„Mūsų Baltija yra labai išskirtinė jūra, aplink kurią gyvena 84 mln. žmonių. Jos uždarumas ir nedidelė vandens kaita lemia ypač didelį jūros jautrumą. Į ją atiteka labai daug gėlų upių, todėl jos druskingumas mažas, o tai prisideda prie to, kad jūra yra labai jautri teršalams. Skaičiuojama, kad visa...
azotas
34 straipsnių
Azotas (N, lot. Nitrogenium; išvertus iš graikų kalbos – „nepalaikantis gyvybės“) – cheminis elementas, elementų lentelės penktos A grupės nemetalas, inertiškos dujos. Pirmasis atradęs azotą 1772 metais paskelbė Danielis Rezerfordas, tačiau Džozefas Pristlis, Henris Kavendišas ir Karlas Vilhelmas Šelė šį elementą atrado beveik tuo pat metu. Azoto savybes ištyrė K. Šelė, S. Kavendišas, Dž. Prystlis, A. Lavuazjė.
Žemėje azoto yra gana daug – tiek atmosferoje, tiek plutoje ar vandenynuose. Jis būtinas visai gyvybei, jo junginiai buvo būtini ir gyvybės atsiradimui.
Jei jūsų pomidorų lapai susisuko ar susiraitė, problema gali būti susijusi su oro sąlygomis, aplinka, cheminiais ar biologiniais veiksniais arba priežiūros klaidomis. Jei norite sulaukti trokštamo derliaus, pasistenkite išgelbėti augalus.
Dirva, kurioje auginami pomidorai, turi būti patręšta pakankamai, bet ne per gausiai, mat maisto medžiagų perteklius yra toks pat pavojingas kaip ir jų trūkumas!
Lietuvos deleguotas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sulaukė aštrios kritikos iš didžiausios Europos Parlamento (EP) politinės grupės – krikščionių demokratų – lyderio Manfredo Weberio dėl susirašinėjimo su Nyderlandu vyriausybe azoto taršos mažinimo šalyje klausimais. V. Sinkevičius Delfi paaiš...
Norėdamas paskatinti šalį aktyviai laikytis politikos, kuria siekiama mažinti azoto taršą, ir laišką Nyderlandų vyriausybei parašęs eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sukėlė nepasitenkinimo bangą. Didžiausios Europos Parlamento (EP) politinės grupės – Europos liaudies partijos (EPP) – pirmininkas ...
Augalų mityboje vienas svarbiausių azoto junginių yra mineralinis azotas, o jo tyrimai dirvožemyje parodo augalų lengvai įsavinamas azoto atsargas, kurių didžiąją dalį sudaro nitratai.
Vilkaviškio r. prakiurus rezervuarui, į aplinką išbėgo apie 200 t skystų azoto trąšų. Likviduojant avariją, teko statyti pylimus ir užtvenkti melioracijos griovį. Ūkinininkai siurbliais pumpavo teršalus ir vežė traktoriais į kitą rezervuarą.
Per pastaruosius 50 metų pasaulyje smarkiai padaugėjo „negyvųjų zonų“ – vietų vandenyse, kur dėl deguonies trūkumo negali klestėti beveik jokia gyvybės forma. Viena iš didžiausių dar „mirties zonomis“ vadinamų vietų pasaulyje yra Baltijos jūroje.
Siekdama padėti patenkinti tvaresnių augalų apsaugos produktų paklausą, bendrovė „Corteva Agriscience“ Europoje pristatė maistinių medžiagų efektyvumo biostimuliantą „BlueN®“, kuris priklauso bendrovės biologinių produktų portfeliui.
Vienas po kito spaudimą didinantys įvykiai: kylančią trąšų kainą pajaus ir perkantys maisto produktus (7)
Dauguma žmonių apie trąšas nesusimąsto – nebent tada, kai važiuoja per ypač kvepiančią žemės ūkio vietovę. Tačiau didžiausios nuo finansų krizės laikų kai kurių sintetinių maistinių medžiagų kainos gali reikšti prastesnį derlių ir didesnes sąskaitas už maisto produktus kitais metais, kaip tik tuo me...
Ukmergėje, namo rūsyje, mirtinai apsinuodijo vyras. Pranešimas apie nelaimę Miškų gatvėje buvo gautas ketvirtadienį, po 10 val., skelbia Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.
Šį rudenį mineralinio azoto (Nmin) atsargų dirvožemyje rasta daugiau negu pernai, tačiau jų kiekiai šalies žemės ūkio naudmenose labai skiriasi. Žemdirbiai, pavasarį tręšiantys savo laukus, turės į tai atsižvelgti.
Kada ir kaip tręšti bundančius augalus: vaismedžių, uogakrūmių, šiltnamio ir daržo augalų maitinimas (6)
Profesionalai juokauja, kad norinti iš augalo paimti derlių, jam reikia duoti ir pakankamai maistinių medžiagų, nes niekas iš niekur neatsiranda. Kalbant paprasčiau – būtina tręšti.
Žemės ūkio ministerijos užsakymu, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Agrocheminių tyrimų laboratorija kasmet šalyje vykdo mineralinio azoto kiekio dirvožemyje stebėseną.
Gera žinia žemdirbiams – fiksuota, jog šį rudenį dirvose mineralinio azoto būta daugiau nei įprasta.
Patyrę sodininkai seniai vaikšto į vaistinę, kur randa „vaistų“ savo mylimiems augalams – amonio hidroksidas tarp jų labai paklausus.
Laužas, kepsninių ugnelė ir kvapai, bičiulių susibūrimas po atviru dangumi – tai, ko turbūt vasaros sezonu nenorėtume atsisakyti nė vienas. Deja, jei vasaros laužuose deginsime viską, kas pakliūva, vietoje sveikatos šaltinio tokia ugnis gali tapti tikrais nuodais.
Jau baigti pavasariniai mineralinio azoto tyrimai, kuriuos užsakė Žemės ūkio ministerija.
Mirties bausmių vykdytojai JAV susidūrė su problema – niekas nebenori tiekti preparatų, skirtų mirtinoms injekcijoms. Priežastis labai paprasta – farmacijos kompanijos nenori, kad jų kuriami vaistai būtų skirti žudymui.