Į DELFI projekto „MOKYKLA. Tėvai. Vaikai. Mokytojai.“ specialią rubriką „Klausk specialisto“ atėjo susirūpinusios skaitytojos Gražinos laiškas. Mama nesupranta, kaip yra skiriami namų darbai, kodėl vieni jų gauna daugiau, o kiti mažiau.
Audronė Šuminienė
6 straipsnių
Į DELFI redakciją kreipėsi prestižinės Vilniaus gimnazijos matematikos mokytojas. Jis tikina norintis pasidalinti su pasauliu radikaliomis priemonėmis, kuriomis Švietimo ir Mokslo ministerija (ŠMM) siekia įgyvendinti savo tikslą – prailginti mokslo metus.
„Kartą mano dukra grįžusi iš mokyklos sako – nebuvo anglų kalbos pamokos. Kai paklausiau, kodėl, ji papasakojo, kad vietoje to visa klasė tiesiog žaidė knygyną – pasakojo vieni kitiems apie knygas, jas siūlė, pirkdavo ir parduodavo. Susiprotėjau paklausti, kokia kalba viskas vyko. Pasirodo, vaikai k...
Moksleiviai turėtų vadovautis sveiku protu ir likti namuose, jei yra didelis vėjo žvarbumas, sako specialistai. Tuo metu Švedijoje vaikai į mokyklas turi ateiti bet kokiu oru, o per pertraukas tarp pamokų – dar ir išbėgti į lauką grūdintis.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos tinklapyje skelbia jutiminė temperatūra šiomis dienomis dėl vėjo žvarbumo yra net 12 laipsnių didesnė už faktinę.
Į mokyklą besiveržiančios išmaniosios lentos ar planšetės kol kas nekeičia tradicinės mokslo metų sistemos: penkios dienos per savaitę nuo ryto iki vakaro po 45 minutes trunkančiose pamokose daliai moksleivių atrodo kaip lažas. DELFI domėjosi, kaip plintant naujausioms informacinėms technologijoms (...