite aptiko retos augalo rūšies – pajūrinės balžos (Crambe maritima) augavietę.
Almantas Kulbis
31 straipsnių
Grybas, kai kurių laikomas vaistu nuo visų ligų: jei pavyks rasti, jokiu būdu nepalikite automobilyje ir neišsigąskite jo smarvės (1)
Grybų pasaulis platus ir kartais paslaptingas, atradę kažkurią naują grybų rūšį, nepamirškite patikrinti, ar ji yra valgoma bei kaip retai sutinkama gamtoje. Gamtininkai pastebi, kad vienas įdomus grybas, į kurį verta atkreipti dėmesį, yra poniabudė.
Grybautojai dalinasi stulbinančiomis savaitgalio radybomis: pasakoja, kas lemia, kad į pintines grybai tiesiog nebetelpa (8)
Grybų sezonas stebina savo radybomis, tą rodo didelis grybautojų aktyvumas, tiek miške, tiek ir socialiniuose tinkluose. Pasak gamtininkų, ne mažiau mus gali nustebinti ir rugpjūčio mėnesis, jeigu nesulauksime sausros.
Miškai jau maudosi žibučių jūroje: gamtininkas papasakojo, kiek ilgai jomis džiaugsimės ir ko daryti nederėtų (1)
Triskiautė žibuoklė – pavasario pranašu laikomas augalas, paprastai dažnam geriausiai pažįstamas žibutės vardu. Šlaituose po lazdynais jau dabar galima sutikti mėlynuojančias žibučių jūras, kurios mus gali džiuginti net iki pat gegužės. Apie tai, kaip žibučių gyvavimo ciklą keičia klimato pokyčiai i...
Įsibėgėjus grybavimo sezonui, į miškus traukia vis daugiau lietuvių, tačiau net ir labiausiai patyrę grybautojai gali susidurti su problemomis atpažįstant grybus. Mikologas Almantas Kulbis pasakoja, kaip įsitikinti, kad jūsų pintinėje atsirastų tik valgymui tinkami grybai ir dalijasi grybavimo patar...
Olando kepurė laikoma viena gražiausių ir romantiškiausių lietuviško pajūrio vietų, tačiau šiomis dienomis džiaugsmo akims, o taipogi ir romantikos, čia ne tiek ir daug. Kur pasisuksi – iš šiukšlių konteinerių lipa plastiko puodeliai, įvairių gėrimų pakuotės ir buteliai. Į šiukšlinimo problemą unika...
Karantino metu gamta tapo ta vieta, kur randame atgaivą ir galime pailsėti. Net ir didžiausi miestiečiai savaitgalį susipakuoja ir vyksta už miesto į miškus. Leidykla „Kitos knygos“ pranešime žiniasklaidai rekomenduoja keturias knygas, kurios padės pažinti gamtą iš arčiau ir ją prisijaukinti net ir ...
Pirmieji pavasario ženklai pasirodė dar žiemą. Socialiniuose tinkluose žmonės nuolat dalijosi per anksti pasirodžiusių žibuoklių ar snieguolių nuotraukomis. Regis, gamta nusprendė atkreipti į save dėmesį. Ir jai, be abejo, pavyko.
Grybavimo sezonui pasiekus patį įkarštį, o grybautojams socialiniuose tinkluose vis aktyviau dalinantis laimikiu iš miško, specialistai įspėja – miške šiuo metu galima prisirinkti ne tik gėrybių.
Dažnai galvojama, kad žolynai kvepia mums primindami vasarą, bet iš tikrųjų jie kvepia ne mums, o vabzdžių apdulkintojų armijai. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Laba diena, Lietuva“ kalba gamtininkas, mokinių neformaliojo švietimo centro gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis. Specialisto teigimu, kv...
Gyvųjų iškasenų – organizmų, primenančių labai senų laikų protėvius, – nėra itin daug, bet jų galima rasti ir Lietuvoje, LRT RADIJUI sako gamtininkas Almantas Kulbis.
Gyvūnų gerove besirūpinančias organizacijas papiktino vaizdas, kurį teko išvysti Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre (LMNSC), Biologinės įvairovės priežiūros skyriuje. Organizacijų atstovai nevyniojo žodžių į vatą: jų teigimu, centre gyvūnai kankinami.
Pelkėje tikrai galima apsvaigti, bet ne nuo vaivorų, liaudyje vadinamų girtuoklėmis, o dėl nuodingų gailių, LRT RADIJUI sako gamtininkas Almantas Kulbis. Ir, pastebi jis, nors gailių medus nuodingas, jų puokštelės pravers drabužių spintoje.
Voveraitės – prasčiausi grybai, priklausantys 3–4 kategorijai ir giminingi kempinėms, LRT RADIJUI sako gamtininkas Almantas Kulbis. Be to, jo teigimu, šiuose grybuose labai daug chitino – medžiagos, iš kurios sudarytas vabzdžių, vabalų išorinis skeletas (šarvai), tad voveraitės sunkiai virškinamos.
Artėjant rudeniui, miškuose galima aptikti vis daugiau grybų. Tačiau ne visi grybai džiugina. Apie tai, kas ėda grybus, pasakoja Mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtos skyriaus vedėjas Almantas Kulbis.
Širšės ir vapsvos – pavojingi ir antroje vasaros pusėje suaktyvėjantys vabzdžiai, nuo kurių nukentėti gali ir nealergiški žmonės. Taip LRT RADIJUI sako Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Almantas Kulbis.
Širšės ir vapsvos – pavojingi ir antroje vasaros pusėje suaktyvėjantys vabzdžiai, nuo kurių nukentėti gali ir nealergiški žmonės. Taip LRT RADIJUI sako Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro gamtinio ir ekologinio ugdymo skyriaus vedėjas Almantas Kulbis.
Į kelią išbėgusi stirna ar lapė jau nebestebina nieko, tačiau vilnietė Reda su DELFI dalinasi pastebėtu neįprastu reiškiniu – kas kelis kilometrus kelyje gulinčiais negyvais ežiais. Kalbintas gamtininkas įspėja, kad šiuo metu jaučiamas visų žvėrių suaktyvėjimas, todėl vairuotojai turėtų būti ypač bu...
Boružės – vabzdžiai, kuriuos dėl išskirtinės išvaizdos atpažįsta visi. Raudona šių vabzdžių spalva skirta įspėti, o taškų kiekis priklauso nuo boružės rūšies, aiškina mokinių neformaliojo švietimo centro gamtos skyriaus vedėjas, gamtininkas Almantas Kulbis.
Visi pavasario mėnesiai pavadinti pagal paukščių vardus, tačiau, anot gamtininko Almanto Kulbio, apie kovus žinome bene mažiausiai, nors jie gali būti labai naudingi žmonėms, ypač – žemdirbiams.