Pradėtas federalinis tyrimas dėl galimo gyvūnų gerovės pažeidimo Elono Musko medicinos prietaisų gamybos įmonėje „Neuralink“. Tyrimas buvo pradėtas dėl vidinių darbuotojų skundų, kuriuose teigiama, kad bandymai su gyvūnais yra atliekami skubotai, todėl jie be reikalo kenčia ir miršta.
bandymai su gyvūnais
11 straipsnių
Bandymai su gyvūnais yra gyvūnų (išskyrus žmones) naudojimas mokslo tikslais, dėl kurių jie gali patirti skausmą, kančią, baimę ar ilgalaikį sužalojimą.
Nors formaliai atlikti kosmetikos bandymus su gyvūnais ir prekiauti tokia kosmetika Europos Sąjungos šalyse nuo 2013 m. yra draudžiama, naujausi Europos cheminių medžiagų agentūros (ECHA) kosmetikos bandymams keliami reikalavimai sėja pagrįstą baimę. Anot įvairių visuomeninių organizacijų, įskaitant...
Bandymai su gyvūnais – tema, kuriai skiriama nepakankamai visuomenės dėmesio. Galbūt to priežastis yra faktas, jog žiaurumai vyksta už daugybės uždarų durų, kurias sergsti mokslininkai, medikai ir kariai – atstovai profesijų, kuriomis pasitikima. Galbūt čia kaltas naivumas – paminėjus žodį „kosmetik...
80 proc. pasaulio valstybių toleruoja bandymus su gyvūnais, atliekamus testuojant kosmetikos priemones ir jų ingredientus. Tokiems bandymams per metus išnaudojama maždaug pusė milijono gyvūnų, dažniausiai eksperimentai pasižymi žiaurumu ir daro nepataisomą žalą, rašoma pranešime spaudai.
Europos Sąjungos (ES) piliečių iniciatyva „STOP vivisekcijai“ siekia uždrausti moksliniuose tyrimuose naudoti gyvūnus. Jos iniciatorių teigimu, mūsų pareiga yra užtikrinti gyvūnų teises, kurias eksperimentai pažeidžia, be to ne visada duomenys gauti tokių tyrimų metu gali būti tiesiogiai pritaikomi ...
Nuo šiol Europos Sąjungoje (ES) nebebus galima prekiauti su gyvūnais išbandytais kosmetikos gaminiais. Toks draudimas įsigaliojo kovo 11-ąją Europos Komisijos (EK) priimtame komunikate.
Kartu su žalia ekologijos mada į Lietuvą ant ekologiškų prekių pakuočių plūstelėjo ir dešimtys ar net šimtai iki tol mums neregėtų aplinkosauginių ženklų.
Nuo šių metų kovo 11 dienos Europos Sąjungoje (ES) turėtų būti uždraustas importas ir pardavimas kosmetinių produktų ir jų priedų, kurių testavimui buvo naudojami gyvūnai. Draudimas apimtų visas kosmetikos priemones, pradedant kūno priežiūros reikmenimis ir baigiant muilu bei dantų pasta.