bitininkystė

63 straipsnių

Bitininkystė – bičių laikymas medui, vaškui ir kitiems produktams (bičių duonai, pieneliui, nuodams, pikiui) gauti, žemės ūkio augalams apdulkinti. Bitininkystė dabar yra žemės ūkio šaka, o senovėje drevinė bitininkystė greičiau buvo miškų ūkio šaka.

Atsižvelgus į Lietuvos raudonosios knygos komisijos siūlymą tamsioji vakarinė medunešė bitė įrašyta į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, kitaip vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą įrašytos tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenanti šios bičių rūšies populiacija. Laikomų ir vei...

Fausta Marija Leščiauskaitė

Beprotiškame gyvenimo bėgime dažnas pagalvoja, jog norėtų viską mesti ir išrūkti į vienkiemį. Žinoma, tokias svajones nulydi begalės abejonių. Juk mainais į ramybę turėtume paaukoti daug senų įpročių, o įpročiai – nagais į mus įsikibę bjaurybės. Tiems, kurie nori, bet nedrįsta – Ieva Nečiauskienė ir...

LR žemės ūkio ministerija

Bitininkystė pasaulyje pripažįstama ypatingai svarbia žemės ūkio šaka, nes tai svarbi ne tik gamtos sudedamoji dalis, bet ir ūkio šaka. Be bičių dalies augalų derlius būtų mažesnis, dalies išvis neįmanomas.

2023-2027 metais bitininkystės sektoriui numatyta 5,5 mln. Eur finansinės paramos. Kasmet bitininkystės produktų gamybos ir prekybos sąlygoms gerinti, užtikrinti sektoriaus tvarumą ir plėtrą planuojama skirti po 1,1 mln. Eur Europos Sąjungos ir nacionalinių lėšų.

Žemės ūkio ministerija primena, kad augalų apsaugos produktais dienos metu negalima purkšti žydinčių augalų, kuriuos lanko bitės, o naudoti produktus, turinčius nepatvirtintos veikliosios medžiagos, dėl kurių, kaip įtariama, nyksta bitės ir kiti apdulkintojai – griežtai draudžiama.

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis.