2014 metais Kyjive įvykus Orumo revoliucijai, šalis patyrė Rusijos agresiją: aneksuotas Krymas, rytinė Ukrainos dalis – Donecko ir Luhansko regionai tapo kontroliuojami prorusiškų separatistų, užvirė nuožmios kovos. Su Rusijos remiamais separatistais kovėsi pakrikusi reguliarioji kariuomenė bei prad...
„Azovstal“
36 straipsnių
Sulaužęs susitarimą ir anksčiau laiko leidęs į Ukrainą grįžti pulko „Azov“ vadams, Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas ne tik viešai pažemino Vladimirą Putiną, teigia karybos ekspertas Romanas Svitanas.
Nuo Rusijos plataus masto invazijos pradžios iki šiol iš rusų nelaisvės pavyko susigrąžinti 2 526 Ukrainos piliečius. Pavyzdžiui, birželio 11 d. į namus grįžo dar 95 Ukrainos gynėjai.
Kyjivas, birželio 12 d. (Ukrinform-ELTA). Mariupolyje rusų okupantai toliau remontuoja savo įtvirtinimus plieno gamykloje „Azovstal“, paversdami didžiulį pramonės objektą karine baze.
Pirmadienį rusų okupuotame Donecko srities Mariupolio mieste, „Azovstal“ metalurgijos kombinato rajone, nugriaudėjo stiprus sprogimas. Tai pranešė portalas „rbc.ua“, remdamasis Mariupolio mero patarėju Petro Andriuščenka.
Nuo Rusijos jau daugiau nei metus besiginanti Ukraina, kuri šiuo metu intensyviai rengiasi išlaisvinti visas okupuotas teritorijas, gyvena ir ateities planais, o tarp jų – narystė NATO, Europos Sąjungoje. Tačiau pirmasis noras yra tas, kad Rusija pralaimėtų, būtų sąžiningai nubausta, atlygintų už vi...
Per metus Ukrainai pavyko susigrąžinti apie 500 Mariupolio metalurgijos kombinato „Azovstal“ gynėjų, dar apie 2000 tebėra rusų nelaisvėje.
Rusų nelaisvėje išgyvenęs „Azovstal“ gynėjas Ruslanas Serbovas teigia, kad jei visi Ukrainai taip padėtų, kaip padeda Lietuva, karas jau būtų laimėtas. Lietuvoje besilankantis gynėjas teigė, kad laisvė nėra duodama už ačiū, kažkas už ją moka gyvybe, kažkas – ranka ar koja. „Azovstal“ gynėjų asociaci...
Arešto orderis nesustabdė Vladimiro Putino nuo kelionių. Iš okupuoto Krymo – į okupuotą Mariupolį. Kremlius paviešino vaizdo įrašus, kaip Rusijos vadovas automobiliu apvažiavo ukrainiečių pasipriešinimo simboliu tapusį miestą. Propagandos siužetinė linija įprasta: kaip visada V. Putiną netikėtai pas...
Pilietinio gynybos ir saugumo analizės centro „Locked N‘ Loaded“ ekspertai teigia, kad Rusų karo propagandistai ėmė kalbėti apie artėjantį Bachmuto pramoninio rajono šturmą, ypač spalvotųjų metalų apdirbimo gamyklą.
Važiuojant į susitikimą mane buvo apėmęs labai keistas jausmas. Atrodė, jog varau patūsinti su senais pažįstamais. Susimildami, tik nebarkite manęs už „barbarizmus“, bet būtent toks jausmas mane ir buvo apėmęs. Neatsitiktinai, kaip vėliau paaiškėjo, vienas jų nelaisvėje buvo kartu su mano draugės sū...
Ukrainos ministras pirmininkas Denisas Šmyhalis teigia, kad šalies ekonomika pernai smuko daugiau kaip 30 proc., o šiemet tikimasi 0,3 proc. augimo. Apie tai jis kalbėjo interviu vokiečių žurnalui „Spiegel“.
Vaizdo įraše užfiksuota, kaip dabar atrodo „Azovstal“ gamykla, kuri buvo tapusi ukrainiečių pasipriešinimo bastionu Mariupolyje.
Viena iš „Azovstal“ gynėjų šeimų asociacijos steigėjų Galina Klempouz pirmadienį pareiškė, kad rusų nelaisvėje tebėra apie 2 tūkst. šio metalurgijos kombinato gynėjų. Tarp belaisvių – moterys ir vyrai.
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasveikino šalies piliečius su Kalėdomis, savo kreipimesi paminėdamas žmones, kurie yra šalies viduje, užsienyje ir nelaisvėje.
Žinomas televizijos žurnalistas Rimas Bružas prisipažįsta – apie šaulio kelią jis mąstė ilgai. „Ši mintis nebuvo spontaniška. Ji pradėjo kristalizuotis per pandemiją, kai aš pats pamačiau, koks šaulių indėlis visuomenės ir tėvynės labui. Galutinai apsisprendžiau prasidėjus karui Ukrainoje,“ – sako R...
Savaitgalį Rusija paskelbė baigusi vadinamąją dalinę mobilizaciją, esą numatytas rezervistų skaičius – 300 tūkst. – pašaukti kariauti. Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas pareiškė, kad Rusija, nepaisant atliktos mobilizacijos, pažangos nedaro. Ukrainiečiams tęsiant kontrpuolimą okupuotame Chersone, te...
Ukrainos kariai tęsia kontrpuolimą, paaiškėjo, kad Rusija nekontroliuoja nė vieno aneksuoto regiono. O socialiniuose tinkluose plintantys vaizdai iš mobilizuotųjų stovyklų Rusijoje neįrodo, kad jais pavyks užkamšyti skyles fronte.
„Azovstal“ gynėjas papasakojo, ką teko išgyventi Rusijos nelaisvėje: patikėkite, ten pasimiršta viskas (15)
Neseniai Rusija Ukrainai atidavė 215 karo belaisvių. Vienas iš jų buvo ir „Sky News“ pakalbintas buvęs jūrų pėstininkas Michailas Dianovas. Vyras papasakojo, kad rusai su ukrainiečiais elgėsi kaip su „gyvuliais“: išrengė nuogai, mušė, kankino elektra, žemino ir marino badu.
Ukrainos saugumo tarnyba (UST) nustatė Rusijos generolo, kuris įsakė užimti Mariupolį ir šturmuoti metalurgijos gamyklą „Azovstal“, tapatybę, praneša „Ukrinform“.