„Aramco“, ADNOC ir kitos naftos gavybos įmonės investuoja milijardus į švarios energijos projektus.
Aramco
46 straipsnių
Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta įrašas, kuriame pateikta melaginga informacija apie žmogaus sukeltą klimato kaitą.
JAV akcijų biržose – geriausia savaitė nuo 2020 m. lapkričio.
Didžiausios Saudo Arabijos biržoje kotiruojamos kompanijos, įskaitant energetikos milžinę „Aramco“, sumažins dividendus ir nukreips pinigus į vietos ekonomiką, kol karūnos princas bandys sugrąžinti į vėžes savo ekonominės pertvarkos planą.
Etaloninių rūšių naftos kainos praėjusią savaitę baigė aukščiausiame lygyje per beveik dvejus metus, JAV ekonomikai atsigaunant nuo COVID-19 sukeltos krizės, o pirmadienį „Brent“ rūšies nafta perkopė 70 JAV dolerių už barelį ribą.
Naftos infrastruktūra viename Saudo Arabijos uoste sekmadienį tapo drono atakos taikiniu, o į šalies naftos milžinės „Aramco“ objektus buvo paleista balistinė raketa, pranešė Energetikos ministerija.
Vasario mėnesį kriptovaliutos visame pasaulyje pasiekė vieno trilijono vertės ribą. Maždaug 700 milijardų iš tos sumos sudaro vien bitkoinas, kuris vasario mėnesį kelis kartus sumušė savo paties vertės rekordus.
Į Klaipėdą antradienį atplaukė septintas šiemet tanklaivis su Baltarusijai skirta nafta. Šįkart krovinys atgabentas iš Saudo Arabijos. Tai pirmoji naftos siunta Baltarusijai iš šios šalies, įsigyta iš bendrovės „Saudi Aramco“.
Saudo Arabija pasiryžusi dar kartą ženkliai sumažinti kasdien išgaunamus naftos kiekius. Vyriausybė naftos milžinei „Aramco“ nurodė per dieną išgauti milijonu barelių mažiau naftos nei iki šiol, pirmadienį pranešė šalies Naftos ministerija, kuria remiasi agentūra SPA. Taigi ateityje šalis kasdien iš...
Į Klaipėdą šią savaitę turėtų atplaukti septintas šiemet tanklaivis su Baltarusijai skirta nafta. Šįkart krovinys gabenamas iš Saudo Arabijos. Tai pirmoji naftos siunta Baltarusijai iš šios šalies, įsigyta iš bendrovės „Saudi Aramco“.
Saudo Arabijos ir Rusijos kainų karas didžiausiems pasaulio naftos prekeiviams suteikia multimilijardinio pasipelnymo galimybę.
Investuotojų FED veiksmai neįtikino – akcijų kainos krito daugiausiai nuo 1987-ųjų.
Saudo Arabijos kronprincas Mohamedas bin Salmanas neseniai pradėjo naftos kainų karą. Pergalė šiame kare jam gali atsieiti brangiai – tokios kainos jis gali būti nepasiruošęs ilgą laiką mokėti.
Audrą internete sukėlė žeminantis įmonės elgesys su darbuotoju: įdarbino vaikštančiu dezinfekatoriumi (32)
Saudo Arabijos valstybinė naftos perdirbimo bendrovė socialinėje žiniasklaidoje sukėlė tikrą pasipiktinimo audrą, kai buvo paviešintos nuotraukos, kuriose – rankų dezinfekavimo priemonės kostiumu vilkintis darbuotojas.
Rusijos energetikos ministras Aleksandras Novakas antradienį sakė, kad Maskva išlieka atvira tolimesniam bendradarbiavimui su Naftą eksportuojančių šalių organizacija (OPEC), siekiant stabilizuoti naftos rinką.
Saudo Arabijos energetikos milžinė „Saudi Aramco“ eskalavo kainų karą su Rusija – bendrovė antradienį paskelbė nuo balandžio padidinsianti savo naftos gavybos apimtis iki 12,3 mln. barelių per dieną ir taip užtvindysianti rinkas.
JAV bendrovių akcijos pigo penktą prekybos sesiją iš eilės („S&P 500“ -0.38 proc., „Dow Jones“ -0,46 proc.), šiek tiek pakilo tik technologijų sektoriaus NASDAQ indeksas (+0,17 procento).
Pasaulio ekonomikos forume (PEF), prasidėjusiame šią savaitę Alpių kalnų apsuptame Šveicarijos kurortiniame mieste Davose, politikai, investuotojai ir bendrovių vadovai diskutuos, ar sulauksime pakilimų pagrindinėse ekonomikos augimą skatinančiose srityse.
Jeigu 2019-ieji buvo metai, kai grupė Artimųjų Rytų rinkų su griausmu įsiliejo į bendrą srautą, tuomet 2020-ieji parodys, ar užsienio lėšos ir toliau gausiai plūsta.
Besivystančios rinkos su palengvėjimu laukia audringų 2019-ųjų pabaigos: šiemet antraštėse dominavo JAV ir Kinijos prekybos karas, o centriniai bankai visame pasaulyje gelbėjo pasaulinę ekonomiką nuo nuosmukio į recesiją.