Jei jūsų sutuoktinis gali pratrūkti dėl visiškos smulkmenos ar audringai sureaguoti dėl neišplauto puodelio, galbūt verta sunerimti dėl jo sveikatos. Kantrybės stygius – vienas iš antinksčių nuovargio požymių LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sako Lietuvos sveikatos mokslų universiteto pro...
antinksčiai
3 straipsnių
Antinksčiai (lot. glandulae suprarenales) – tai porinė endokrininė liauka, esanti virš inkstų. Dešinysis antinkstis yra prizmės, o kairysis – pusmėnulio pavidalo. Kiekvienas jų sveria apie 5 g (vidutiniai matmenys: 5 × 3 × 1 cm). Gelsvai rausvi, minkštos konsistencijos antinksčiai yra sudaryti iš žievės (cortex) ir šerdies (medulla), kurios gamina skirtingus hormonus.
Kadangi hormonų poveikis nėra galutinai ištirtas, labai sunku tradiciniu būdu gydyti hormonų sutrikimus. Kita vertus, nuo senų laikų žmonės pastebėjo, kad tam tikros žolelės balansuoja hormonus, nors iki galo nežinoma kodėl.
Jei dažnai jaučiatės išsekę ir be energijos, gali būti, kad kenčiate nuo nuovargio, kurį sukėlė sutrikusi antinksčių funkcija. Netgi hipotireozė (nepakankama skydliaukės hormonų gamyba) yra dažnai siejama su antinksčių nuovargiu.