Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, kuriose per metus stacionare gydoma daugiau nei 70 000 pacientų bei įvyksta daugiau nei 1 mln. konsultacijų, viena sudėtingiausių kompleksinio darbo sričių laikomos audinių, organų ir ląstelių transplantacijos. Pernai Santaros klinikų transplantaci...
Almantas Makselis
17 straipsnių
Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose atliktos dvi ragenos endotelio transplantacijos, po kurios pacientai žymiai greičiau sveiksta ir į namus gali būti išleidžiami jau kitą dieną.
Po žiemos dažnas pajunta atsiradusį akių sausumą, mat šildomos patalpos sausina orą ir taip turi įtakos akims bei regėjimui. Taip pat daugybę laiko praleidžiame prie kompiuterių ir kitų išmaniųjų ekranų – tai irgi neigiamai veikia apsauginę ašarų akių plėvelę. Akių sausėjimui įtakos turi ir amžius, ...
Apie regos korekciją lazeriu vis dar sklando daugybė mitų ir įvairių baimių. Pavyzdžiui, jog po jos negalima skraidyti lėktuvu, senatvėje nebus galima atlikti kitų operacijų, o patys gydytojai šios operacijos neatlieka, nes kažko bijo. Kaip yra iš tiesų, laidoje „Sveiki! su gydytoju V. Morozovu“ pas...
Kartais nė nesusimąstome, kiek klaidingų teiginių apie akių sveikatą mus lydi nuo pat vaikystės. „Valgyk morkas, akys bus sveikos!“ arba „Nenešiok akinių, akys dar labiau pablogės!“. Kiek tokiuose teiginiuose yra tiesos? Ar arbatos kompresai tikrai gali padėti akims? Ar kiekvienam reikia naudoti dir...
Itin kaitri saulė verčia slėptis po tamsintais akiniais. Retas kuris vaikšto be jų. Tačiau nešiojantiems akinius ant galvos, o ne ant nosies, gali tekti tuštinti pinigines dar kartą. Kaip pratęsti akinių tarnavimo laiką pataria optometrininkai.
Žinant šiuos faktus, net pigūs akiniai gali būti geri: padės išvengti negrįžtamų regos pažeidimų (3)
Sniegas bei ledas atspindi 95 proc. šviesos, tad akinius nuo saulės labai svarbu nešioti ne tik vasarą, bet ir kitais metų laikais, o ypač žiemą. Akinių nuo saulės kainos svyruoja nuo kelių eurų, iki kelių šimtų. Kaip išsirinkti tinkamiausius?
Savo kailiu nenorėtumėte patirti kontaktinių lęšių pasekmių: gydytojas įspėja – klaidos gali kainuoti regą (15)
Netinkama kontaktinių lęšių priežiūra gali turėti rimtų pasekmių: galima apakti, netekti akies, ar netgi – abiejų. Gydytojo oftalmologo Almanto Makselio teigimu, vienas pagrindinių patarimų, norint išvengti susirgimų – kontaktinius lęšius nešioti trumpiau nei rekomenduojama.
Kalbant apie su akimis susijusias problemas, žmonės mūsų šalyje dažniausiai kreipiasi dėl sausėjančių, ašarojančių akių, sako gydytojas oftalmologas Almantas Makselis. Jis pabrėžia, kad nekreipiant į tai dėmesio galima prisidaryti rimtų bėdų, ypač, jei nešiojate kontaktinius lęšius.
Šaltuoju metų laiku sausos, jautrios, ašarojančios akys yra daugelio palydovai. Kodėl šaltuoju metų laiku tai tampa dažnesne problema? Koks teisingas darbo ir poilsio režimas akims? Kokie didžiausi akių priešai? Apie tai papasakojo gydytojas oftalmologas Almantas Makselis.
Žmonėms, turintiems regos problemų, kontaktiniai lęšiai vietoj akinių – labai patogi alternatyva. Tačiau patogumas per neatsargumą gali tapti rimtomis ligomis.
Kad nesausėtų akys, labai padeda energingi pratimai. Lengviausiai atliekamas, tai – intensyvus mirksėjimas. Pusę minutės ar minutę reikia greitai mirksėti. Dar vienas naudingas pratimas: uždėti delnus ant akių, kad delnų centras būtų virš akies. Reikia pabūti užsimerkus, palaikyti ant akių delnus ir...
Žmonėms, turintiems regos problemų, kontaktiniai lęšiai vietoj akinių – labai patogi alternatyva. Tačiau patogumas per neatsargumą gali tapti rimtomis ligomis.
Šaltuoju metų laiku jautrios, sausos, ašarojančios akys – problema, su kuria susiduria daugelis.
Akių ligų bei uždegimų yra daugybė, o jais susirgti ypač rizikuoja nešiojantieji kontaktinius lęšius, teigia VUL Santaros klinikų gydytojas oftalmologas Almantas Makselis.
Jei vargina civilizacijos liga – akių sausumas, reikia atkreipti dėmesį, ryte ar vakare jis pasireiškia, nes tai rodo skirtingas problemas. Taip LRT RADIJUI sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Akių ligų centro gydytojas Almantas Makselis. Anot jo, dirbtinių ašarų lašinimas nerei...
Rudenį, ilgėjant tamsiems vakarams, dar daugiau laiko praleidžiame uždarose patalpose, dažnai naudojame dirbtinę šviesą. Pasak Santariškių klinikų Akių ligų centro gydytojo oftalmologo Almanto Makselio, šiuo metu didžiausias priešas mūsų akims esame mes patys.