Amarai gali sugadinti visą derlių: šis kenkėjas minta augalų ląstelių sultimis, todėl sulėtėja jų augimas, sutrinka žydėjimas, augalai džiūsta, nebręsta žiedai ar vaisiai. Kaip atsikratyti amarų nenaudojant jokios chemijos?
Amarai
36 straipsnių
Amarai – vabzdžiai, gyvenantys didelėmis kolonijomis ant lapų ir nesumedėjusių ūglių. Amarai yra pavojingi augalų kenkėjai.
Kai sode susidaro tinkamos sąlygos, amarai gali daugintis neįtikėtinu greičiu vos per kelias dienas sukurdami didžiulę koloniją, kuri gali iščiulpti gyvybę iš jūsų augalų.
Lietuviai mėgsta sodybų sklypus puošti žydinčiais medžiais, kurie neturi jokios praktinės naudos. Tačiau vieno medžio sodinti tikrai neverta, nes jį mėgsta amarai ir vikšrai.
Vasaros pradžioje amarai tampa viena didžiausių sodininkų problemų. Šie kenkėjai graužia ne tik rožes – nuo jų kenčia ir vaismedžiai.
Šios vasaros orai – tobuli amarams: specialistas paaiškino, kaip kenkėjų atsikratyti akimirksniu (3)
Jei sode ar darže pastebėjote mažus vabaliukus – verta sunerimti, nes galbūt išpuoselėtiems augalams ir daržovių derliui iškilo nemenka grėsmė. Tikėtina, kad jūsų darže įsisuko amarai. Jiems ši vasara – tiesiog išsvajota, mat dėl sausrų amarai galėjo itin greitai daugintis, tad dabar savo „juodą“ da...
Jei rudenį, nuėmus derlių, taip ir nespėjote išvalyti šiltnamio, palikote styroti šiukšlių krūvas, pavasaris gali pasitikti įvairiomis augalų ligomis ir puikiai peržiemojusiais kenkėjais. Kaip su jais kovoti.
Serbentai, agrastai, vyšnios, slyvos, avietės, obelys, netgi bulvės, kukurūzai ir kopūstai – tai ne tik sveikas maistas, kurį auginame savo soduose ar sodybose, bet ir tai, ką labai mėgsta amarai. Jeigu įgriso vaizdas, kuomet blogojoje augalų lapų pusėje ar ant jų stiebų kolonijomis spiečiasi šie va...
Jei sklype užsiveisė skruzdėlių ir amarų, patys jie nepanorės išeiti. Iliuzijų nepuoselėkite – atsikratyti jų pavyks vienam, daugiausia – dviem sezonams, paskui jie grįš. Šiaip ar taip, nuolatinei kovai su kenkėjais galima pasitelkti tiek chemines, tiek liaudiškas priemones.
Užauginti gerą derlių – užduotis ne iš lengvųjų. Be to, jog reikia nuolat laistyti, rauti piktžoles, tręšti, dar tenka kovoti ir su įsisukusiais kenkėjais. O jų yra ne taip ir mažai. Tiesa, kai kurie jų nevengia įsikurti ir ant namuose turimų augalų. Nors ir labai nedideli, gali pridaryti daug žalos...
Serbentai – unikalūs vaiskrūmiai, ne vien todėl kad uogos skanios ir vertingos, bet ir todėl, kad iš jų lapų galima užsiplikyti daug vitaminų turinčią arbatą. Kartais pastebime, kad serbentų lapai pasidengia raudonomis dėmėmis ir ima riestis. Kokia šių negalavimų priežastis ir kaip išgelbėti serbent...
Šie metai po žiemos, per kurią nebuvo įšalo, labai palankūs kenkėjų plitimui ir amarai bei kiti parazitai siaubia sodus. Kaip nuo jų apsisaugoti parinkome patyrusių sodininkų patarimus.
Liūdna naujiena, kad nors žiema buvo gana šalta, kenkėjai peržiemojo gerai ir jau puola sodus.
Kiekvieną pavasarį, vos tik augalai pradeda stiebtis į viršų, juos pradeda pulti kenkėjai, pasiryžę sunaikinti visa, ką daržininkas užaugino kruopščiu darbu.
Kiekvienais metais daržininkai ir sodininkai suka galvas, kaip gi atsikratyti amarų. Šie miniatiūriniai kenkėjai sunaikina daug augalų. Kovoti su šiais kenkėjais įmanoma ir reikia, tik nebūtinai įvairiomis cheminėmis priemonėmis.
Šie metai buvo labai palankūs kenkėjams, kurie kankina sodininkus ir daržininkus. Ne kiekvienas nori griebtis įvairių cheminių priemonių ir ieško efektyvių liaudiškų būdų.
Šie metai pasižymi kenkėjų antplūdžiu, nes žiemą nebuvo šalčio ir jie sėkmingai išgyveno. Be to, kai ūkininkams buvo uždrausta naudoti kai kuriuose chemikalus, kenkėjai, kurie buvo grėsmingi tik rapsams, persikėlė į sodus ir uogynus.
Kad išsivaduotumėte nuo kenkėjų, gadinančių ir graužiančių jūsų augalus sode, nebūtina griebtis cheminių insekticidų – palikite juos kraštutiniams atvejams. „Reader`s Digest“ atskleidžia natūralias priemones, galinčias pagelbėti kovoje su neprašytais sodo svečiais.
Iš pirmo žvilgsnio nepavojingai atrodantys vabzdžiai iš tiesų gali ne šiaip pakenkti derliui, o jį visą sunaikinti.
Amarai nors ir yra maži, bet gali sunaikinti visą derlių. Jie kenkia ir sodui, ir daržui. Kai kurie vaismedžiai, užpulti amarų, gali visiškai numesti mezgines. Todėl svarbu atpažinti priešą ir jį laiku likviduoti.
Norint atsikratyti augalus sode niokojančių kenkėjų, nebūtina griebtis cheminių priemonių – jas palikite kraštutiniam atvejui.