Šakietei Julijai Mozurevičiūtei seniai įprastas tvarus gyvenimo būdas, kurio ji išmoko studijuodama Nyderlanduose. Grįžusi į Lietuvą, jauna verslininkė gamina mūsų šalyje dar visai naują produktą – vaško drobeles, kurios puikiai pakeičia plastiko plėvelę ir tinka ilgalaikiam naudojimui.
bitininkystė
63 straipsnių
Bitininkystė – bičių laikymas medui, vaškui ir kitiems produktams (bičių duonai, pieneliui, nuodams, pikiui) gauti, žemės ūkio augalams apdulkinti. Bitininkystė dabar yra žemės ūkio šaka, o senovėje drevinė bitininkystė greičiau buvo miškų ūkio šaka.
Pigiu medumi iš trečiųjų šalių perpildyta rinka verčia Lietuvos bitininkus mažinti bičių ūkius arba visai jų atsisakyti. Bitininkai neslepia – bitininkystė išgyvena vieną didesnių krizių. Jie kalba ir apie galimai falsifikuotą medų, kurio plika paprasto vartotojo akimi neįvertinsi ir neišbrokuosi.
Atsižvelgus į Lietuvos raudonosios knygos komisijos siūlymą tamsioji vakarinė medunešė bitė įrašyta į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, kitaip vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą įrašytos tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenanti šios bičių rūšies populiacija. Laikomų ir vei...
Tuo metu, kai šalį buvo sukaustęs karantinas, tikrai ne visi sėdėjo rankas sudėję. Vieni ėmė kurti savo verslus, kiti ieškojo naujų hobių ar įgyvendino senas svajones. Panašus scenarijus susiklostė ir vilniečiui Mariui Beinarui, kuris kone per vieną dieną tapo bitininku.
Prienuose yra įsikūrusi bitininkystės reikmenų įmonė „Wilara“, kurią galima vadinti didžiausia Baltijos šalyse. Jos šeimininkas Gediminas Olsevičius pats gamina produktus ir juos eksportuoja į tolimiausias pasaulio šalis. Vyras neslepia, kad per keliasdešimt metų versle – būta visko, nuo užpuolimų i...
2023 m. gegužės 23 d. įvyko Copa – Cogeca „Medus“ darbo grupės posėdis, kuriame darbo grupės pirmininko pavaduotojas Etienne BRUNEAU pažymėjo, kad ES medaus gamyba yra pavojuje, todėl reikia imtis skubių veiksmų.
Aukštaitijos nacionaliniame parke, Minčios girios pakraštyje, senajame Ignalinos rajono Stripeikių kaime nuo gegužės mėnesio iki vėlyvo rudens lankytojų laukia vienintelis toks Lietuvoje Bitininkystės muziejus. Muziejaus sodyba ir lauko ekspozicija yra išsidėstę ant dviejų vaizdingų kalvų, kurias sa...
Nors pavasaris palankus, tačiau vienas Žemaitijos bitininkas sako – gausus derlius, reiškia sunkesnę realizaciją, nes Lietuvoje bičių produktų pagaminama daugiau, nei suvartojama, praneša LNK žinios.
Beprotiškame gyvenimo bėgime dažnas pagalvoja, jog norėtų viską mesti ir išrūkti į vienkiemį. Žinoma, tokias svajones nulydi begalės abejonių. Juk mainais į ramybę turėtume paaukoti daug senų įpročių, o įpročiai – nagais į mus įsikibę bjaurybės. Tiems, kurie nori, bet nedrįsta – Ieva Nečiauskienė ir...
Šventinį Velykų rytą, Delfi televizijos eteryje, su žiūrovais vėl sveikinosi laida „Misija ūkis“. Šį kartą laidos komanda lankėsi Šiaulių rajone, kur aplankė du skirtingus ūkius: didžiausią Baltijos šalyse pievagrybių augintojų įmonę, įkurtą Kęstučio Juščiaus, ir itin sėkmingą bei ekologiškai atsaki...
Bitininkystė pasaulyje pripažįstama ypatingai svarbia žemės ūkio šaka, nes tai svarbi ne tik gamtos sudedamoji dalis, bet ir ūkio šaka. Be bičių dalies augalų derlius būtų mažesnis, dalies išvis neįmanomas.
Visos bitės suskaičiuotos: švedo startuolis jungia avilius prie interneto ir matuoja, kaip pluša darbininkės (3)
Ramios bitės? O gal laikas imti medų? Švedo Olle Källström startuolis siūlo kiekvienam bitininkui pasitelkti technologijas ir nuo sofos stebėti, ką veikia avilių darbininkės. Koks gi tu bitininkas, jei tavo bitės nėra suskaičiuotos, susvertos, ir nuolat nesekamos aibės sensorių, kurie pasakys, kada ...
2023-2027 metais bitininkystės sektoriui numatyta 5,5 mln. Eur finansinės paramos. Kasmet bitininkystės produktų gamybos ir prekybos sąlygoms gerinti, užtikrinti sektoriaus tvarumą ir plėtrą planuojama skirti po 1,1 mln. Eur Europos Sąjungos ir nacionalinių lėšų.
Lietuvoje daugiau nei 10 tūkst. bitininkų kasmet prisuka daugiau nei 3 mln. kg medaus. Karštligiškai pulsuojant Europos medaus rinkai, šalies bitininkai dairosi alternatyvų arba bando mažinti savo ūkių sąnaudas.
Daug metų dirbusi Žemdirbystės instituto Bitininkystės skyriuje Diana Tamašauskienė dabar laiko 60 šeimų bičių. Ją galima rasti Kėdainiuose esančioje bitininkystės reikmenų parduotuvėlėje,kur ji pasirengusi profesionaliai pakonsultuoti.
Žemės ūkio ministerija primena, kad augalų apsaugos produktais dienos metu negalima purkšti žydinčių augalų, kuriuos lanko bitės, o naudoti produktus, turinčius nepatvirtintos veikliosios medžiagos, dėl kurių, kaip įtariama, nyksta bitės ir kiti apdulkintojai – griežtai draudžiama.
Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis.
Kas yra ta širdies formos šalis prie Baltijos jūros, dabar žinos net arabų šeichai.
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) patikrų duomenimis, per šiųmetį medunešį nenustatytas nė vienas medaus kokybės ir saugos pažeidimas.
Rugsėjo 27 dieną, pirmadienį, 18.30 val. Europos Parlamento (EP) narys prof. Liudas Mažylis kviečia į virtualią konferenciją „Bitininkystė: praeities tradicijos ir ateities iššūkiai“. Renginio pranešėjai: bičių selekcininkas, biomedicinos mokslų daktaras Algirdas Amšiejus, Lietuvos apiterapeutų asoc...