Kauno apygardos teismas pirmadienį atmetė už nepilnamečių tvirkinimą nuteisto ir toliau už šias nusikaltimus teisiamo Remigijaus Jakščio advokato skundą, kuriuo prašyta nutraukti jam paskirtos arešto bausmės vykdymą ir paleisti nuteistąjį.
Aloyzas Kruopys
24 straipsnių
Didžiąją teisėjų korupcijos bylą tirianti Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą buvusio Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjo Lino Žukausko atžvilgiu.
Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą, pradėtą buvusio Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininko Aloyzo Kruopio atžvilgiu – tyrimo metu buvo aiškinamasi, ar teisėjas negalėjo paimti 2 tūkst. eurų kyšio.
Antradienį Šiaulių apygardos teisme vykusiame baudžiamosios bylos, kurioje kaltinimai prekyba poveikiu ir piktnaudžiavimu yra pateikti buvusiam Lietuvos apeliacinio teismo teisėjui Valdimarui Bavėjanui, apklausti du buvę Kauno apygardos teismo teisėjai Algerdas Urbšys ir Viktoras Preikšas.
Panevėžio apygardos teismas trečiadienį ketina atversti prekyba poveikiu kaltinamo advokato Gintaro Rusecko bylą.
Teisėjų taryba neeiliniame posėdyje pirmadienį pritarė prezidento Gitano Nausėdos teikimui atleisti Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus Aloyzą Kruopį ir Liną Žukauską.
Teisėjų korupcijos byloje specialiaisiais liudytojais apklausti du Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai nutarė trauktis iš pareigų savo noru ir prezidentui Gitanui Nausėdai įteikė atsistatydinimo pareiškimus.
Generalinė prokuratūra prašomą informaciją apie specialiojo liudytojo statusą turinčius teisėjus pirmiau pateikė žurnalistams, nei Teisėjų tarybai, teigiama antradienį išplatintame Nacionalinės teismų administracijos (NTA) pranešime.
Prieš daugiau kaip metus iškeltoje vadinamojoje teisėjų korupcijos byloje ikiteisminį tyrimą atliekantys pareigūnai įtarimus jau pareiškė net 12 teisėjų, dar šeši teisingumo vykdytojai yra apklausti kaip specialieji liudytojai. O keturi šių liudytojų iki šiol dirba teismuose. Vienas jų – Lietuvos ap...
Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į Teisėjų tarybą, kuri neeiliniame posėdyje svarstys, ar dviejų Vilniaus apygardos teismo teisėjų kandidatūras teikti svarstyti Seimui dėl jų paskyrimo į aukštesnes pareigas.
Apeliacinis teismas trečiadienį išteisino verslininką Arvydą Stašaitį, kuris kaltintas iššvaistęs paramą neįgaliesiems.
Medininkų žudynių byloje – istorinė akimirka: Lietuvos apeliacinis teismas pirmadienį paskelbė, kad buvęs OMON milicininkas Konstantinas Michailovas (buvęs Nikulinas) daugiau laisvės neišvys, jam skirta griežčiausia bausmė – įkalinimas iki gyvos galvos.
Teisėjų taryba penktadienį nusprendė pritarti prezidentės siūlymui, kad Apeliaciniam teismui vadovautų buvęs generalinis prokuroras Algimantas Valantinas. Už šį sprendimą balsavo visi devyniolika posėdyje dalyvavusių tarybos narių.
Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo, kad Lietuvos apeliaciniam teismui vadovautų buvęs generalinis prokuroras Algimantas Valantinas.
Pretendentų į teisėjus atrankos komisija (PTAK) tinkamiausiais pretendentais užimti Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko pareigas pripažino šio teismo teisėjus – Laimą Garnelienę ir Algimantą Valantiną.
Pas verslininką Algimantą Radvilą Kaišiadoryse puotavę teisėjai iš balos išlipo sausi – nors komisija, tyrusi teisėjų elgesį, siūlė įvertinti jų galimai padarytus pažeidimus, Teisėjų taryba mano, kad teisėjai nepadarė jokių etikos pažeidimų.
Medininkų žudynių byloje Latvija atsakė į Lietuvos teisinės pagalbos prašymą, tuo metu Rusija pranešė nustačiusi tik prašomo apklausti asmens gyvenamąją vietą.
Už Medininkų žudynes kalėti iki gyvos galvos nuteistas Latvijos pilietis Konstantinas Michailovas įgijo ir Rusijos pilietybę. Tuo metu jo gynėjas tikina, kad K.Michailovas visada ir buvo Rusijos pilietis.
Mykolo Romerio universiteto Tarptautinės ir Europos teisės instituto profesorius Justinas Žilinskas sako, kad „labai tikėtina, jog Medininkų žudynės gali būti laikomos nusikaltimu žmoniškumui“.
Lietuvos apeliacinis teismas Konstantino Michailovo -Medininkų žudynių - byloje penktadienį nesulaukė iš Latvijos kviestų dviejų liudytojų, buvusių omonininkų - Normundo Strapcano ir Germano Buniatovo (ankstesnė pavardė Glazovas - BNS).