Jungtinėse Valstijose aušta rytas po uragano Miltonas. Lietuvis, pasitraukęs iš savo namų, pasakoja, kad dabar tenori vieno, sužinoti, ar jų namai tebestovi. Kol kas sugrįžti į namus jiems neleidžiama.
Amerikos lietuviai
80 straipsnių
Amerikos lietuviai – JAV gyvenančių lietuvių bendruomenė. Lietuviai kėlėsi į JAV daugiausia bėgdami nuo sovietų persekiojimo.
Iš Alytaus kilusi dzūkė Collette Dunhill Lietuvą garsina už Atlanto. Ilgus metus vizažiste dirbanti Collette sukasi tarp bene garsiausių amerikiečių, dirba teatro, kino industrijoje, o dabar ir veda laidą „Once Upon a Time ir America“, kurioje kalbina tokius garsius Amerikos lietuvius kaip amerikieč...
Socialinių tinklų naudotojų vaizduotę įaudrino skelbiama buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo citata. Neva jis patvirtino, kad Rugsėjo 11-osios išpuolį atliko JAV valdžia.
Dėl galimo Trumpo triumfo – nerimas ir vienas netikėtas faktorius: įvardijo, kaip jis būtų galėjęs suvaldyti Putiną (6)
Karo Ukrainoje dabar nebūtų buvę, jei Donaldas Trumpas šiuo metu būtų JAV prezidentu. Tokią nuomonę išsakė Čikagoje gyvenantis Lietuvos garbės konsulas dr. Jonas Vytautas Prunskis. Tačiau sykiu tiek jis, tiek kiti Amerikos lietuviai pabrėžė, jog visiškai realu tikėtis, kad jei D. Trumpas vėl taps pr...
Lietuvos simbolių istorija. Kodėl trispalvė prieštarauja heraldikos taisyklėms ir kas norėjo vėliavą pakeisti? Kokį tautiškos giesmės himną konkurentą sukūrė pasaulio pilietis Jurgis Zauerveinas? Apie tai ir dar daugiau pasakoja istorikas, Lietuvos nacionalinio muziejaus archyvaras Valdas Selenis.
Lietuvių bendruomenei Los Andžele jau yra virš 70 metų. Nors nėra tikslaus skaičiaus, bet vakarų pakrantėje lietuvių kilmės gyventojų yra netoli 50 tūkst. Kiekvienais metais ši bendruomenė mini ypatingą šventę – lietuvių dienas.
Čikagoje gimusi Angela Sinickas jau vaikystėje buvo surišta nenutraukiamais saitais su Lietuva: pirmadieniais-penktadieniais ji gyveno įprastinį amerikietės gyvenimą, o savaitgaliais tėvų buvo skatinama leisti lietuviškoje aplinkoje, pilnoje tautiškų simbolių. Kai pernai rudenį ji gavo dvigubą Lietu...
Pastaruosius trisdešimt metų po mūsų nepriklausomybės atgavimo gyvenome jausdamiesi saugiai. Gyvenimas tekėjo ginčuose dėl Covid, bet niekas negalėjome pagalvoti, kad ramybę sutrikdys karas. Karas šalia mūsų. Karas Ukrainoje.
Lietuvių likimai Pirmojo pasaulinio karo metais: vokiečių sargyba nusukdavo uždarbį, kabindavo už kojų ir liepdavo valgyti dvėselieną (1)
Ilgam įstrigusių Pirmojo pasaulinio karo metais lietuvių likimas buvo tragiškas, ypač patekusių į internuotų asmenų stovyklas. Tą liudija Magdeburgo tvirtovėje kalintų JAV lietuvių pasakojimai.
Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė nuoširdžiai sveikina Jungtines Amerikos Valstijas nacionalinės šventės – Nepriklausomybės dienos – proga.
Pirmoji karinė JAV lietuvių pažintis su Filipinais: geriau šimtąkart būti nušautiems, nei pakliūti filipiniečiams į rankas (1)
JAV–Filipinų karas buvo vienas pirmųjų karų, kurio aidas operatyviai skambėjo spaudoje. Dėl telegrafo ir visur besistengusių prasismelkti žurnalistų informacija apie karą jau po kelių valandų patekdavo į laikraščių puslapius. Taip pat ir žinios apie kitą karo pusę – sunkią kareivių būklę, armijos nu...
Po 1898 m. JAV–Ispanijos karo amerikiečiai, atėmę iš ispanų kone visas kolonijas, pasaldino karčią piliulę sumokėję jiems už Filipinus 20 mln. dolerių, neįtardami, kad dar kartesnę teks patiems nuryti. Mat prieš ispanus sukilę filipiniečiai dar 1897 m. buvo pasiskelbę nepriklausomais, ir prezidento ...
Dar ketveri metai Donaldo Trumpo ar Joe Bidenas? Atsakymas į šį klausimą, kam amerikiečių rinkėjai patikės prezidento pareigas paaiškės jau netrukus. Lietuvoje taip pat akylai ir su didesniu susidomėjimu, nei įprastai sekami JAV rinkimai, kurių baigtis gali atsiliepti Lietuvai. Tik kaip?
Spalio 9 dieną Tarptautiniame Varšuvos kino festivalyje įvyks režisierės Giedrės Žickytės filmo „Šuolis“ („The Jump“) pasaulinė premjera. Lietuvių režisierės dokumentinis filmas bus pristatytas konkursinėje dokumentinių filmų programoje.
Istorijos nekuria robotai: ji neatsiejama nuo žmogiškumo. Istoriniai įvykiai, simboliai ir žinios apie juos priklauso nuo to, kiek asmuo ar grupė, kolektyvas aprėpia branda, viduju tūriu. Tad pradedant aiškintis, kodėl didžių tautos didvyrių S. Dariaus ir S. Girėno palaikus ištiko beprecedenčių įvyk...
Atmintis yra keistas reiškinys: žmonės geba atsiminti nebūtus dalykus. Ypač po sukrečiančių, rezonansinių įvykių kartais išplinta išgalvotas pasakojimas: jį pradeda asmenys ar grupės ir tęsia bendruomenės, visuomenė, valdžia, ištisos kartos. Tarsi po masinės amnezijos žmonės įsimena ir vieni kitiems...
Amerikos lietuvė – apie tai, kaip vos kelios savaitės jos nuomonę apie Trumpą pakeitė iš esmės: kažkada buvau didžiausia jo skeptikė (986)
Į Jungtines Valstijas emigravusi aktyvi moteris, buvusi liberalė Renata Underis sako, kad pastarasis laikotarpis šalyje ją iš didžiausios šalies prezidento Donaldo Trumpo skeptikės pavertė jo gerbėja. Šalis susiduria ne tik su iššūkiais, kuriuos kelia koronavirusas ir su tuo susijusios ekonominės pa...
„Būtų gerai, jeigu priverstų susimąstyti“, – Andriaus Tapino paklaustas, kaip atrodo praėjęs trijų rinkimų maratonas Lietuvoje, sako profesorius Vytautas Landsbergis.
Iš „Misijos Sibiras“ grįžusi Amerikos lietuvaitė: dabar važinėsiu po Ameriką ir viską pasakosiu (204)
Tarp šešiolikos šių metų ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvių pirmą kartą buvo užsienio lietuvių atstovė.
„Net neabejoju, kad filmo premjera įvyks ir Los Andžele, nekantraudama laukiu, kol mūsų visų darbą galėsiu pamatyti dideliame ekrane kokiame nors jaukiame Holivudo kino teatre. Ir režisieriaus, ir jaunojo filmo aktoriaus Mato, o ir mano namai yra Amerikoje. Tik vargu, ar tai keičia mūsų identitetą –...