Atvykę į sodybą šeimininkai rado po pirtimi išdraskytą apšiltinimo vatą ir išvartytus akmenis, taigi jie iškart suprato, kad kažkas bando po ja įsirengti namus. Gyvūnas lengvai nepasidavė – sutvarkius rausimo vietą grįžo ir darbo ėmėsi vėl. Gamtininkas paaiškino, kas ten bando raustis ir kaip elgtis...
barsukas
39 straipsnių
Barsukas arba opšrus (lot. Meles meles, angl. Eurasian Badger, vok. Europäischer Dachs, rus. Барсук, latv. Eiropas āpsis) – stambiausias kiauninių šeimos plėšrusis žinduolis, nors į kiaunę mažai panašus.
Sausio 25-oji laikoma pusiaužiemiu. Nuo seno šią dieną visi ieško barsuko pėdsakų, mat pagal jį spėjama, kokio pavasario laukti.
Kristinos malkinėje siautę barsukai dabar ten užsuka retai ir jau užsiima visai kitais – pavasariškais – reikalais. Du iš jų nusprendė išsikasti urvą tiesiog po moters namu. Jai pavyko nufilmuoti, kaip gyvūnai rausiasi po pamatais ir tempia ten šieną, matyt, pasivogtą iš tos pačios malkinės.
Skaitytojas Ramūnas pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame iš labai arti užfiksuotas barsukas. Gyvūnui, kuris pastebėtas Anykščių rajone, regis, filmavimai nelabai rūpėjo, jis užsiėmė savo reikalais.
Skaitytojas Ramūnas pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame iš labai arti užfiksuotas barsukas. Gyvūnui, kuris pastebėtas Anykščių rajone, regis, filmavimai nelabai rūpėjo, jis užsiėmė savo reikalais.
Sausio 25-ąją minimas pusiaužiemis, tuomet įprasta dairytis barsuko pėdsakų ir spėti, kokio pavasario laukti. Kol visi ieškojo jų pabudimo ženklų, Anykščių rajone gyvenanti Kristina jau kelias dienas filmavo, kaip keli jų šėlsta jos malkinėje.
Kol visi ieškojo barsuko pėdsakų, keli jų siaubė Kristinos malkinę: tokių vaizdų kasdien nepamatysi (4)
Sausio 25-ąją minimas pusiaužiemis, tuomet įprasta dairytis barsuko pėdsakų ir spėti, kokių orų laukti. Kol visi ieškojo šių gyvūnų pabudimo ženklų, Anykščių rajone gyvenanti Kristina jau kelias dienas filmavo, kaip keli jų šėlsta jos malkinėje. Vaizdai tikrai pralinksmins.
Sausio 25-oji laikoma pusiaužiemiu. Tą dieną pagal barsuko elgesį spėjama, kokios likusios žiemos laukti. Pasiklausinėjome, ar kur nors jau aptikti jo pėdsakai.
Šį žvėrelį dar vadina gyvūnu termometru... Kas jis? Tai barsukas. Žiemą prie minusinės temperatūros užmiega, pavasarį - keliasi.
Grynas skaitytojas atsiuntė miške rastos olos nuotraukas. Jis prašo pasakyti, koks gyvūnas joje įsikūręs. Gamtininkas Deividas Makavičius pasakė ne tik, kam greičiausiai priklauso ši ola, bet ir davė patarimų, kaip atskirti, kokio gyvūno namus aptikote miške.
Sausio 25-oji yra svarbi žiemos data. Ji nuo seno laikoma Pusiaužiemiu. Šią dieną pranašaujama, kokia bus likusi žiema ir ar greitai sulauksime pavasario. O tai padaryti padeda barsukas. Būtent jo pėdsakų šiuo metu ir reikėtų dairytis, norintiems sužinoti, kokie gi orai laukia. Jei vis dėlto jų rast...
Šiaurės vakarų Ispanijoje rastas maždaug 200 romėnų laikų monetų lobis, kurį veikiausiai išrausė išbadėjęs barsukas, ieškojęs ėdesio viename urve, pranešė archeologė.
Aplinkos apsaugos departamento Marijampolės valdybos aplinkos apsaugos pareigūnai gavo prašymą iš Vilkaviškio miesto gyventojos sandėliuko išprašyti ten apsigyvenusį barsuką. Laukinis gyvūnas sugautas ir saugiai paleistas į gamtą, teigiama departamento pranešime spaudai.
Mažiausiai pusantros paros Lietuvoje siaus pūga: gyventojų prašoma be būtinybės nevykti iš namų automobiliais (203)
Sausio 25 d. pasitinkame viduržiemį, o pagal šios dienos orus arba barsuko elgesį senoliai prognozuodavo likusios žiemos arba pavasario orus. Ką ateinantiems mėnesiams prognozuoja šiandienos orai „Delfi ryte“ kalbėtasi su VU Hidrologijos ir klimatologijos katedros docentu Gintautu Stankūnavičiumi.
Vakarykštė diena buvo ypatinga ne tik dėl to, kad už lango – balta, švelni ir ilgai Lietuvoje laukta žiema. Vakar, sausio 25 – ąją, buvo jau nuo senų laikų Lietuvoje minimas Pusiaužiemis, dar kitaip žinomas kaip diena, kai gamta žmonėms pasako, ar dar ilgai gi teks laukti nuostabiojo pavasario. Tači...
Baltarusijoje, Vitebsko srityje, Pastovio rajone esančiame Paryžiaus žemės ūkio miestelyje startavo traktorių lenktynės. Ralyje dalyvavo septyni ratiniai traktoriai ir vienas vikšrinis, visi jie pagaminti Minsko traktorių gamykloje.
Sakoma, kad jei sausio 25 d. saulėta, o iš guolio išlindęs barsukas išsigąsta savo šešėlio ir grįžta miegoti, dar ilgai tęsis žiema, bet nieko nesakoma apie šaltį.
Sausio 25-oji – svarbi žiemos data, nuo seno laikoma Pusiaužiemiu. Kaip juokauja gamtininkai, šią žinią mums praneš barsukas, kuris šiandien išlindęs iš olos ir pamatęs saulę turėtų išsigąsti savo šešėlio ir apsiversti ant kito šono. Taigi pavasario dar gali tekti gerokai palūkėti, pranešime spaudai...
Jau perkopėme žiemos vidurį, dabar laukiame barsuko naujienų. Įdomu, o ką apie šią būsimą svarbią savo misiją mano pats barsukas? O jis dabar tikrai snaudžia savo urvo gilumoje įrengtame guolyje.
Nuo gruodžio 1-osios iki pat Šv. Kalėdų, kiekvieną vakarą, 18 val., DELFI portalo lankytojams grafikas, iliustratorius ir rašytojas Kęstutis Kasparavičius padovanos po įgarsintą pasaką. Tai tarsi savotiškas advento kalendorius DELFI portale, skaičiuojantis likusias dienas iki gražiausių metų švenčių...