Turbūt 9 iš 10 pasakys, kad amerikietiškus blynelius mėgsta be galo ir valgytų juos pusryčiams kiekvieną savaitgąlį. Po teisybei, mėgautis amerikietiškais blyneliais galite ir dažniau – pasigaminti juos namuose gana nesudėtinga.
augalinis aliejus
35 straipsnių
Augalinis aliejus – aliejaus rūšis, gaunama iš įvairių aliejinių augalų. Jis naudojamas kulinarijoje (salotoms pagardinti, kepimui, gaminant margariną). Kai kurių rūšių aliejai taip pat populiarūs chemijos pramonėje, naudojami gaminant kosmetiką, higienos priemones (muilą, šampūną), naudojami kaip biokuras.
Kotletų receptas – nemari klasika. Kaskart juos gaminant galima gauti vis kitokį skonį, tačiau rezultatas visada toks pat – džiuginantis. Kotletus patiekite su bulvių koše ar virtomis bulvėmis ir mėgiamomis daržovėmis.
Be abejonės, skaniausia ruošti iš jaunų daržovių – jos cukinijų blynams tinkamiausios. O pagardinti cukinijų blynus galite įtarkuodami morką – garantuojame, kad patiks. Cukinijų blynus valgykite su grietine ar jogurtu.
Sūrio rutuliukai – receptas ieškantiems užkandžių. Traškūs iš išorės ir tąsūs viduje – toks užkandis patiks daugeliui. Sūrio rutuliukus valgykite šiltus, bet skanūs ir atvėsę.
Baklažanas – daržovė, kuri puikiai dera su kitais kitomis ir taip galima paruošti nuostabių patiekalų. Šiam receptui galima sunaudoti visą jų kalną ir mėgautis puikiu daržovių troškiniu. Baklažanas jame puikiai atsiskleidžia.
Jei pietums sugalvojote kepti žemaičių blynus, laiko jų gamybai reikės skirti. Tačiau tai nieko nereiškia palyginus su sočiais ir labai gardžiais žemaičių blynais, apipiltais skaniu sviesto ir grietinės padažu.
Blynai su varške – tokie universalūs, kad tinka ir pusryčiams, ir vakarienei. Juos mėgsta ir mažas, ir didelis. Blynus su varške patiekite iškart, apibarstę cukraus pudra.
Grikių kotletai patinka daugeliui. Dėl pačios kruopos tekstūros kotletai puikiai laiko formą, o skonis išskirtinis ir su niekuo nesulyginamas. Ne, neatrodys, kad valgote grikius. Dažnai net pasitaiko, kad valgytojas net nesupranta, jog mėgaujasi grikių kotletais.
Jei sugalvojote kepti žemaičių blynus, laiko jų gamybai reikės skirti. Tačiau labai gardus patiekalas vertas kiekvienos jam skirtos minutės. Žemaičių blynus patiekite apipiltus skaniu sviesto ir grietinės padažu.
Varškės spurgas verdame, kai norime puraus, minkšto deserto. Skanios ir atšalusios, bet ypatingai malonu valgyti karštas. Išvirusias varškės spurgas apiberkite miltiniu cukrumi.
Varškėtukai – puikus išsigelbėjimas, kai reikia greitai paruošti pietus. Ypač tai aktualu prasidėjus mokslo metams. O dar smagiau, kad minkšti ir purūs kepti varškėčiai daugelio vaikų valgomi apetitu nesiskundžiant.
Šnicelis – tradicinis patiekalas, kurį dažnas atsimena iš mokyklos laikų. Kad šnicelis nesudegtų, o iškepęs būtų traškus, svarbu laikytis recepte išvardintų patarimų. Šnicelį pateikite su bulvėmis, kruopų garnyru, daržovėmis.
Vištienos kotletai itin mėgstami šeimose, kuriose auga vaikai. Mat jiems labiau patinka švelnesnio skonio mėsa. Iškeptus vištienos kotletus galima patiekti su mėgiamu padažu.
Šįkart guliašas – iš vištienos. Prie švelnios mėsos šiame recepte itin dera ir rūgštesnio skonio suteikia pomidorai bei jų pasta. Tokį guliašą galima valgyti ir vakarienės metu.
Daugeliui atrodo, kad čeburekus gaminti yra itin sudėtingas ir ne kiekvienam įkandamas procesas. Iš tiesų, tai labiau laiko ir kantrybės reikalaujantis patiekalas. Tačiau dėl sultingų ir sočių čeburekų verta pasistengti.
Ši čili sriuba – aštresnio skonio. Tiršta, soti, kandanti – tokia, kokia ir turi būti ši sriuba. Čili sriuba patiekitę apibarstę tarkuotu fermentiniu sūriu.
Krabų lazdelių tešloje turbūt nemėgsta tik tas, kas alergiškas jūros gėrybėms. Pasigaminkite šių krabų lazdelių tešloje – jos gardžios tiek šiltos, tiek šaltos.
Norint paruošti žuvį tešloje reikia netirštos tešlos, kurioje apvoliojami žuvies gabaliukai ir po to jie apkepami. Kepinio viduje – švelni minkšta žuvis, iš išorės padengta traškia plutele. Tai šventinis patiekalas – žuvis tešloje ir ant stalo gražiai žiūrisi, ir skonis puikus.
Paruošti ramenų makaronų sriubą užtrunka, tačiau tai nėra raketų mokslas. Įgudę įsitikinsite patys – tai gana nesudėtingas receptas. O svarbiausia, kad valgydami ramenų sriubą galėsite garsiai čepsėti iš malonumo.
Kepti varškėčiai – universalus patiekalas. Tinka pusryčiams, galima patiekti pietums ir iškepti vakarienei. Valgykite keptus varškėčius dar karštus.