2006 m. spalio 7 d. Maskvoje buvo nušauta viena garsiausių šiuolaikinės Rusijos žurnalisčių Ana Politkovskaja. 2014 m., praėjus aštuoneriems metams po nužudymo, teismas nusikaltimo vykdytojus ir organizatorius pasiuntė į kalėjimą. Tačiau jos nužudymo užsakovai nerasti iki šiol, o Politkovskajos bend...
Ana Politkovskaja
41 straipsnių
Vyresnės kartos žmonės prisimena sovietų televizijos vakaro žinių laidą „Vremia“ („Laikas“). Šaltojo karo su Vakarų pasauliu ir JAV metu tai buvo pagrindinis sovietinės propagandos ruporas. Ir dabar yra galimybė „YouTube“ pasiklausyti archyvinių laidos įrašų. Nerasite net keliolikos sekundžių trukmė...
Dėl rezonansinės žmogžudystės kalėjęs rusas kaltę „išpirko“ fronte – padarė karjerą ir sulaukė Putino malonės (3)
Nors už grotų praleisti turėjo dar dešimtmetį, dėl garsios Rusijos žurnalistės Anos Politkovskajos nužudymo organizavimo nuteistas Sergejus Chadžikurbanovas jau spėjo „išpirkti kaltę“ kariaudamas Ukrainoje. Maža to, kad buvo atleistas nuo bausmės atlikimo, fronto karjeros laiptais jis užkopė stulbin...
Rugsėjo 1-osios tragedija, atskleidusi Rusijos melą: nužudytos Anos Politkovskajos žodžiai – pranašiški (5)
2004 m. rugsėjo 1 d., per mokslo metų pradžios šventę, Rusijos Beslano 1-osios mokyklos pastate čečėnų teroristai į nelaisvę paėmė daugiau nei 1100 žmonių – moksleivių, jų tėvų ir mokytojų. Įkaitai užminuotoje mokyklos sporto salėje be maisto ir vandens buvo kalinami dvi dienas. Vėliau atsakomybę už...
Prieš atsiimdamas savo Nobelio taikos premiją, laikraščio „Novaja Gazeta“ vyriausiasis redaktorius Dmitrijus Muratovas sakė, jog „būtų kvaila“ priskirti neigiamą konotaciją turintį „užsienio agento“ statusą šiai vienai iš nedaugelio dar likusių Rusijos nepriklausomų žiniasklaidos priemonių.
Tinkamiausia pradėti nuo tezės-alibi, jog panašaus pobūdžio sąrašai visada spekuliatyvūs. Tokio asmens kaip V.Putinas atveju jo priešus (būtent, tinkamiausias žodis) hierarchizuoti paika – viena vertus, jų skaičius nenumaldomai auga, iš kitos pusės, nebeįmanoma suvaikyti, kas kokioje pozicijoje įraš...
Rusijos liberalai sekmadienį paminėjo 12-ąsias žurnalistės Anos Politkovskajos nužudymo metines, o jos laikraštis „Novaja Gazeta“ kaltino valdžią, kad ši atsisako ieškoti opozicionierės nužudymo užsakytojų.
Prezidento rinkimai baigėsi be staigmenų, pasaulio dėmesys atslūgo, tad dabar galima laukti blogiausio. Tokiomis nuotaikomis gyvena nepriklausomi rusų žurnalistai. Kol vieni jų, nelaukdami nužudytų kolegų likimo palieka šalį, kiti dirba toliau ir laukia – kada ir kokie grasinimai išsipildys?
Penktadienį prie Rusijos ambasados Vilniuje susirinko būrys žmonių, smerkiančių prieš dešimtmetį Maskvoje įvykdytą Kremliui kritiškos žurnalistės Anos Politkovskajos nužudymą.
Lygiai dešimt metų praėjo nuo tada, kai 2006 m. spalio 7 d. Maskvos daugiabučio laiptinėje buvo nušauta valdžiai kritiška žurnalistė Ana Politkovskaja, atlikusi begalę Rusiją demaskuojančių tyrimų Čečėnijoje.
Rusijos opozicijos laikraščio „Novaja gazeta“ redakcija žurnalistės Anos Politkovskajos nužudymo 10-ųjų metinių išvakarėse savo tinklalapyje paskelbė kreipimąsi, kuriame kaltina tyrėjus neveiklumu ir tvirtina, kad ši žmogžudystės byla iki šiol neišaiškinta.
Prieš pat 2015 metų gegužės 26 dienos vidurdienį Rusijos politikos aktyvistas Vladimiras Kara-Murza jaunesnysis išėjo iš savo namų Maskvos centre – tai turėjo būti eilinė jo darbo diena: planavo su kolegomis aptarti būdus, kaip priešintis autoritariniam šalies prezidento Vladimiro Putino režimui.
Lietuvoje viešinti Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovė žiniasklaidos laisvės klausimams Dunja Mijatovič negaili kritikos Rusijai ir Lenkijai, o Lietuvai primena, kad rusiškų TV kanalų draudimas nėra tinkamas kelias kovojant su propaganda.
Rusijos prezidento priešus pavadinęs „žmonijos priešais“ ir savo butaforiniam parlamentui leidęs tokias liberalias žiniasklaidos priemones kaip „Echo Moskvy“ ir „Dožd TV“ viešai pasmerkti kaip išdavikus bei „penktąją koloną“, Čečėnijos vadovas Ramzanas Kadyrovas savo prielankumą Kremliui dar ir dar ...
Vienas iš kelių likusių nepriklausomų laikraščių Rusijoje „Novaja gazeta“ yra rimtas ptretendentas laimėti šių metų Nobelio Taikos premiją. Per 20 veiklos metų laikraštis, garsėjantis tyrimais apie žmogaus teisių pažeidimus ir korupciją, patiria vis didesnį valdžios spaudimą, patyrė kibernetinių išp...
Viena liūdniausiai pagarsėjusių žmogžudysčių Rusijoje: jis įsakė tai padaryti, mes tai padarėme (239)
Rusijos teismas penktadienį skyrė 17 metų laisvės atėmimo bausmę vyrui, organizavusiam iškilios opozicijos politikės Galinos Starovoitovos nužudymą 1998 metais.
Iškilus Rusijos opozicijos veikėjas, gydomas vienoje Maskvos ligoninėje dėl ūmios ir mįslingos ligos, nebus išvežtas gydyti į užsienį, pranešė gydytojai ir jo artimieji.
Rusijoje tiriant opozicijos lyderio Boriso Nemcovo nužudymą, visi keliai iki šiol veda į Čečėniją, kur Rusijos prezidento Vladimiro Putino diktatorišką statytinį Ramzaną Kadyrovą tampa vis sunkiau kontroliuoti, skelbia „Bloomberg“.
Kai prancūzų režisierė Manon Loizeau prieš kelerius metus atvyko į Grozną kurti dokumentinio filmo, ji neatpažino miesto.
Įžūlus cinikas V. Putinas gali džiūgauti. Ilgai visus maustęs apie „žaliuosius žmogeliukus“ Kryme galiausiai pripažino, kad tai iš tikrųjų buvo rusų specnazas.