Ką žinote apie Antaliją, be to, kad tai – puikiais paplūdimiais, svetingais vietiniais ir viešbučiais, kur „viskas įskaičiuota“, žavintis Turkijos miestas?
Bizantija
13 straipsnių
Bizantija, Bizantijos imperija (gr. Βυζαντινή Αυτοκρατορία, oficialiai Βασιλεία τῶν Ῥωμαίων) – istoriografinis terminas, naudojamas nuo XIX a. apibūdinti imperijai rytinėje Viduržemio jūros dalyje, kuri susikūrė vėlyvojoje Antikoje iš rytinės Romos imperijos dalies ir galutinai žlugo 1453 m. osmanams užėmus Konstantinopolį.
„Nesu iš tų, kurie tvarkingai, nuosekliai eina viena kryptimi, taip gyventi pernelyg nuobodu“, – sako dailininkė, rašytoja, kritikė Jolanta Sereikaitė, kurią apie jos kūrybinius ieškojimus, įkvėpimus ir idealus kalbina Ramutė Rachlevičiūtė.
Vieno seniausiai gyvenamų miestų pasaulyje tuoj neliks: gyventojams jau nurodyta apleisti savo namus (112)
Maždaug už valandos kelio automobiliu nuo Batmano miesto pietryčių Turkijoje tarsi oazė prieš akis išnyra senovinis Hasankifo miestas, įsikūręs ant paties Tigro upės kranto. Manoma, kad Hasankifas – vienas iš seniausiai gyvenamų miestų visame pasaulyje, kurio istorija galėjo prasidėti dar prieš 12 t...
Senovės Egipto miestas Heraklionas kadaise buvo triukšmingas prekybos uostas. Dabar jis – Viduržemio jūros dugne, paniręs 45 metrus po vandeniu. Neseniai narai atrado turbūt geriausią radinį po to, kai povandeninis miestas buvo atrastas prieš du dešimtmečius.
Kremlius ir jo kultivuota propagandos sistema, įskaitant švietimą, gana ilgai naudojo „Trečiosios imperijos“ mitą.
Lietuva savo religinės tolerancijos atmosfera smarkiai išsiskyrė iš kitų Europos valstyių XVI amžiuje ir XVII amžiaus pradžioje, tačiau palaipsniui ši tolerancijos tradicija slopo, o Abiejų Tautų Respublikos saulėlydyje jau tepriminė savo pačios šešėlį.
Norint susipažinti su Bulgarijos istorija, tradicijomis ir gyvenimo būdu pakanka vos pusdienį pasivaikščioti sostinės Sofijos gatvėmis.
Lapkričio mėnesį vienuose Maskvos gimdymo namuose pasaulį išvydusią naujagimę pavadino Sirija.
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas toliau kuria savo mačistinį įvaizdį – antradienį mažuoju triviečiu povandeniniu laivu jis pasinėrė į Juodosios jūros gelmes apžiūrėti sudužusio laivo prie pernai Rusijos aneksuoto Krymo pusiasalio krantų.
37 metų Rustamas Batrovas, kūdikiško veido Tatarstano muftijaus pavaduotojas, šiltai ir entuziastingai pasakoja apie jo tikėjimo atgimimą respublikoje, kuri yra laikoma vienu iš tradicinių rusiškojo islamo centrų.
Komentare leidiniui „DW“ rusų žurnalistas Olegas Kašinas atkreipia dėmesį į, regis, nepavydėtiną vyriausybės vadovo vaidmenį Rusijos valdžios hierarchijoje.
Sabrata – miestas Libijos šiaurės vakaruose, į vakarus nuo Tripolio, tai kartu ir Sabrata Va Surmano savivaldybės centras, taip pat čia veikia šiuolaikiniais mastais nedidelis uostas prie Viduržemio jūros.
Atono šalis oficialiai priklauso Graikijai, tačiau pagal tarptautines sutartis turi visišką savivaldą. Vienintelis būdas čia patekti - laivu arba specialiu keltu, kursuojančiu per Dafnių uostą.