Pirmadienį Šv. Jonų bažnyčioje atsisveikinama su šeštadienį mirusia muzikologe, laidų vedėja Zita Kelmickaite. Paskutinį „sudie” gegužės 29-ios popietę kolegei tarė ir folkloro dainininkė Veronika Povilionienė. Ji tikino, kad Z. Kelmickaitę pažinojo kone 50 metų.
Antanas Saulaitis
26 straipsnių
Atsisveikinimas su birželio 20-ą dieną mirusiu aktoriumi Regimantu Adomaičiu vyks birželio 22 d. 10.30-19:00 Bernardinų bažnyčioje, Šv. Mykolo koplyčioje. Šv. Mišios bus laikomos birželio 23 d. 12:00, Bernardinų bažnyčioje, jas laikys kunigas Antanas Saulaitis. Laidotuvės vyks birželio 23 d. 13:00-1...
Kunigas, misionierius, Vilniaus Šv. Jonų bažnyčios vicerektorius Antanas Saulaitis, vaikystėje palikęs Lietuvą, nešęs pasauliui Dievo žodį, o savo žodžiu stiprinęs toli nuo namų esančius lietuvius, turi gerą humoro jausmą. „Atsiklausiau sesers Marytės, ar man tikrai reikia knygos“, – jau pirmąją aki...
Šiemet Velykas daugelis pasitinkame ne tik pasiruošimo, bet ir nerimo nuotaikomis. Knygų ekspertė Vitalija Maksvytė tradicinėje laidos „Delfi Rytas“ rubrikoje „Knygų klubas“ pristatė knygas, kuris suskirstė į dvi dalis: tokias, kurias įkvepia stiprybės ir padeda ieškoti atsakymų, kaip išgyventi kriz...
Vis pasigirsta nuomonių, kad šiais laikais, kai žmonėms į pagalbą neretai ateina robotai, jie pasitarnautų ir bažnyčiai. Kur ta riba tarp dvasingumo, kurio nebūtų be žmogaus, ir robotizacijos, kai viskas atliekama kad ir tiksliai, bet mechaniškai? Kaip neperžengti tos ribos? O gal apskritai robotai ...
Rimas ir kunigas. Pokalbis su kunigu Antanu Saulaičiu: kai baisu, kai esi mirtingoje vietoje, žinai, kad Dievas yra šalia (1)
„Ryškiausiai ir gal netiesiogiai apie save supratau, kai sovietai artinosi prie dabartinės Vakarų Lenkijos teritorijos, tuomet tai buvo Vokietija. Jie bombardavo miestą, mes buvome rūsyje namo, kuriame gyvenome pas labai gerus žmones. Pasibaigė, jau sušvilpė, kad lėktuvai dingo ir galima išlipt lauk...
Šv. Kalėdų metas yra tas laikas, kuris yra ypač tinkamas atleisti tiems, su kuriais santykiai nesiklosto. Gyvenimas nėra toks ilgas, kad galėtume sau leisti tokią prabangą nešiotis pyktį, sako Vilniaus universiteto kapelionas, jezuitas, kunigas Eugenijus Puzynia.
Kunigas Saulaitis apie neišsiaiškintus santykius su mirusiais: dauguma žmonių neišnaudojo Vėlinių (222)
Jungtinėse Valstijose didžiąją gyvenimo dalį praleidęs kunigas Antanas Saulaitis gėrisi lietuvių tradicija lapkričio pradžioje pagerbti mirusiuosius. Jis atkreipia dėmesį, kad dabar dėl gyvenimo tempo įprasta artimųjų kapus aplankyti ne tik Vėlinių dieną, tačiau ir prieš jas ar po jų. Vis dėlto, ano...
Antanas Saulaitis – apie lietuvius, šventes ir nuodėmes: pasižiūri į žmones ir negali žinoti, ar čia laidotuvės, ar Velykos (345)
„Vienoje šeimoje buvo keturios mergytės, jos kiekvieną dieną sutaupė po vieną saldainį per visą gavėnią ir tada atidavė vaikui kieme, kuris tų saldainių neturi. Tai buvo jų būdas, gavėnios pasninkas“, – pasakoja kunigas jėzuitas Antanas Saulaitis.
Sekmadienio popietę atnaujintoje Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje su popiežiumi susitinka visų trijų Baltijos šalių kunigai, vienuoliai, seminaristai. Čia – dar vienas neplanuotas momentas – popiežius sustojo pasikalbėti su seserimis vienuolėmis, ir, kaip sako kunigas Anta...
Antrosios dienos programa Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime (PLJS) apėmė tiek diskusijų ir veiklų, kad dalyviams ne vieną kartą teko sukti galvą, kaip vienu metu išgirsti ir pamatyti kelis dalykus, vykstančius šiame fesitvalyje.
Per 100 metų lietuvių požiūris, vertybės ir elgesys gerokai pasikeitė. Tą sako pastebintis ir 79-erių kunigas Antanas Saulaitis, kuris baigiantis Antrajam pasauliniam karui su šeima išvyko iš Lietuvos ir beveik 50 metų gyveno kitapus Atlanto.
Sklaidant istorijos puslapius kartais kyla klausimas, kas per žmonės buvo riteriai. Ar šiais laikais, kai esame įsukti į nuolatinį skubėjimą, kovą už būvį, nerimą ir abejones, egzistuoja žmonių riterių? Kas būtų šie antžmogiai?
Lietuvoje yra kelios gimnazijos, kurios konkursais kelis kartus lenkia universitetus.
Kaip nors trumpam prisišaukti mirusįjį, kad galėtum išgirsti, pasakyti, ko nespėjai, – klausia artimuosius palaidoję žmonės, ypač jei liko neišspręstų ginčų, prieš mirtį nespėta pasikalbėti, susitaikyti.
Nuo mažens sekėme okupuotos Lietuvos gyvenimą įvairiausiais būdais, taip pat ir spaudą iš Lietuvos. Mano filosofijos magistro darbo tema buvo sovietinė istoriografija. Pirmą kartą grįžęs į Lietuvą 1987 lapkritį dešimt dienų galėjau paragauti, ką reiškia gyventi sovietų okupuotoje šalyje.
Šeštadienį Vilniuje įspūdingas vestuves atšventė renginių organizatorius Jogaila Morkūnas ir TV laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė. Tačiau prašmatnia poros asmenine švente džiaugėsi ne visi.
Emigracija - sunkiausias šio amžiaus išbandymas mūsų kraštui, nė kiek ne menkesnis už išorės grėsmes. Taip interviu DELFI teigė šiuo metu JAV gyvenantis monsinjoras Rolandas Makrickas.