Verslo ir darbdavių konfederacijos palaiko Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) iniciatyvą didinti baudas už nelegalų darbą, tačiau pasiūlymą jas apskaičiuoti nuo apyvartos vadina neteisingu – tai esą galėtų sužlugdyti mažo pelno įmones.
Artūras Černiauskas
138 straipsnių
Po kelių metų pertraukos – iškart du rimti streikai Lietuvoje: kodėl jų nebuvo anksčiau ir kas pasikeitė (13)
Iš esmės Lietuvoje streikuoja tik švietimo darbuotojai. Visus kitus streikus nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo galima suskaičiuoti ant pirštų. Vis dėlto, net du jų – ir gana rimti – įvyko 2022 metais. „Delfi“ kalbinti profesinių sąjungų atstovai sako, kad istoriškai streikai Lietuvoje yra nepopuliar...
Teisėsaugos institucijoms susiduriant su darbuotojų stygiumi, nulemtu mažų atlyginimų, teisėjai įspėja, kad ims kauptis ir vėluos bylos, dėl ko gali tekti jas nutraukti suėjus senačiai.
Valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės įmonėms ketinant atleisti apie ketvirtadalį darbuotojų, maždaug 70 proc. jų jau gavo įspėjimus. Lietuvos geležinkelininkų profsąjungos vadovas sako, kad įspėjimai dar negarantuoja, jog darbuotojas tikrai bus atleistas, o darbą praradusiems – aps...
Iš valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės įmonių LTG „Infra“ ir „LTG Cargo“ gali būti atleista mažiau darbuotojų nei skelbia grupės vadovybė, sako Lietuvos geležinkelininkų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas.
Dėl tarptautinių sankcijų Rusijai ir Baltarusijai maždaug pusę krovinių ir dešimtis milijonų eurų pajamų praradusi valstybės valdoma bendrovė „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) kol kas neskelbia, kaip tai paveiks jos veiklą ir darbuotojus. Sprendimų vis dar ieškoma – susisiekimo ministras ir įmonės prof...
Lietuvos geležinkelių profesinių sąjungų susivienijimo vadovas Artūras Černiauskas tikina, kad didelė darbuotojų kaita „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) įmonėse yra dėl nekonkurencingo darbo užmokesčio. Pasak jo, žmonės dėl nedidelio darbo užmokesčio net nelaukia galimų pokyčių, o iš karto ieško vietos,...
Susisiekimo ministras Marius Skuodis tikina, kad valstybės valdomų „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) planuojamas atleisti 300 darbuotojų skaičius yra tik galimas, bendrovė neketina imtis „agresyvių veiksmų“, o pagal galimybes bus ieškoma, kaip įdarbinti šiuos žmones.
Daugiau nei trečdaliui „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) darbuotojų atstovaujančios profesinės sąjungos teigia, jog valstybės valdomoje grupėje iki metų pabaigos planuojami iki 300 įvairių sričių specialistų atleidimai yra skuboti.
Profsąjungų lyderiai sukilo – Rokiškyje darbo netenka aktyvi profsąjungietė, viskas aiškinama struktūrine pertvarka. Pati moteris kaltina savo vadovę mobingu. Įstaigos vadovė aiškina, kad pertvarka reikalinga siekiant pakelti paslaugų kokybę, o dėl padalinio, kuriam vadovauja profesinės sąjungos pir...
Algirdo Paleckio veikla jau kuris laikas kelia abejonių dėl jo lojalumo Lietuvai, todėl, kai išaiškėjo, kad jis suimtas už šnipinėjimą Rusijai turbūt didelės nuostabos nebuvo. Labiau suintrigavo žinia, kad kali jis jau nuo spalio. Tuo metu aiškėja, ką turėjo galvoje premjeras, iš pradžių paminėjęs k...
Vilnius, birželio 11 d. (BNS). Vyriausybei, daliai darbdavių ir profsąjungoms atstovaujančiai Trišalei tarybai antradienį ketinant toliau svarstyti minimalios mėnesio algos (MMA) didinimą, darbuotojų atstovai sako, kad MMA turėtų didėti iki 450 eurų.
Trišalė taryba antradienio posėdyje turėtų priimti bendrą susitarimą, kokia turėtų būti minimali mėnesinė alga (MMA) nuo kitų metų. Ją siūloma didinti 20 eurų, iki 420. Eltos kalbinti Trišalės tarybos nariai darbdavių atstovai entuziastingai palaiko tokio MMA dydžio siūlymą.
Potencialiai įtakingiausi Lietuvoje – bankininkai ir ekonomistai. Tokios tendencijos matomos peržvelgus paskelbtą rinkos tyrimų bendrovės „Kantar TNS“ apskaičiuotą potencialios įtakos indeksą. Jis įvertina nuomonių lyderių komunikacijos poveikį apklausiant Lietuvos gyventojus, taip pat išmatuoja jų ...
Trišalei tarybai antradienį ketinant nagrinėti minimalios mėnesio algos (MMA) didinimo klausimą, premjeras neatskleidžia, kiek nuo kitų metų ji galėtų didėti. Pasak Sauliaus Skvernelio, tai yra derybų klausimas.
Pernai vasarą įsigaliojus naujam Darbo kodeksui, verslas teigia kol kas nejaučiantis pastebimų pokyčių. BNS kalbinti didžiųjų įmonių vadovai sako, kad jų veiklai naujasis įstatymas didesnės įtakos neturėjo, tik reikėjo tinkamai pasiruošti pokyčiams.
Seimo nariai nori stiprinti profesines sąjungas ir siūlo leisti gyventojams jas dosniau remti. Vietoj šiuo metu galimų skirti 2 procentų gyventojų pajamų mokesčio, siūloma ją didinti iki 3 proc. Vyriausybė neprieštarauja tokiam siūlymui, o profsąjungos tikisi, kad papildomai pinigai leis vykdyti efe...
Tarptautinę darbo dieną, gegužės 1-ąją, profsąjungos paminės kartu su Lietuvos socialdemokratų partija, o nuo jų atskilusių ir naują partiją įkūrusių socialdarbiečių kol kas į renginį nepakvietė.
Vyriausybei pirmadienį pristačius būsimą mokesčių ir pensijų sistemos pertvarką, ekonomistai ir profsąjungų atstovai įžvelgia teigiamų postūmių. Vis dėlto jie nesitiki, jog pakeitimai drastiškai sumažins emigruojančių žmonių srautą, nors ir neabejoja, jog atlyginimai augs.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas Artūras Černiauskas sako, kad ministrams pristatant mokesčių reformą labai pasigedo konkretumo.