Pavasarį pirmiausia galima mėgautis klevų sula, o kiek vėliau – ir beržų. Sulos savybės priklauso nuo to, kokia buvo žiema. Manoma, kad po švelnios žiemos sula būna vandeninga, po šaltos – saldi. Saldžiausia sula teka iš seno beržo po speiguotos žiemos.
beržai
20 straipsnių
Telšių apylinkės teismo Mažeikių rūmuose priimta nutartis, kuria teismas paliko nepakeistą Aplinkos apsaugos departamento 2020 m. rugpjūčio 14 d. sprendimą dėl Mažeikiuose neteisėtai nupjautų saugotinų medžių. Žala aplinkai įvertinta per 14 tūkst. Eur, teigiama pranešime spaudai.
Jaudinanti vienos neįgalios šiaulietės istorija. Šalia moters namų – nudžiūti baigiantys ir pavojų namams keliantys medžiai. Moteris dėl neįgalumo ir mažų pajamų negali medžių pašalinti. O savivaldybė biurokratiškai atsikerta, kad medžiai privačioje žemėje ir nieko padėti negali. Plačiau pasakoja Mi...
Jei vasarą ir rudenį miškai pilni uogautojų ir grybautojų, pavasarį sveiko gyvenimo būdo propaguotojus vilioja sula. Ji jau nuo senų laikų netgi pramoniniu būdu buvo surenkama ir parduodama.
Nors Lietuva nėra didelė, tačiau skirtumų tarp jos Rytuose ir Vakaruose augančių medžių galima rasti. Pirmiausia tai pastebi sulos mėgėjai.
Ne visi turi sodybas ar bent kolektyvinius sodus ir tada žmonės žvilgsnį nukreipia į prie butų esančias terasas ir balkonus.
Už lango - tikras pavasaris. Dar saulei kiek pašildžius bus galima leisti sulą. Jos sezonas paprastai prasideda vasario gale ar kovo pradžioje. Gamtininkas Andrejus Gaidamavičius papasakojo, kodėl sula tokia ypatinga ir kaip ją išgauti nepakenkiant medžiui.
Atėjęs pavasaris į Lietuvą atneša ne tik daugiau saulės ir šilumos, bet ir šiltojo metų laiko malonumų. Vienas jų – sulos leidimas. Prieš traukiant į mišką būtina žinoti sulos leidimo taisykles ir kaip tai daryti, kad būtų kuo mažiau pakenkta medžiui.
Sostinėje daugėja modernių daugiabučių kvartalų, kuriuose matomi originalūs architektūros sprendimai. Ne mažiau dėmesio skiriama ir kraštovaizdžio aplinkai: vaikų žaidimo aikštelėms, parkams, vejai ir augalijai, kuriose apstu skirtingų rūšių. Stebint tokias vietas, atrodo, kad tokią aplinką galima s...
GRYNAS.lt sulaukė Balsių bendruomenės laiško, kuriame vietos gyventojai skundžiasi, kad kažkas Balsių rajono ramybės oazę - „Lakštingalų slėnį“ - išarė ir taip suardė kraštovaizdį. Taip pat piktinamasi pasodintais medeliais.
Sužinokite viską apie beržų sulą - kuo ji naudinga, kaip teisingai ją rinkti ir laikyti. Dabar - pats metas ją rinkti, ir dar tikrai suspėsite, paskubėkite. Patarimais dalinasi delfi.lv.
Šiuo metu, kai sniegas miškuose beveik ištirpęs ir brinksta lapų pumpurai, itin palankus metas iš beržų bei klevų leisti sulą. Tai puikiai atgaivinantis ir sveikas gėrimas. Tačiau prieš susiruošiant į mišką reikia kai ką žinoti.
Iš klevų jau pradėjo tekėti sula. Tačiau kol vieni skubinasi kuo greičiau prisileisti žmogaus organizmui naudingo skysčio, kiti piktinasi, kad tai žaloja medį, sekina jo gyvybines jėgas ir pamažu jį numarina. Arboristai kelia klausimą, kad tokia veikla turėtų būti uždrausta. Visgi dabar galiojanti t...
Daugelis esame pastebėję įvairiuose medžiuose augančius rutuliškus žiemą vasarą žaliuojančius augalus. Tai amalas. Jį galima vadinti naudingu parazitu, kuris naudojasi medžio šeimininko mineralinėmis medžiagomis, tačiau pačiam medžiui labai nekenkia. O ką mes apie amalus žinome?
GRYNAS.lt jau anksčiau yra rengęs „garsines“ viktorinas. Nors dalis šiandieninių miestiečių geriau atskirtų skirtingų gamintojų automobilių variklio garsą, nei pilkosios varnos kranksėjimą nuo kovo, kviečiame išbandyti savo jėgas paukščių balsų konkurse. Šįkart vienas laimingas paukščių balsų klausy...
Lietuvos miškininkai kasmet susiduria susiduria su dilema. Kaip, kertant mišką, uždirbti pinigų, tačiau išlaikyti pusiausvirą miške. Jei sniege ryškiai šviečiančios šermukšnių uogos tampa vieninteliu išsigelbėjimu Lietuvoje žiemojantiems paukščiams, tai miškininkams iš jų ne tik nėra naudos, bet dar...
Lietuvoje bus oficialiai įsteigti įvairių miško medžių genetiniai draustiniai – Vyriausybei teikiamas nutarimo projektas dėl daugiau kaip šimto draustinių įsteigimo ir jų ribų planų patvirtinimo. Nors oficialiai tokie draustiniai steigiami tik dabar, Aplinkos ministerijos Miškininkystės skyriaus vyr...
Nors paskutinis vasaros mėnuo dar tik prasidėjo, miestų medžių lapai jau ėmė ruduoti, džiūti ir kristi. Jau dabar sunku surasti nepageltusią liepą ir beržą. Jei tokia tendencija išliks ir toliau, gal iki rudens šie medžiai jau bus numetę visus lapus?
Šiuo metu, kai sniegas miškuose beveik ištirpęs ir brinksta lapų pumpurai, itin palankus metas iš beržų bei klevų leisti sulą, informuoja Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir pateikia taisykles, kaip tai daryti nepakenkiant medžiams.
GRYNAS.lt skaitytojas pranešė, kad iš pamiškėje augančio klevo jau kurį laiką kapsi sula. Vyras teigė pastoviai leidžiantis sulą, tačiau jis dar neatsimena tokių metų, kad ji pradėtų tekėti dar žiemai nesibaigus. Gamtininkai taip pat pripažįsta, kad toks reiškinys yra labai retas ir „verkiančius“ me...