Civilizacija padėjo žmonijai išvengti daugybės sunkių ligų arba padaryti jas mažiau pavojingomis. Tačiau kai kurių ligų daugėja būtent dėl gerėjančio mūsų gyvenimo. Viena tokių ligų – bronchų astma, kurios priepuoliai ne tik apsunkina sergančiųjų gyvenimą, bet ir kartais gali baigtis mirtimi.
bronchinė astma
14 straipsnių
Astma – bronchų susirgimas, kuris sukelia kvėpavimo apsunkinimą (dusulį) ar kosulį. Dusulys dažnai esti priepuolinio pobūdžio. Priepuoliai gali būti lengvesni ar sunkesni, kartais net pavojingi gyvybei.
Plaučių ligas galima skirstyti į dvi grupes: labiau susijusias su rūkymu – lėtinis bronchitas, lėtinė obstrukcinė plaučių liga, plaučių vėžys – bei tas, kurios gali išsivystyti ir nerūkantiems, teigia sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ gydytoja pulmonologė Goda Šlekytė. Pastarajai grupei priklausa...
Pavasaris ir vasara ne visiems žmonėms atneša tik gerų emocijų. Šienlige sergantys su čiauduliu ir užgulusia nosimi kovoja keletą mėnesių, o paskutiniais metais gydytojai pastebi ir naują tendenciją – itin sudirgusias akis. Šienligė reikalauja daug kantrybės vartojant vaistus ir nemažai išlaidų tyri...
Visiškai nekaltai atrodantis nosies užgulimas, pasunkėjęs kvėpavimas naktimis gali slėpti klastingą ligą, apie kurią daugelis gyventojų net nesusimąsto kovodami su užsitęsusia sloga. Portalo Delfi kalbinta gydytoja įspėja, kad į sunkumus nosyje nereikėtų numoti ranka, o geriau pasikonsultuoti su spe...
Daugelis žmonių į kosulį linkę žiūrėti nerimtai – įprasta galvoti, kad po kelių dienų ar savaitės jis praeis. Tačiau jei kosulys užsitęsia bent kelias savaites, medikų teigimu, vertėtų sunerimti.
Internete galima rasti aibę visokių patarimų, kaip greitai pasveikti. Tačiau ne visais jais reikėtų tikėti. Štai viename straipsnyje teigiama, kad atsakymas į nemažą kiekį susirgimų yra kiaušinis.
Prasidėjus šildymo sezonui, vis dažniau tėvams tenka skubėti su vaikais į polikliniką, nes apsiginti nuo varginančių peršalimo ligų tampa vis sudėtingiau. Vaikų imunitetas silpsta ir yra kur kas lengviau paveikiamas virusų nei suaugusiųjų. Todėl labai svarbu ne tik apsaugoti vaiką lauke, bet ir gera...
Europoje apie 30–40 proc. žmonių yra alergiški ir kenčia nuo kurios nors alergijos formos. Alergija neretai vadinama amžiaus epidemija, nes sergamumas šia liga ne mažėja, bet nuolat auga. Tačiau yra veiksmingų būdų, kaip sau padėti.
Leiskite spėti: jei jums apie 40 metų ir daugiau, vaikystėje greičiausiai esate turėjęs žarnyno kirminų, bet nesiskundžiate nei alergija, nei bronchine astma, nei autoimuninėmis ligomis?
Bronchų astma paprastai vargina visą gyvenimą. Tačiau tėveliams nereikėtų iškart išgyventi, jeigu ši diagnozė įrašoma jų mažylio ligos istorijoje – ankstyvame amžiuje du iš trijų vaikų astmą išauga.
Šiandien, gegužės 3 d., visame pasaulyje minint bronchinės astmos dieną, startuoja informatyvaus pobūdžio interneto portalas www.astma.lt. Jame surinkta visa aktuali informacija apie ligos pradžią, simptomus, eigą bei astmos kontrolę, kuriai, šalyje daugėjant sergančiųjų šia liga, skiriamas ypatinga...
Alerginėmis ligomis vien Europoje serga daugiau kaip 150 mln. žmonių, ir sergančiųjų gretos kasmet gausėja. Tad ne veltui įvairūs alerginiai susirgimai vadinami XXI a. rykšte – prognozuojama, jog greitai daugiau nei pusė europiečių kentės nuo vienokios ar kitokios alergijos.
Bronchine astma serganti moteris, išsigandusi dusulio priepuolio, nuo kurio jai nepadėjo įprasti vaistai, užuot kvietusi greitąją pagalbą, nusprendė pati nusigauti iki poliklinikos ir labai dėl to pasigailėjo.
Pavasarį sprogstant medžiams, pasireiškia alergija žiedadulkėms. Beje, alergijos žiedadulkėms požymių gali atsirasti staiga, per vieną dieną. Dažnai mamos pasakoja, kad sveikutėlis vaikas, giedrą saulėtą dieną pabuvęs lauke, į namus grįžta čiaudintis, varvančia nosimi ir ašarojančiomis akimis. Tai l...