Šiemet pavasaris Palangoje ir Šventojoje džiugins renginių gausa. Velykų šventė įsilies į jubiliejinį renginių ciklą „Palangos dienos“, veiklų galės atrasti ir aktyvesnio laisvalaikio mėgėjai, ir šeimos su vaikais. Margučių alėja šiemet stebins išskirtiniais etnografinių regionų raštais, žygis „Gint...
Atvelykis
9 straipsnių
Atvelykis – pirmasis sekmadienis po Velykų, diena užbaigianti Velykų savaitę. Įprastai šią dieną skiriama daug laiko ir dėmesio vaikams, tad Atvelykis dar yra vadinamas vaikų Velykomis bei Velykėlėmis.
Sekmadienį Prezidentūroje vyks jau tradicija tapusi, Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir pirmosios ponios Dianos Nausėdienės inicijuota Atvelykio šventė.
Astrologės Lolitos horoskopas savaitei (balandžio 13-19 d.): vienam ženklui reikia imtis sprendimų (2)
Gilių apmąstymų savaitė. Prasidėjusi antrąja Velykų diena ir margučių ridenimu, savaitė suteiks visą puokštę gilių patyrimų. Jau pirmosiomis jos dienomis, prisiminę anksčiau buvusį greitą gyvenimo tempą, dažniau susimąstysite, kokie gi jūsų gyvenimo tikslai, jo tikroji prasmė. Norėsis gilintis į sav...
Balandžio 24–25 dienomis Rokiškio gyventojų akis patraukė Nepriklausomybės aikštėje vykusi Atvelykio mugė. Prekių pasirinkimas buvo tikrai įvairus: nuo papuošalų, buities ir higienos reikmenų, drabužių, iki pyragų, duonos kepinių smaližiams.
Kokios dovanos vaikams tinkamos per Velykas: įvardijo, kas, anot senolių tradicijų, jas neša ir kur palieka (5)
Jei visiems aišku, kad per Kalėdas dovanas atneša Kalėdų Senelis, Velykos kelia šiokią tokią sumaištį. Vieni tikina mažuosius, kad juos aplanko Velykų bobutė, kiti esą girdėję apie vaikščiojančią Velykę. Kaip ji atrodo, kokias dovanas neša ir iš kur kilo, papasakojo etnologė Gražina Kadžytė.
Jau nuo seno pirmasis sekmadienis po Velykų žinomas kaip Atvelykis arba kitaip – vaikų Velykėlės. Senovės lietuviai šią dieną laikė paskutine poilsio ir svečiavimosi diena prieš didžiuosius pavasario darbus laukuose. Tai puiki proga pasigaminti kasdienių patiekalų iš kiaušinių ir kartu su šeima sėst...
Nuo seno Lietuvoje buvo laikomasi įvairių šventinių velykinių papročių ir tradicijų, kai kurie iš jų siekia net akmens amžių. Tačiau, pasak etnologų, dauguma tradicijų nyksta, o išlieka tik valgymo kultūra.
Pirmosios savaitės dienos vakare, durims, kur buvo susirinkę mokiniai, dėl žydų baimės esant užrakintoms, atėjo Jėzus, atsistojo viduryje ir tarė: „Ramybė jums!“ Tai pasakęs, jis parodė jiems rankas ir šoną.
Pirmosios savaitės dienos vakare, durims, kur buvo susirinkę mokiniai, dėl žydų baimės esant užrakintoms, atėjo Jėzus, atsistojo viduryje ir tarė: „Ramybė jums!“ Tai pasakęs, jis parodė jiems rankas ir šoną. Mokiniai nudžiugo, išvydę Viešpatį. O Jėzus vėl tarė: „Ramybė jums! Kaip mane siuntė Tėvas, ...