Pranešus apie pirmąjį šiais metais patvirtiną „b raupų“ atvejį Lietuvoje, sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas tikina – gąsdintis dėl šios ligos gyventojams nereikėtų. Anot jo, užsikrėsti „b raupais“ yra sunkiau nei, pavyzdžiui, koronavirusu, tad dideli ligos proveržiai yra mažai tikėtini...
Beždžionių raupų virusas
23 straipsnių
Beždžionių raupų virusas, arba b-raupų virusas, M-pox virusas sukelia beždžionių raupus. Ši liga paplitusi Centrinėje ir Vakarų Afrikoje, kartais nustatoma ir kitose šalyse. Beždžionių raupais liga vadinama todėl, kad pirmą kartą ji buvo nustatyta beždžionėms. Nuo 2022 m., beždžionių raupų atvejai buvo pradėti registruoti ne tik Afrikos šalyse, bet ir daugelyje PSO Europos regiono valstybių ir kituose pasaulio regionuose, kur paprastai atvejų nebuvo.
Yra žinomi du beždžionių raupų viruso tipai: 1-asis ir 2-asis.
1-asis B tipas buvo labiau paplitęs Afrikoje ir stebimas tik Kongo Demokratinėje Respublikoje (KDR), vėliau išplito į kaimynines šalis, registruotas ir Švedijoje. Šis potipis sukelia sunkesnes ligos formas ir mirtingumas nuo šio potipio yra apie 10 proc., kai 2-asis potipis nesiekia 1 proc.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) šiandien gavo pranešimą apie Lietuvoje patvirtintą b raupų (beždžionių raupų) atvejį. Tai pirmasis patvirtintas atvejis Lietuvoje 2024 m. ir 6 atvejis nuo 2022 m., kai Europoje kilo šios ligos protrūkis. Susirgęs asmuo yra ne Lietuvos pilietis. Prieš ...
– Daktare, mes važiuosime į „X“ šalį, ten labai daug juodauodžių/arabų/gėjų, kaip apsisaugoti nuo tų raupų?
Pasaulio sveikatos organizacijoje (PSO) kyla naujas nerimas dėl sparčios beždžionių raupų 1-ojo tipo viruso plėtros, kai praėjusią savaitę pirmas toks atvejis buvo fiksuotas Europoje. Ar beždžionių raupų virusas gali sukelti naują pandemiją?
Kongo Demokratinėje Respublikoje jau kelis mėnesius plinta mutavusi beždžionių raupų (b raupų, angl. mpox) forma. Dabar reaguojant į pasauline sveikatos problema tapusią situaciją susiduriama su pagrindine kliūtimi: šalis vis dar neturi jokių vakcinų.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį surengė neeilinį posėdi aptarti itin didelį susirūpinimą keliantį beždžionių raupų protrūkį.
Honkongas pertvarko buvusį COVID-19 izoliavimosi centrą į karantinavimosi dėl beždžionių raupų patalpas, nors čia nustatytas vos vienas naujojo viruso atvejis.
Europos Sąjunga (ES) užsitikrino dar 170 920 vakcinos nuo beždžionių raupų dozių.
Beždžionių raupų protrūkis Europoje, pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), gali būti sustabdytas, praneša agentūra „Reuters“.
Indonezijoje užregistruotas pirmasis beždžionių raupų atvejis; šia liga užsikrėtė 27 metų vyras, grįžęs iš kelionės užsienyje, šeštadienį pranešė šalies Sveikatos apsaugos ministerija.
Jungtinės Valstijos paskelbė apie naujas priemones kovoje su beždžionių raupų plitimu. Šalis ketina papildomai sukaupti 1,8 mln. vakcinos nuo viruso dozių, palengvinti medikamentų nuo beždžionių raupų prieinamumą ir pradėti švietimo kampaniją, ketvirtadienį pranešė vyriausybė.
Lietuvoje šią savaitę jau patvirtinti trys beždžionių raupų atvejai, nors iki šiol infekcija aplenkdavo mūsų šalį. Visi nauji atvejai įvežti iš Vokietijos. Plačiau apie tai galite paskaityti čia.
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad nors Lietuvoje beždžionių raupų atvejų neužregistruota, tačiau turime išlikti budrūs, nes pasaulyje kasdien nustatoma vis daugiau šios ligos atvejų.
Čaplinskas atkreipė dėmesį į naują beždžionių raupų viruso savybę: patarė, kada kreiptis į gydytoją (2)
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) perspėja dėl beždžionių raupų plitimo. Ar ši liga taps pandemija, LNK vidurdienio žiniose Rolandas Vilkončius teiravosi Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktoriaus virusologo profesoriaus Sauliaus Čaplinsko.
Nors Lietuvoje kol kas nėra registruota nė vieno beždžionių raupų atvejo, mūsų šalyje, kaip ir kitose Europos valstybėse, aktyviai ruošiamasi galimai infekcijai.
Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija pradėjo daryti tyrimus dėl beždžionių raupų, pirmasis ėminys buvo neigiamas.
Atrodo, kad pastaruosius keletą metų gąsdinančios naujienos niekada nesibaigs. Iš pradžių pasaulį sukrėtęs ir milijonus gyvybių nusinešęs koronavirusas, šių metų pradžioje Rusijos pradėtas karas Ukrainoje, o dabar dar ir žinios apie plintančius paslaptinguosius beždžionių raupus. Medicinos diagnosti...
Naujų užkrečiamų ligų ar sugrįžusių senųjų infekcijų tik daugės – pradedame gyventi pandemijų metais
Apie COVID-19 atėjus vasarai galvojame vis mažiau – nauji užsikrėtimų atvejai nebegąsdina, mirčių pagaliau pavyksta išvengti, o ir pačią pandemiją, rodos, jau galime palikti praeityje. Visgi, šaltuoju metų sezonu dar galime sulaukti naujų koronaviruso bangų. Tačiau mokslininkus gąsdina tai, kad į pa...
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sekmadienį pranešė, kad jai buvo pranešta apie 780 laboratoriškai patvirtintų beždžionių raupų atvejų iš 27 šalių, kur ši liga nelaikoma endemine, tačiau pabrėžė, jog rizika ja užsikrėsti pasaulyje yra vidutinė.
Pasauliui trečius metus gyvenant COVID-19 pandemijos sąlygomis kitos užkrečiamosios ligos niekur nedingo. Netgi priešingai: dešimtmečiais slypėjusios nuošalėje, kai kurios vėl pasirodė būtent dabar – tarsi nusprendusios prisidėti prie koronavirusinės infekcijos. Vis dažniau minimas neaiškios kilmės ...