Lietuviškos braškės jau puikuojasi parduotuvių lentynose. Anykščių rajone braškes penkerius metus auginantis ūkininkas sako, kad braškių derlius priklauso nuo kelių veiksnių: pirmiausia oro sąlygų ir šiltnamio, kuriame auga braškės, dangos.
braškių kainos
6 straipsnių
Braškės - žemuogių genčiai priklausantis, erškėtinių šeimos ilgametis augalas. Braškės pirmą kartą išvestos Prancūzijoje, 1750 metais. Augalo vaisiai (uogos) 2–3 centimetrų skersmens, kartais ir daugiau, raudoni arba rausvai balti. Iš braškių uogų gaminama uogienė, džemas, saldainiai, vynas ir kt.
Braškių kaina – kasmet kintantis mokestis už braškes. Kaina priklauso nuo uogų dydžio bei rūšies, nuo kilmės šalies, taip pat nuo derliaus gausos.
Dabar pats braškių pikas, tačiau ekspertai sako, kad šių metų uogos skiriasi nuo mums įprastų – deja, bet jų skonis prastesnis.
Nors Lietuvoje gyvenimą pristabdė karantinas, žemės ūkyje darbai nestoja. Didieji šiltnamių ūkiai jau nuskynė pirmąsias lietuviškas braškes, o šios prekybos tinkluose pasirodė anksčiau nei pernai – balandžio pabaigoje. Tuo metu atvirame lauke braškes auginantis ūkininkas tikina, kad „tikrosios lietu...
Artėjant vasarai Kėdainių turguje prekystaliai jau nukraunami ne tik atvežtinėmis, bet ir lietuviškomis sodo bei daržo gėrybėmis.
„Mažai žmonių. Kol kas dar čia mažai žmonių. Bet mes neliūdim. Aišku, daugiau žmonių norėtųsi, bet oras, oras viską čia daro“, – sako daržovių pardavėja Palangos turguje, nors jame sukasi gal bent 40 pirkėjų, o dauguma prekeivių neturi kada kalbėti, nes juos vis pertraukia apsipirkinėjantys poilsiau...
Braškių sezonas Lietuvoje jau persirito į antrąją pusę ir žmonės, pasak prekybininkų, po truputį jau pradeda rūpintis atsargomis žiemai. Dabar tai daryti palankus metas, nes manoma, kad netrukus braškių kainos gali vėl augti.