Seimas imasi svarstyti įstatymo pataisas, leisiančias gauti bedarbio pašalpą veiklos nevykdančių įmonių, kurioms valstybė inicijavo likvidavimo procedūrą, savininkams.
bedarbiai
124 straipsnių
Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ nariai Tomas Tomilinas ir Linas Kukuraitis įregistravo Užimtumo įstatymo pataisas, kurios leistų gauti nedarbo draudimo pašalpą veiklos nevykdančių įmonių, kurioms valstybė inicijavo likvidavimo procedūrą, savininkams.
Netikėtai netekus darbo, bedarbio pašalpa kartais tampa išsigelbėjimu. Visgi dažnam nelengva perprasti jos skyrimo ir apskaičiavimo subtilybes bei įvairias išimtis, todėl ekspertai paaiškina, kokio dydžio išmoką galima gauti bei ar jums galėtų priklausyti papildoma pašalpa.
Netekus darbo arba iš jo išėjus galima pasinaudoti nedarbo draudimo išmoka. Ją vasarį Lietuvoje gavo beveik 82 tūkst. gyventojų. Delfi pasidomėjo, kiek pinigų tam skiriama iš „Sodros“ biudžeto ir kokie yra vidutiniai bei didžiausi nedarbo išmokų dydžiai.
Pirmąjį pavasario mėnesį Lietuvoje daugiau darbo ieškančių žmonių įsidarbino ar pradėjo savarankišką veiklą, o naujų bedarbių įregistruota mažiau, tvirtina Užimtumo tarnybos specialistai.
Ar pastebėjote, kad kai verslininkai kalba apie darbuotojų trūkumą, dažnai jiems išsprūsta, jog darbuotojų ne iš principo nėra, bet nėra tų, kurie NORĖTŲ dirbti. Čia kalba neina apie tas unikalias profesijas, kurioms reikalingas išties specifinis parengimas, o apie tuos sektorius, kur trūksta vairuo...
Jei šiandien netektumėte darbo, ar žinotumėte, kokia nedarbo išmoka jums priklauso? Lažinuosi, kad tik maža dalis dirbančiųjų galėtų atsakyti į šį klausimą.
Vertindami kitų šalių praktiką ir siekdami universalesnės, mažiau reikalavimų keliančios pagalbos vyresnio amžiaus žmonėms, Seimo demokratai siūlys prailginti papildomos nedarbo draudimo išmokos mokėjimą nuo dabartinių 11 iki 15 mėnesių asmenims, kuriems iki pensijos liko mažiau nei 5 metai. Ji būtų...
Lietuvos darbo rinkoje formuojasi paradoksali situacija: stojant šalies ekonomikai, vienuose sektoriuose darbuotojų poreikis krenta, daugėja ir atleidimų, kituose – jų drastiškai trūksta. Verslo atstovai beda pirštu į socialinę sistemą ir nedarbo išmokas, o profsąjungos mato problemų per menkuose at...
Panevėžio rajono seniūnijos skelbia, kad dalis ilgalaikių bedarbių, kuriems valstybė kas mėnesį moka socialines pašalpas, už kurias reikalaujama atidirbti – pradėjo taip reguliariai sirgti, kad sugeba išsisukti nuo darbo, bet pasiimti pašalpas. Pagal įstatymą, be pateisinamos priežasties už pašalpas...
Užimtumo tarnybos (UT) praeitą savaitę paskelbtais duomenimis, darbdaviai praėjusį mėnesį įregistravo 16,8 tūkst. laisvų darbo vietų (4 proc. mažiau nei kovą). Tačiau norintys dirbti asmenys Lietuvoje galėjo rinktis iš bendro laisvų darbo vietų skaičiaus – 23,8 tūkst.
Skirtingi šaltiniai rodo, kad Lietuvoje auga bedarbių skaičius. Per ketvirtį bedarbių skaičius padidėjo beveik 20 tūkst. Antrąjį ketvirtį didėjo ir nedarbo išmokų lubos. Maksimali suma šiuo metu siekia beveik 1100 Eur. Kaip ir kam jos skiriamos?
Pasakė, kaip neužkibti ant barakudų ir alfonsų kabliuko: niekur nedirbu ir noriu būti išlaikoma sugyventinio (5)
Kiekviena meilės istorija turbūt prasideda panašiai: kai susižavime naujuoju meilės objektu dėl užplūdusių laimės hormonų tam tikrus dalykus iš pradžių ignoruojame. Deja, pradėjus gyventi kartu rožiniai akiniai gali greitai nukristi, jeigu vienas poroje pasijus išnaudojamas.
Lietuvoje dirbti neapsimoka, rodo naujausi Eurostato duomenys. Pasirodo, kad buvusių ir esamos valdžios išmokų dalybos į kairę ir dešinę taip iškreipė rinką, jog patogiau šiltai sėdėti ant sofos ir gauti pinigus už tai. Tačiau ekspertai tvirtina, kad džiaugtis nėra dėl ko ir taip tęstis ilgiau nebeg...
Šių metų liepą įsigaliojus įstatymo aktų pakeitimams, paaiškėjo, kad didžiausią darbo rinkai besirengiančiųjų dalį sudaro vyresni nei 50 m. asmenys (69,8 proc.).
Užimtumo tarnyba skelbia, kad 2022-ųjų I pusmetį daugiausia asmenų bedarbių gretose pagal kvalifikaciją sudarė gyventojai, turintys profesinį išsilavinimą. Taip pat pastebima, kad neturinčių darbo asmenų su aukštuoju išsilavinimu buvo daugiau nei turinčių koleginį/aukštesnįjį.
Aukštos kvalifikacijos darbuotojai ir juos iš užsienio pritraukę darbdaviai prašymus dėl išmokų jau gali teikti per administracinių ir viešųjų paslaugų portalą „Elektroniniai valdžios vartai“, teigiama Užimtumo tarnybos pranešime. Ji tikisi, kad ši naujovė supaprastins klientams prašymų pateikimą, o...
Nuo liepos pradedama įgyvendinti šalies užimtumo sistemos pertvarka, kuri, tikimasi, kad padės į darbo rinką įtraukti daugiau darbingo amžiaus žmonių. Naujovės Užimtumo tarnyboje padės užtikrinti kokybiškesnes paslaugas darbdaviams ir žmonėms, ieškantiems darbo, o dirbantys žmonės turės daugiau gali...
Dešimtys tūkstančių gyventojų bus priskirti nepasirengusiems dirbti: kyla klausimų dėl naujos tvarkos (1)
Seimui pritarus Užimtumo sistemos pakeitimams, tarnyba jau ruošiasi skirstyti bedarbius į pasirengusius ir nepasirengusius dirbti asmenis. Bedarbiai, kurie per metus du kartus atsisakys tinkamo darbo pasiūlymo ar gaus pajamas iš nelegalios veiklos, praras sveikatos draudimą. Darbdavių atstovas sako,...
Nuo liepos nemotyvuotų ar valstybės parama piktnaudžiaujančių bedarbių laukia sunkūs laikai. Užimtumo sistemos pertvarka numato, kad jei žmogus per 12 mėn. be jokios priežasties du kartus atsisakys darbo pasiūlymo, jis neteks bedarbio statuso, o tai reiškia, ir socialinių išmokų.