Seimo komiteto posėdyje ketvirtadienį skambėjo aštri kritika suplanuotai mokesčių reformai. Dalis verslo atstovų skelbia, kad ji išvis nereikalinga, galimai sukels šešėlį ar pažeis Konstituciją. Finansų ministerija argumentuoja, jog pokyčiai mažins pajamų nelygybę.
Arūnas Laurinaitis
24 straipsnių
Dujų krizė neaplenks Lietuvos pramonės milžinų: kritiniu atveju vienai grėstų ir gamybos stabdymas (3)
Dujų krizė Europoje pirmiausia paveiks Lietuvos pramonę, ypač didžiuosius gamintojus ir gamtinių dujų vartotojus. Pasak ekspertų, kyla grėsmių įmonių konkurencingumui eksporto rinkose, o priėmus sprendimą Lietuvoje mažinti dujų vartojimą, kai kurioms gali grėsti pajėgumų mažinimas ar gamybos stabdym...
Ekspertų teigimu, Lietuva dujų krizės pasekmes pajustų netiesiogiai per eksporto rinkas. Tai reiškia, kad jei pagrindinėje eksporto partnerėje Vokietijoje dėl dujų trūkumo stotų gamyba, pirmiausia tai pajustų Lietuvos pramonė ir eksportuotojai. Delfi gauta analizė rodo, kad blogiausiu scenarijumi, p...
Ar Rusijos verslininkai, nupirkę „McDonald's“ restoranus ir perėmę „Renault“ gamyklas, sugebės gaminti tokį gerą maistą arba tokius gerus automobilius? Lietuvos pramonininkų viceprezidentas Arūnas Laurinaitis sako tuo abejojantis, praneša „LNK žinios“.
Kodėl Lietuvos verslai vis dar dirba Rusijoje? Kas trukdo pagaliau nutraukti visus ryšius? Apie tai diskutuota laidoje „Iš esmės“.
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas Arūnas Laurinaitis teigia, jog Lietuva nesulauks oficialaus Vokietijos palaikymo santykiuose su Kinija.
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) viceprezidentas Arūnas Laurinaitis sako, kad Kinijos sprendimas užverti savo sienas Lietuvos verslui santykius su didžiausia Azijos ekonomika užmezgusioms bendrovėms sudavė skaudų smūgį. Jo nuomone, kalbos, esą to pasekmės nebus reikšmingos Lietuvos ekonomi...
Politikos ekspertas apie Angelos Merkel pokalbį su Putinu bei Lukašenka: padaryta krūva klaidų (156)
Situacija aštrėja, o migrantų likimas vis dar neaiškus: kol kas jie – Lenkijos ir Baltarusijos pasienio kaliniai. Politikos ekspertas Marius Laurinavičius Delfi TV laidoje „Iš esmės“ tikina, kad dabartiniai pasienio įvykiai yra tiesioginis pokalbių su teroristais – Aliaksandru Lukašenka ir Vladimiru...
Ekonomikos ir inovacijų ministerija: dar anksti daryti išvadas, kaip „Brexit“ paveikė krovinių vežimo apimtis (11)
Ekonomikos ir inovacijų ministerija sako, kad dar anksti spręsti, kaip galutinis Jungtinės Karalystės (JK) išstojimas iš Europos Sąjungos bendrosios rinkos paveikė krovinių vežimo apimtis į šią šalį.
Naujasis Klaipėdos uosto vadovas Latakas: pažintis su Klaipėdos uosto verslininkais – mano privalumas (9)
Klaipėdos jūrų uosto vadovo konkursą laimėjo buvęs koncerno „Achemos grupė" valdomos Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos („Klasco") gamybos direktorius Algis Latakas, beveik du dešimtmečius dirbęs uoste, sako pažįstantis beveik visus uosto verslininkus, tačiau tai laiko privalumu.
Vienas didžiausių koncernų Lietuvoje „Achemos grupė“, 2018 metais uždirbęs 19,23 mln. eurų audituoto nekonsoliduoto grynojo pelno, akcininkams pernai išmokėjo 20 mln. eurų dividendų.
Apie užsienio investicijų pritraukimą nuolat kalbanti Lietuva ne visada sugeba išlaikyti joje jau esančius ir veikiančius verslus. Dėl mokestinės aplinkos, nuolat besikeičiančių įstatymų, demografinės situacijos ar biurokratinės naštos kai kurie verslai visgi nusprendžia išsikelti.
Jei Lietuva nenori bendradarbiauti su Minsku, tada Minskas bendradarbiaus su Latvija, sako Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka. Kitaip tariant, dėl Lietuvos iniciatyvų prieš Astravo atominę elektrinę, Baltarusijos kroviniai gali būti nukreipti iš Klaipėdos uosto į Rygą.
Į naują VšĮ „Versli Lietuva“ valdybą skiriami didžiųjų šalies verslą vienijančių asociacijų vadovai, o iš 9 naujai paskirtų valdybos narių 7 yra nepriklausomi valdybos nariai. Tokią verslumą skatinančios agentūros valdybą įsakymu patvirtino ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.
Po „Brexit“ tarptautiniam verslui pradėjus dairytis, kur galėtų rasti naujų užuovėjų žemyninėje Europoje, Vilnius galėtų pakonkuruoti dėl IT ir finansinių paslaugų sektorių pritraukimo, mano Lietuvos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė Jungtinėje Karalystėje Asta Skaisgirytė-Liauškienė.
Dvi mažesnės koncerno "Achemos grupė" akcininkės, neseniai, kaip skelbiama, susitaikiusios su pagrindine grupės akcininke Lyda Lubiene, valdo didelės vertės turtą ir todėl neprivalo atlyginti galimų koncerno valdybos nario nuostolių. Taip šią savaitę nutarė teismas, atmetęs pernai į „Achemos grupės“...
Vieno didžiausių Lietuvoje koncernų „Achemos grupė“ pagrindinė akcininkė Lyda Lubienė teisme siekia panaikinti Jonavos trąšų gamintojos „Achemos“ sprendimą skirti paramą ledo ritulio komandai „Žalgiris“ ir priteisti sprendimui pritarusių įmonės valdybos narių jau išmokėtus 579,2 tūkst. eurų.
Vidinių nesutarimų ir teisminių ginčų draskomi koncerno „Achemos grupė“ akcininkai patvirtino naują valdybą.
Pagrindinė koncerno „Achema grupė“ akcininkė Lyda Lubienė iš smulkiųjų akcininkų reikalauja pusės milijardo litų žalos atlyginimo.
Tarp dešimties didžiausių Baltijos šalių bendrovių esanti „Achemos grupė“ išgyvena ne pačius ramiausius laikus – pernai uždirbo gerokai mažiau pelno, o akcininkai santykius nusprendė aiškintis teismuose.