Rusijos sprendimas destabilizuoti Ukrainą prasidėjo ne prieš dvejus metus su plataus masto invazija, ir net ne 2014 metais, kai buvo okupuotas Krymas, o dar anksčiau, kai Kremlius suprato, kad šalis slysta iš rankų.
Asociacijos sutartis
50 straipsnių
Europos Sąjungos (ES) valstybės narės antradienį galutinai priėmė asociacijos sutartį su Ukraina. Tą jos padarė likus dienai iki Kijeve vyksiančio Ukrainos ir Bendrijos viršūnių susitikimo, praneša „EUobserver“.
„Pas mus vieną Maidaną seka kitas būtent dėl to, kad išvalytume mūsų valdžios sąmonę nuo to sovietinio mentaliteto ir įlietume jauno kraujo“, - teigė Ukrainos didvyrė, karo pilotė Nadija Savčenko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Emanueliui Zingeriui pokalbyje Strasbūre, Europos Tarybos Parl...
Ukraina pateikė į Aukščiausiąjį Londono teismą pretenzijas dėl Rusijos ieškinio, susijusio su 3 mlrd. dolerių išieškojimu, informuoja BBC.
Šiaurės, Baltijos ir Višegrado šalių užsienio reikalų ministrai susitikime Latvijoje aptarė galimybes bendradarbiauti reaguojant į padažnėjusias kibernetines atakas, taip pat bendrą saugumo situaciją regione, energetinio saugumo, migracijos bei Rytų kaimynystės politikos klausimus.
ES Kaimynystės politika (o vėliau – ir vien tik rytiniam regionui skirta Rytų partnerystė) buvo sukurta Bendrijai išgyvenant euforijos laikotarpį. Jau netrukus laukė didžiausia per visą istoriją ES plėtra, todėl stiprėjanti Bendrija nusprendė investuoti į saugų ir stiprų pietinį bei rytinį regioną u...
Kosovo parlamentas pirmadienį ratifikavo Stabilizacijos ir asociacijos sutartį su Europos Sąjunga (ES). Ši sutartis laikoma labai svarbia šalies ekonominiam augimui, skelbia AP.
Europos Sąjunga (ES) antradienį pasirašė Asociacijos sutartį su Kosovu, praneša agentūra AFP.
Europos Sąjungos (ES) lyderiai ir šešios buvusios sovietinės respublikos ketvirtadienį surengs viršūnių susitikimą pagal ES Rytų partnerystės programą, kuri buvo paskelbta siekiant stiprinti ryšius su tuo regionu, bet kurią gerokai pakirto Rusijos intervencija Ukrainoje.
Rygos viršūnių susitikimas negali baigtis tik nepatogia tyla, sako Gruzijos ambasadorė Lietuvoje (330)
Gegužės 21 dieną Rygoje vyksiantis Rytų partnerystės viršūnių susitikimas negali baigtis tik nepatogia tyla vietoj aiškių atsakymų, sako Gruzijos ambasadorė Lietuvoje Khatuna Salukvadzė.
Tarptautinei bendruomenei ir toliau smerkiant Rusijos prezidento Vladimiro Putino veiksmus vis nenustoju stebėtis, kas būtų, jei jis nebūtų toks blogas, koks yra, rašo Niujorko viešosios bibliotekos Cullman mokslininkų ir rašytojų centro mokslinis darbuotojas Keithas Gessenas.
Lietuvos pastangas padėti įvertino ir Moldova, su kuria bendradarbiauja Lietuvos ekspertai, ir Ukraina, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė, gavusi aukščiausią Moldovos apdovanojimą.
Lygiai po mėnesio ES ir Rytų partnerystės šalių (Ukrainos, Moldovos, Gruzijos, Armėnijos, Azerbaidžano ir Baltarusijos) lyderiai susirinks Rygoje į ketvirtąjį viršūnių susitikimą, kuriame tarsis dėl Rytų Partnerystės ateities.
Tęsiantis krizei Rytų Ukrainoje, visų žvilgsniai krypsta į Minską. Baltarusijos sostinėje trečiadienį vyks Vokietijos ir Prancūzijos iniciatyva surengtas susitikimas kraujo liejimui Donbase sustabdyti.
Rusijos gyventojams Vladimiras Putinas sukūrė visiškai kitokią tikrovę nei ta, kurioje gyvena likęs pasaulis, interviu DELFI teigė Vokietijos politologas, Kijeve veikiančio Euroatlantinio bendradarbiavimo instituto analitikas Andreasas Umlandas.
„Rusijos didžioji strategija yra lengvai nuspėjama, tačiau jos taktiniai žingsniai dažnai nėra žinomi netgi pačiam Kremliui. Rusija nuolatos meluoja mums ir savo žmonėms, keičia savo taktiką ir pasilieka kelias veiksmo galimybes, todėl nėra jokių garantijų, nėra jokio nuoširdumo, o pasitikėjimo nėra...
Dabartinė Ukrainos padėtis reikalauja peržiūrėti Europos Sąjungos šalių bendradarbiavimą su Rytų partnerėmis, pabrėžė Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis, penktadienį Briuselyje dalyvavęs Europos Sąjungos gynybos politikos direktorių susitikime.
Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį pasveikino šalies žmonės asociacijos sutarties su Europos Sąjunga (ES) laikinojo taikymo pradžia.
Europos Sąjungos ir Ukrainos prekybinį susitarimą, tapusį dar vienu įtampos židiniu Rusijos ir Vakarų santykiuose, gali keisti tik Briuselis ir Kijevas, trečiadienį laiške Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui pažymėjo Europos Komisijos pirmininkas Jose Manuelis Barroso.
Ukrainos ir Europos Sąjungos (ES) Asociacijos sutartis – ne Vakarų, o Maskvos triumfas, o Vladimiras Putinas eis tiek, kiek jam bus leista. Deja, kol kas jam leidžiama viskas, interviu DELFI teigė Vilniuje viešintis žinomas Rusijos analitikas Andrejus Piontkovskis.