Lietuvoje planuojant keisti organų donorystės modelį, Lietuvos nacionalinio transplantacijos biuro komunikacijos atstovė Ieva Abromavičienė pažymi, kad šiuo metu net trečdalis Lietuvos gyventojų nesutinka paaukoti savo organų. Todėl, anot jos, kiekvieno žmogaus laikymas potencialiu donoru iš esmės p...
Andrius Narbekovas
24 straipsnių
Kritikai reikalauja atšaukti kontraceptinės spiralės kompensavimą 15-19 m. merginoms: kalba apie baisias komplikacijas (337)
Po sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimo kompensuoti kontraceptinę hormoninę spiralę jaunoms – 15-20 m. – merginoms, netyla diskusijos. Kol dalis medikų tokį žingsnį gina, kiti prašo sprendimą atšaukti, esą ši apsaugos priemonė gali pakenkti ne tik paauglių fizinei, bet ir emocine...
Krikščionišku požiūriu tam tikrais atvejais galima atsisakyti užsispyrėliško gydymo, tačiau tai nėra eutanazija, kuri, pagal šią tradiciją, nėra priimtina. Kuo skiriasi šie du procesai, ir kodėl pagal krikščionišką tradiciją nėra priimtina eutanazija, per Seime surengtą konferenciją „Už žmogaus gyvy...
Ramūnas Karbauskis ir jo pasekėjai, embrioną laikantys žmogaus gyvybe, įpareigojo užšaldytus embrionus saugoti amžinai. Tačiau visai kitaip Lietuvoje žiūrima į gimusius per anksti – iki 22 savaitės gimęs vaisius tėvams neatiduodamas palaidoti, o prilyginamas atliekoms ir sunaikinamas su kitomis medi...
„Sunkumai tokie, kaip iškilusios liberalizmo idėjos, suprantama asmens laisvė, demokratija, kaip nekontroliuojama ir nevaržoma asmens laisvė, kuri remiasi individo poreikiais, labai smarkiai paveikia dvasinę mūsų gyvenimo sferą“, – valstiečių globojamoje Seimo spaudos konferencijoje „Dvasingumas – š...
Prezervatyvas visuotinai pripažįstamas kaip nepatikima kontraceptinė priemonė. ŽIV infekcija buvo visų prezervatyvų gamintojų svajonė. Vienintelė tikrai veiksminga AIDS prevencija – lytinis susilaikymas iki vedybų ir ištikimybė santuokoje. Kontraceptinė kultūra yra melo kultūra. Dievas baudžia lytin...
Pirmasis Pagalbinio apvaisinimo įstatymas Lietuvoje buvo įregistruotas 2002 metais. Šią savaitę įstatymas eilinį kartą buvo įregistruotas posėdžio darbotvarkėje, tačiau, deja, ir vėl atidėtas. Seimo narių neįtikino nei akademinės visuomenės, nei gydytojų, nei pacientų kreipimaisi.
Vieno žmogaus galvos persodinimas vietoje kito žmogaus galvos – netolima ateitis. Taip teigia Vilniaus Santariškių klinikų gydytojas neurochirurgas Artūras Šitkauskas, komentuodamas Italijos chirurgo Sergio Canavero ketinimus per artimiausius dvejus metus atlikti galvos donorystės operaciją. Tačiau ...
Žmonės, suvokdami, kad yra ne vieni, kad Dievas yra su jais bet kurioje situacijoje, turi priežastį džiaugtis, „Žinių radijui“ sakė kunigas, Santuokos ir šeimos studijų centro vadovas Andrius Narbekovas.
Sveikatos apsaugos ministerijai siūlant įteisinti Lietuvoje medikamentinį abortą, taip pat numatant privalomą 72 valandų laukimo terminą prieš nėštumo nutraukimo procedūrą, dviejų gydytojų nuomonės visuomenėje dėl šio būdo kardinaliai išsiskyrė.
Naujoji sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė ėmėsi jautrios ir nepatogios temos - ji siūlo svarstyti įteisinti eutanaziją.
Šalies gyventojai kviečiami pasirašyti peticiją, kuria reikalaujama, kad dėl pasakytos griežtos nuomonės apie abortus iš Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) posėdžio praėjusių metų pabaigoje išprašytas kunigas Andrius Narbekovas vėl galėtų dalyvauti komiteto darbe.
Seime svarstant abortų draudimo įstatymą pasipylė argumentai apie abortų blogį ir žalą, tačiau kuo karščiau stengiamasi įrodyti savas tiesas, tuo daugiau netikslumų ir net melo skleidžia žmonės, besidabinantys „profesorių“, „kunigų“, „Seimo narių“, „psichologų“ ir kitokiais profesionalumo ir kompete...
Religija patvirtina, kad protas teisus, bet viršija jo galimybes. Taip teigia teigia buvęs ateistas, dabar – vyriausiasis Anglijos teologas ir Oksfordo universiteto profesorius Alisteris McGrathas. Anot jo, tai, kas peržengia proto ribas, nėra neprotinga.
Seimo Sveikatos reikalų komitetas nesutiko paviešinti garso įrašo, kuris turėjo iliustruoti, kaip kunigas Andrius Narbekovas užsipuola konservatorę Vidą Mariją Čigriejienę, esą dirbdama akušere ginekologe ji mokė studentus atlikti abortus ir pati juos atliko.
Seimo Sveikatos reikalų komiteto (SRK) posėdžio, po kurio kai kurie parlamentarai apkaltino kunigą Andrių Narbekovą neetišku elgesiu, garso įrašą nuspręsta įslaptinti.
Seimo narę Vidą Mariją Čigriejienę įžeidęs kunigas Andrius Narbekovas savo teiginių Sveikatos reikalų komitete neatsižada ir mano, jog į komitetų posėdžius nekviesti jo nutarę parlamentarai perlenkė lazdą.
Trečiadienis – karšta diena Seimo Sveikatos reikalų komitete, nes jame buvo svarstomas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos siūlomas įstatymas dėl abortų draudimo.
Vis daugiau lietuvių mano užtikrinsiantys gerą vaikų sveikatą naudodami kamienines ląsteles, kurios dažnai vadinamos didžiausia ateities medicinos viltimi.
Lietuva liko vienintelė Europos Sąjungos šalis, net iš dalies nekompensuojanti dirbtinio apvaisinimo procedūrų. Įstatymo priėmimas vis dar įstrigęs, tačiau sveikatos apsaugos ministras užsimena, kad bevaikėms šeimoms būtų galima padėti ir jo nepriėmus.