Visais laikais žmonės norėjo keisti juos supančią gamtą – kartais tai buvo naudinga ne tik jiems, bet ir gamtai, bet dažniau žmonijai galiausiai tenka ilgus metus bandyti neutralizuoti savo veiksmų padarinius. Tik ir tai nė trupučio nesumažino žmonių troškimo keisti supančią aplinką, kartais net ir ...
bebrai
77 straipsnių
Upinis bebras (lot. Castor fiber, angl. European beaver, vok. Biber) – (Castoridae) šeimos, stambiausias Lietuvos graužikas, sveriantis 20–26 kg.
Vienu metu Europoje praktiškai išnaikinti, daugiausia dėl kailio, taip pat sruoglių (muskusinių liaukų išskyrų), kurie, kaip manyta, turi gydomųjų savybių. Po Antrojo pasaulinio karo daug kur reintrodukuoti. Lietuvoje bebrai nuo seno gyveno Nemuno baseine. Jų liekanų randama piliakalniuose, durpynuose. Bebrai šalyje buvo intensyviai medžiojami dėl mėsos (ypač uodegos), kailio ir sruoglių. Dabar šalyje bebrai paplitę daugelio upių baseinuose.
Panevėžyje įsitaisę bebrai nusitaikė į atnaujintame Skaistakalnio parke neseniai pasodintus medžius. Šiuos aštriadančius, inžinieriais vadinamus žvėrelius panevėžiečiai pastebi pakankamai dažnai ir Savivaldybei jau tenka imtis veiksmų, kaip apsaugoti miesto ir gyventojų turtą.
Klaipėdiečiams skambinant pavojaus varpais, kad miesto centre, teritorijoje aplink Dangės upę, augančius medžius baigia nugraužti bebrai, Savivaldybė planuoja ieškoti medžiotojų, kurie imsis gaudyti žvėrelius. Pirminiais duomenimis, dešimtis medžių Malūno parko apylinkėse nuniokojo vienas žvėrelis.
Klaipėdiečiai, vaikštinėjantys Jono kalnelio teritorijoje, vis dažniau pastebi plaukiojančius ir ant kalnelio vaikštinėjančius bebrus. Paaiškėjo, kad čia jie yra įsirengę savo buveinę.
Alytaus gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai per reidą Varėnos rajone nustatė asmenį, paspendusį dvejus galūninius spąstus. Vėliau paaiškėjo, kad jis selektyviaisiais spąstais neteisėtai sumedžiojo ir penkis bebrus bei mangutą, teigiama Aplinkos apsaugos departamento pranešime spaudai.
Bendradarbiaudami su policija, aplinkosaugininkai išaiškino bebrus sumedžiojusį brakonierių, jam teks sumokėti baudą ir atlyginti gamtai padarytą žalą, pirmadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėjo administracinio nusižengimo bylą dėl teisėtoje medžioklėje naudotų draudžiamų medžiojimo būdų, rašoma Klaipėdos apygardos teismo pranešime spaudai.
Panevėžio mieste karaliauja bebrai. Pasigrožėti Nevėžiu plaukiančiais, šiais ramybę mėgstančiais graužikais vis dažniau galima ne tik miesto pakraščiuose, bet ir pačiame centre. Šių aštriadančių renčiamos užtvankos verčia Savivaldybę ieškoti būdų mažinti jų populiaciją.
Palangos paplūdimiu antradienį vaikštinėjusi Renata nufilmavo stebinantį reginį. Jūros bangose maudėsi ir kailį pureno visai jūrai nebūdingas gyvūnas.
Druskininkuose, Ratnyčėlės upelyje ir prie Alkos tvenkinių, iki balandžio vidurio bus reguliuojama bebrų populiacija, šią savaitę pranešė vietos savivaldybė.
Rudeniop Rokiškio krašto muziejaus teritorijoje apsigyveno dar viena žvėrelių rūšis. Tik, skirtingai nuo juodųjų gulbių, ančių ir danielių, naujieji gyventojai didelio susižavėjimo nekelia. Atvirkščiai: jie savo poreikiams ėmėsi muziejaus aplinkos kardinalių pertvarkų. Jos labai sparčios ir žiaurios...
Delfi skaitytoja redakcijai atsiuntė vaizdo įrašą, kuriame matyti, kad bebras ateina prie jūros nusimaudyti. Gamtininkas Deividas Makavičius teigė, kad tai nėra dažnas reiškinys, bet kartais tokių atvejų iš tiesų pasitaiko.
Bebrai – stambūs graužikai, garsėjantys medžių graužimu ir užtvankų statyba. Žmonės dažnai nemaloniai susiduria su bebrais. Dėl bebrų užtvankų apsemiami laukai, o žmonės medžioja bebrus. Tačiau šį konfliktą galima išspręsti. 1948 metais tam net pasitelkta po Antrojo pasaulinio karo likusi įranga.
Vykstant klimato kaitai dažnėja stichiniai reiškiniai, pridarantys daug žalos ir miškams. Todėl jų valdytojams labai svarbi parama, kuri renkama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Investicijos į miškų plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Miškam...
Kėdainių rajono Vilainių seniūnijos Koliupės kaime – neregėtas bebrų išpuolis. Vieną dieną bebrai taip pasidarbavo, kad griuvo daugybė šalia Koliupės tvenkinio esančių medžių. Kaimo gyventojai jaudinasi, kad bebrai gali išnaikinti visus ir taip negausiai čia augančius medžius. Negana to, bebrai gali...
Šalia Paobelio tekančiame Obelies upelyje bebrai surentė užtvanką. Mažieji statytojai kaip reikiant pasidarbavo – užtvenkė upelį vos per keletą dienų.
Šylant orams vandens telkinių pakrantėse sujudo ir brakonieriai. Tikėdamiesi likti nepastebėti, kai kurie jų iš pašalių ėmė traukti visą nelegalių įrankių arsenalą, tačiau vieno Vaišniūnų kaimo gyventojo arsenalas nustebino net ir daug mačiusius gamtos apsaugos pareigūnus.
Dažnam Lietuvos gyventojui, turinčiam sodybą ar ūkį, teko susipažinti su stambiausiu graužiku – bebru. Ūkininkai skundžiasi, kad šie gyvūnai nugraužia medžius, užtvindo laukus. GRYNAS.lt savo tyrime aiškinasi, kaip kinta šių graužikų populiacija Lietuvoje ir kokių priemonių verta imtis norint išveng...
Aplinkos ministerija ketina aiškintis, kokią įtaką lašišų bei šlakių migracijai turi ant upių iškilusios bebrų užtvankos. Upeliuose, kuriuose ta įtaka pasirodys neigiama, bebrų užtvankos bus ardomos, o patys žvėreliai specialiai medžiojami.
Vilniaus meras Remigijus Šimašius savo „Facebook“ paskyroje pasidalijo naktį padaryta nuotrauka, kurioje matyti sostinės Bernardinų sodą niokojantis bebras. GRYNAS.lt klausia gamtininkų, ką daryti, kad šie gyvūnai vilniečių pamėgtam sodui padarytų kuo mažiau žalos.