Po mįslingo tarptautinio skrydžio iš Lietuvos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) aiškinsis, kaip vyksta oro erdvės kontrolė.
Alvydas Šumskas
15 straipsnių
Iš Lietuvos nelegaliai pakilęs, be leidimų virš kelių valstybių toliau skridęs, ir net naikintuvų lydėtas lėktuvas prieš skrydį buvo parduotas. Buvęs jo savininkas aviatorius, karininkas Bronius Zaronskis sakė, kad jį nusipirko žmonės „iš pietų šalių“, kurie į nusikaltėlius tikrai nebuvo panašūs, ir...
Liepos 12 d. nelaimė nutiko Nidoje: aerodrome besileidžiantį nedidelį lėktuvą pagavo vėjo gūsis. Pasak Transporto kompetencijų agentūros Civilinės aviacijos departamento direktoriaus Alvydo Šumsko, lėktuvas jau buvo palietęs nusileidimo taką, bet vėjas mažą orlaivį nubloškė į pievą.
Šeštadienį priverstinai dėl kuro trūkumo Vilniaus oro uoste nusileidęs sraigtasparnis neturėjo teisės skristi Europos Sąjungos oro erdvėje, nes yra įtrauktas į Eurokontrolės administruojamą „juodąjį sąrašą“, teigia „Oro Navigacija“.
Vilnius, gruodžio 7 d. (BNS). Didžiausių Lietuvos kelionių organizatorių „Novaturas“ ir „Tez Tour“ klientus skraidysiančio oro vežėjo „GetJet Airlines“ septynių naudojamų lėktuvų vidutinis amžius, palyginant su šiuolaikinės aviacijos standartais, kelia nerimą – 24 metai ir 9 mėnesiai, rašo „Lietuvos...
Trapanis yra uostas vakarinėje Sicilijos salos dalyje pačioje Viduržemio jūros širdyje. Nuskristi į Antikos laikus menantį miestą siūloma ir iš Vilniaus, tačiau institucijos įspėja keliautojus būti atsargius, nes tokia informacija klaidinanti. Vis dėlto keliones parduodantis italas visa tai vadina n...
Baltarusijos oro erdvę praėjusią savaitę pažeidė iš Vilniaus oro uosto pakilusio Danijos piliečio pilotuojamas lengvasis lėktuvas P46T, BNS pirmadienį pranešė valstybės įmonės „Oro navigacija“ ir Civilinės aviacijos administracijos vadovai.
Infrastruktūros objektai, galintys sukelti grėsmę šalies nacionaliniam saugumui, yra perimami kariškių žinion, tačiau tai ne visada patinka verslui ar vietos valdžiai. Pastaruoju metu diskusijas sukėlė kariuomenės vado įsakymas nuo kovo 30 d. civiliniams orlaiviams, išskyrus kai kuriuos kritinius at...
Bepilotis orlaivis turi išlaikyti minimalų atstumą, siekiantį 50 metrų, nuo pašalinių žmonių ir statinių.
Lakūnų blaivumas prieš ar po skrydžio nėra tikrinimas, nes nėra tikslo to daryti. Taip teigia Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas.
Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas teigė, jog incidentas, kai dėl konflikto lėktuve pilotai priima sprendimą grįžti atgal ir leistis – neeilinis.
Parlamentinį tyrimą pradėjusio Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas sako, kad kol kas niekas negali pasakyti, kokios priežastys lėmė, kad lėktuvas "An-2" patyrė avariją, bet po pirmojo komiteto posėdžio kilo daug klausimų dėl oro erdvės kontrolės.
Į Baltiją nukritęs lietuvių lėktuvas „An-20“ prieš skrydį buvo patikrintas, nustatyta tik saugumui įtakos neturėjusių neesminių trūkumų, sako Civilinės aviacijos administracijos direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas.
Vieninteliai liudytojai, galintys paaiškinti, kodėl virš Baltijos jūros dingo iš Švedijos į Klaipėdą skridęs lėktuvas „An-2“, yra šiuo metu ieškomi juo skridę pilotai. Jei jų nepavyks rasti gyvų, tuomet veikiausiai mįslė, kodėl dingo lėktuvas, nebus įminta.
Dingo virš Baltijos jūros į Lietuvą iš Švedijos, iš Geteborgo skridęs „Klaipėdos avialinijų“ lėktuvas „An-2“.