Penktadienį vakarą medikai skubėjau paauglei į pagalbą.
apsinuodijimas alkoholiu
20 straipsnių
Pirmadienį Marijampolės ligoninėje atsidūrė 14-metė. Pranešama apie apsinuodijimą.
Sekmadienį Kazlų Rūdoje rastas apsinuodijęs nepilnametis.
Per 2023 metus Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos Farmakologinio budrumo ir apsinuodijimų informacijos skyrius suteikė 32 konsultacijas dėl įtariamo nepilnamečių asmenų apsinuodijimo alkoholiu ir psichotropinėmis medžiagomis. Lyginant su ankstesniais laikotarpiais, konsultacijų skaičius auga. Sky...
Pasak medikų, Lietuvos paauglių ir vaikų šių metų vasara su dar daugiau svaigalų ir apsinuodijimų neaiškiomis medžiagomis. Skubios pagalbos vaikų gydytojai skaičiuoja net keliskart išaugusius paauglių apsinuodijimus elektroninių cigarečių skysčiais bei kitais svaigalais.
Šeštadienį Šiaulių ligoninėje mirė jauna moteris.
Šiauliuose medikams nepavyko išgelbėti vyriškio gyvybės.
Po mirčių serijos Kaune specialistė pasakė, kokie yra apsinuodijimo metanoliu požymiai ir nurodė netikėtą priešnuodį (63)
Kaune surogatais iš alkoholio apsinuodijo ir mirė 16 žmonių, dar du gydomi reanimacijoje. Kaip pranešama, jie apsinuodijo metanoliu.
Delfi rytas. Alkoholio ir narkotikų vartojimas per karantiną: kaip pasikeitė įpročiai ir kokias grėsmes matome (1)
Pirmasis ryto svečias - Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento direktorius prof. dr. Renaldas Čiužas. Apsinuodijimų alkoholiu Lietuvoje per pirmąjį karantiną ir dalį antrojo karantino pernai sumažėjo beveik dukart, remiantis departamento duomenimis. Tad kaip keitėsi žalingų medžiagų v...
Nesiimkite eksperimentuoti: neteisingai dezinfekuodami grynuoju alkoholiu galite pakenkti savo sveikatai ir namams (53)
Kartais, kai reikia efektyviai, greitai ir nebrangiai namuose nuvalyti paviršius, pasitelkiame visai ne tradicinę valymo priemonę. Tai – stiprusis (dažniausiai, grynas) alkoholis, kuris šiuo metu yra ypač populiarus paviršiams dezinfekuoti. Tačiau ir šia priemone reikia mokėti naudotis, kad ji jūsų ...
Nuodas – tai medžiaga, kuri patekusi į organizmą sutrikdo jo funkcijas ir gali sukelti mirtį. Apsinuodyti galima dujomis, skysčiais, pasenusiais maisto produktais, grybais ir uogomis, nuodingais augalais, vaistais, alkoholiu, narkotikais ir kt. Nuodai į organizmą patenka pro burną, kvėpavimo takus, ...
Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba praneša, kad karantino metu padaugėjo paauglių apsinuodijimo alkoholiu atvejų.
Prasidėjus šiltajam sezonui, vis daugiau žmonių susiduria su nemalonumais ir sveikatos problemomis, kurias nulemia alkoholinių gėrimų vartojimas saulėje.
„Moksleivis pradėjo gerti 12-os metų, su tėvu. Dabar jis 19-os, o jau suirusiomis kepenimis. Ir tai tikrai ne vienetinis atvejis”, – skaudžiomis istorijomis su DELFI dalijosi Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Ūmių apsinuodijimų skyriaus vedėja Gabija Laubner.
Besislepiančių kasdienybės nuodų daugelis iš mūsų visai nepastebi, nes iš pirmo žvilgsnio jie atrodo visai neįtartini. Nors pasekmės gali būti labai skausmingos ir pavojingos, gera žinia ta, jog priemonės apsisaugojimui nuo apsinuodijimo yra kiekvienam iš mūsų lengvai pasiekiamos ranka.
Higienos instituto Sveikatos informacijos centro duomenimis, praėjusiais metais dėl alkoholio vartojimo mirė 905 žmonės, tai 25 mažiau negu 2012 m. Pusę visų mirčių lėmė alkoholinė kepenų liga, trečdalį - atsitiktinis apsinuodijimas alkoholiu, o dešimtadalį pasiglemžė alkoholinė kardiomiopatija.
Trakų rajono policija aiškinasi, kaip ir kodėl girtas vaikas atsidūrė gatvėje.
DELFI aprašytas atvejis, kai 18-mečiui moksleiviui nuo sidro išsivystė negrįžtami kepenų pažeidimai, deja, ne pirma ir ne paskutinė liūdna istorija, susijusi su paauglių girtavimu.
Havanoje išgėrę nelegaliai parduoto laboratorinio alkoholio mirė septyni žmonės, o dar 41 apsinuodijęs atsidūrė ligoninėje, trečiadienį pranešė Kubos sveikatos apsaugos ministerija.
Šalčininkų pareigūnai sekmadienio naktį pradėjo aiškintis, kas nugirdė mažametę.