Pasitaiko, kad gaminant patiekalą reikia kiaušinio baltymą atskirti nuo trynio. Virtuvės šefai Paulius Lenkšas ir Pavels Matveks demonstruoja net 3 būdus, kaip tai padaryti lengvai ir paprastai.
baltymas
26 straipsnių
Kiaušinis – vienas tų produktų, be kurio neįsivaizduojamas šaldytuvo turinys. Kiaušinius valgome pusryčiams ar naudojame ruošdami patiekalus ar kepinius, o artėjant Velykoms jau sukame galvas, kaip juos marginsime ir puošime šventinius stalus, rašoma pranešime spaudai.
Šefas pagamino kakavinį keksą be glitimo, mokslų daktarė įvertino jo sudėtį: vienas ingredientas – itin naudingas (7)
„Kalėdos be glitimo“ – taip skamba naujo straipsnių ciklo pavadinimas, kuriame bus siūlomi šventinių patiekalų receptai be glitimo. Šią savaitę – kakavinis burokėlių keksas, kurį gamino ir receptą pateikė Evaldas Juška, studijų programos „Kulinarinis menas“ vyriausiasis šefas. Švelnaus ir kvepiančio...
Glitimo netoleravimas – dažna problema šiandieninėje visuomenėje. Gydytoja dietologė Edita Gavelienė teigia, kad labai svarbu nuolat klausyti savo organizmo siunčiamų signalų ir grūdinių kultūrų bei iš jų pagamintų produktų atsisakyti tuomet, jei jie daro įtaką mūsų gerai savijautai. Visgi, speciali...
Dietologė apie šių laikų jaunystės eliksyrą: kyla klausimų, ar apskritai kolagenas nesuyra virškinimo proceso metu (1)
Kitados kolagenas buvo geriausiai žinomas kaip sušvirkščiamas preparatas, kad lūpos atrodytų putlesnės, o raukšlės – mažiau pastebimos. Su laiku grožio pramonė pasiūlė patrauklesnių ir neskausmingų būdų, kaip, pasitelkus kolageną, turėti lygesnę odą. Kolageno milteliai, batonėliai, šokoladukai, kram...
Pastaraisiais metais pienas įvardijamas kaip produktas, kurį reikėtų vartoti kiek galima rečiau, o iš vaikų meniu siūloma jį visiškai išbraukti. Tai mitas ar tiesa? Laidoje „Sveika lėkštė“ išgirsite visus atsakymus į ne tik šį, bet ir kitus aktualius klausimus, susijusius su pienu.
Mokslininkai rado paaiškinimą, kodėl kai kurie žmonės nebijo šalčio: dalis mūsų turi šią genų mutaciją (42)
Daugelis iš mūsų bent dalį metų turi kęsti šaltį. Tačiau naujas tyrimas nustatė specifinę genetinę mutaciją, dėl kurios penktadalis žmonių yra atsparesni šalčiui. Tad jei jūsų draugams žiemą visada šalta, o jums ne – galbūt turite mutaciją.
Visame pasaulyje vykstantys tyrimai, kuriais siekiama sukurti vakciną nuo koronaviruso sukeliamos COVID-19 ligos kursto ne tik viltis, bet ir baimes, abejones. Ypač aktyviai besireiškiantys skiepų priešininkai baugina žmones nebūtais dalykais – esą bus perrašytas žmogaus genomas.
Su senėjimu žmonija kovoja jau kelis šimtmečius. Jaunystės eliksyrai neveikia, aukos dievams taip pat nepadėjo, o ir laboratoriniai tyrimai kol kas neužkirto kelio laiko mūsų kūnams daromai žalai. Senėjimą sukelia keletas kartu veikiančių faktorių ir mokslininkai dabar išsiaiškino kaip veikia vienas...
Sveiki beveik sulaukę margų ir šiltų Velykų! Nors šiemet jos kitokios nei esame įpratę – uždaros ir be kai kurių mielų tradicijų, tačiau yra dalykų, kurie nesikeičia niekada. Kaip ir kasmet, virsime kiaušinius, juos daušime, gal ir ridensime, rinksime gražiausią, stipriausią, margiausią.
CD47 – tai ant daugybės skirtingų vėžinių ląstelių paviršiaus aptinkamas baltymas. Jei pavyktų šį baltymą blokuoti antikūniais, imuninės ląstelės galėtų užpulti ir naikinti vėžines ląsteles. Bandymai jau vyksta, tačiau laboratorijose su pelėmis mokslininkai pasiekia prieštaringų rezultatų – tai veik...
Naujas mokslininkų atradimas gali suteikti gana daug reikalingos informacijos apie galimą gyvybę mūsų Saulės sistemoje. Pasitelkę naują tyrimų technologiją, mokslininkai tvirtina aptikę nežemiškos kilmės baltymą. Jis slėpėsi prieš daugiau nei 30 metų į Žemę nukritusiame meteorite, rašo „Science Aler...
Alfa-sinukleinas – tai smegenyse (ir šiek tiek širdyje) aptinkamas baltymas. Kartais dėl kol kas nežinomų priežasčių jis sušoka į gniutulus, numarindamas kai kurias nervines ląsteles ir sukeldamas Parkinsono ligą. Mokslininkai mano, kad tam galima užkirsti kelią, tačiau veiksmas turėtų vykti ne smeg...
Štai ką mokslas turi pasakyti apie dažnai girdimą teiginį: ar tikrai žmogaus ir banano DNR sutampa net 50 proc. (35)
Šį mažą, bet įdomų faktą tikrai esate girdėję ne kartą – banano ir žmogaus DNR sutampa net 40–60 proc. Skirtingi šaltiniai pateikia skirtingus skaičius, tačiau faktas lieka faktu – žmogus yra beveik bananas. Ar kažkas panašaus. Bet ar tikrai?
Ilanas Samishas pamerkia traškutį į pomidorų padažą, gurkšteli gazuoto gėrimo ir šaukštu pakabina jogurto. Kas gi čia neįprasto? Ogi tai, kad visi trys produktai yra pasaldinti jo paties sukurtu baltymu.
Su naminiu majonezu netyčia galima prisižaisti: profesorius Stukas įvardijo klaidą, kuri skaudžiai atsilieps (28)
Artėjant Velykoms, internete pasipila įvairūs receptai, kuriuos kviečiama išbandyti šventiniam stalui. Į kai kuriuos iš jų dedami žali, neapdoroti kiaušiniai, pavyzdžiui, į naminį majonezą ar tiramisu.
Grožis gal ir paviršutiniškas dalykas, bet tiems, kurie suka galvas, kaip išlaikyti tą paviršių jaunatvišką, mokslininkai galbūt surado atsakymą – ląstelių konkurenciją skatinančio baltymo pavidalu.
Žmogaus organizmas, kaip ir medicinos pasaulis, niekada nesiliaus stebinti mūsų. Ir kas galėjo pagalvoti, kad pirmasis nėštumo testas atsirado dar Senovės Egipte? Pasirodo, mokslininkai turi puikų humoro jausmą, kitaip tinklainėje rasto baltymo tikrai nebūtų pavadinę pokemono Pikaču vardu.
Vienas iš geriausių ir lengviausiai šiandieniniam žmogui prieinamų baltymų šaltinių yra kiaušiniai. Maža to, juose gausu vitaminų, pavyzdžiui, A, D, B12 ir cholino. Tikriausiai net neverta kalbėti apie prieinamą jų kainą ir didžiulę pasiūlą. Taigi, neleiskite klaidingiems įsitikinimams apie choleste...
Kristina Pozingytė, prieš dešimt metų patyrė tai, ko nelinkėtų niekam, ir dėl sveikatos išmoko sąmoningai sekti kiekvieną maisto kąsnį. Netikėtai sutrikus virškinimo sistemai, gydytojai priežasties ieškojo šešerius metus. Ir nieko nerado.