Naujausi tyrimai parodė, kad legendinis vokiečių kompozitorius Ludwigas van Beethovenas buvo kamuojamas geltos ir labiausiai tikėtina, jog iškeliavo anapilin dėl kepenų ligos, kurią sukėlė hepatito B infekcija. Jo būklę pablogino pomėgis vartoti alkoholį ir genetiniai rizikos veiksniai.
Bethovenas
17 straipsnių
Smalsūs mokslininkų pairštai nusigavo net iki vieno didžiausių istorijos muzikos kūrėjų – Liudviko van Beethoveno, mirusio prieš beveik du šimtus metų, genomo. Paslaptingo jo kurtumo priežasties nustatyti nepavyko, bet DNR tyrimas turėjo kitų naujienų.
Pilys, rūmai ir kiti istoriniai pastatai, prižiūrimi Čekijos Nacionalinio paminklų instituto (NPU), šiemet vėl džiaugiasi turistų gausa.
Pasibaigus rugsėjui, nusistovėjus ugdymo įstaigų diktuojamai rutinai, regis, atsiranda daugiau laiko knygoms. Taip pat toms, kurios skirtos mažiesiems, – lavinančioms, džiuginančioms, padedančioms geriau suprasti ir pažinti supantį pasaulį, savo emocijas ar įvairias socialines situacijas.
Austrijos sostinė Viena ne veltui vadinama turistų traukos centru, kadangi lankytinų vietų čia tiek, kad visas pamatyti neužtektų savaitės ar net kelių. Ant Dunojaus upės kranto įsikūręs miestas gali pasiūlyti itin turtingą kultūrinių pramogų kolekciją, žadą atimančią architektūrą ir skanius pyragus...
Mirė legendinio filmo „Bethovenas“ žvaigždė Charlesas Grodinas. Aktorius ėjo 87-uosius metus.
Solistas Jonas Sakalauskas ir pianistas Darius Mažintas pristato retai atliekamų Liudvigo van Bethoveno dainų ciklą, skirtą garsiojo genijaus 250-ąjam jubiliejui, kuris švenčiamas gruodžio 17-ąją.
Gyvename beprotiškai gretai pirmyn judančiame pasaulyje. Globalizacija, besiplečiančios virtualios realybės galimybės keičia ir veikia mūsų aplinką, todėl nenuostabu, kad kartu kinta ir visa muzikos industrija. Laidoje „Login 2020“ buvo svarstoma, kaip keičiasi muzikos pasaulis, kokių naujovių atneš...
Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras kviečia kartu švęsti garbingą operos jubiliejų koncerte „Istorijos perpetuum mobile – 200“, kuris sausio 15 dieną 19 valandą skambės Žvejų rūmuose. Teatras skelbia, jog amžinasis muzikos variklis Klaipėdoje sukasi nepriekaištingai, tad kviečia ateiti ir įsitik...
Nors ir atrodanti prabangiai ir viliojančiai, operos solisto karjera dažnai prilyginama sportininkų karjeroms, - čia net menkiausia veiklos pauzė gali kainuoti metų metus trukusį įdirbį. Tuo šiandien įsitikina Justina Gringytė, pasirodanti ir laukiame Londono Covent Gardeno, Maskvos Didžiojo teatro,...
Šiuolaikinei medicinai beveik pavyko išnaikinti sifilį. Prieš surandant vaistą nuo jo, sifilis buvo didžiulė nelaimė visam pasauliui. Liga nepripažino sienų ir palietė tiek vargšus, tiek ir turtinguosius.
Nuo lapkričio 3 dieną „Scanorama“ atiduos pagarbą aktoriui Donatui Banioniui, kurio profesinei biografijai aprėpti reikėtų atskiros knygos. Kino ir teatro metrui dedikuota programa „In Memoriam Donatas Banionis“ primins filmus, puikiai žinomus pasaulyje, bet primirštus Lietuvoje.
Du entuziastai iš Japonijos surinko 14 robotų-padėjėjų „Pepper“ ir išmokė juos dainuoti choru. Jie įrašė, kaip kartu su robotais atlieka Ludwigo van Beethoveno Devintąją simfoniją, o penkioliktas robotas jiems diriguoja.
Viena, Austrijos sostinė, dažnai vadinama karalių miestu. Jame išvysite įstabią architektūrą, aplankysite vietas, kuriose ne vieną muzikos šedevrą sukūrė žymūs kompozitoriai: Mocartas, Bethovenas ir Štrausas ir kiti.
Į Nacionalinės filharmonijos sceną Vilniuje sugrįžtantis muzikos filosofu vadinamas austrų dirigentas Georgas Markas su Lietuvos kameriniu orkestru (LKO) ir dviems užsienio solistais pristatys du protu nesuvokiamus kompozitorius – Wolfgangą Amadėjų Mocartą ir Dmitrijų Šostakovičių. Išgirsime Mocarto...
Visi genijai yra šiek tiek išprotėję, - ši frazė pateisindavo daugelio garsių ir nusipelniusių žmonių poelgius. Depresija buvo pati „nekalčiausia“ ir „švelniausia“ ligos forma, kankinusi talentingus, tačiau nepriimtus ir nesuprastus žinomus žmones. Garsiausi pasaulio kompozitoriai, rašytojai ir dail...
Pianistas Sviatoslavas Presniakovas Slava nusprendė pristatyti naują klasikinio Bethoveno kūrinio „Elizai“ versiją – kūrinys skamba XX amžiaus 3-ojo dešimtmečio dvasia.