Keturias dienas su vyru praleidusi egzotiškame Brunėjaus sultonate Vaida Tubytė-Batkauskienė išbandė ir gyvenimą 7 žvaigždučių viešbutyje, ir pirkelėje, stovinčioje ant polių vandeny, kur tualetas - „tiesioginis“, t. y. viskas tiesiai patenka į vandenį apačioje. Su „Vakarų ekspreso“ skaitytojais Vai...
Brunėjus
37 straipsnių
Brunėjus arba Brunėjaus Valstybės Darusalamas (Negara Brunei Darussalam/نڬارا بروني دارالسلام, Brunėjaus Valstybė, Taikos Užuovėja) – valstybė Pietryčių Azijoje, Borneo saloje. Ribojasi su Malaizija ir Pietų Kinijos jūra.
Brunėjus yra absoliutinė monarchija, kurios aukščiausiasis valdovas yra sultonas (valdo Bolkija dinastija; nuo 1967 m. sultonu yra Hasanalis Bokija). Sultonas taip pat yra šalies ministras pirmininkas ir užsienio reikalų ministras, visi svarbiausi politiniai postai priklauso karališkajai šeimai. Veikia 36 vietų parlamentas, tačiau jo vaidmuo labiau marionetinis.
Mažoje, tačiau pasakiškai turtingoje Azijos valstybėje Brunėjuje sultonas Hassanalis Bolkiah yra tikras žmogus orkestras. Jis ne tik yra vienintelis Brunėjaus absoliutinis monarchas ir aukščiausiasis islamiškojo tikėjimo lyderis, bet ir šalies premjeras, finansų ministras, užsienio reikalų ir prekyb...
Vietname viešinti JAV viceprezidentė Kamala Harris dar kartą griežtai sukritikavo Kiniją.
Brunėjaus sultono šeimos paslaptis: sekso apsėstas brolis, švaistęs milijonus ir apiberdavęs moteris dovanomis (14)
Brunėjaus sultonas Hassanalis Bolkiah slepia vieną šeimos paslaptį. Tai yra jo sekso apsėstas ir švaistūnas brolis princas Jefri.
JAV karinio laivyno vadas trečiadienį pareiškė nenorintis, kad įtampa Pietų Kinijos jūroje „pereitų į konfliktą“, praėjus savaitei po Vašingtono naujausio iššūkio Kinijos teritorinėms pretenzijoms ginčijamuose vandenyse.
Europos Parlamentas paragino Brunėjų nedelsiant panaikinti balandžio pradžioje įvestą mirties bausmę homoseksualams. Apskritai turi būti panaikinta baudžiamojo teisė šariato pagrindu, reikalavo parlamentas ketvirtadienį priimtoje rezoliucijoje. Kartu parlamentarai paragino ES diplomatinę tarnybą įve...
Europos Sąjunga trečiadienį pasmerkė naująjį Brunėjaus baudžiamąjį kodeksą ir pareiškė, kad tokių šariatu grindžiamų įstatymų įgyvendinimas prilygtų kankinimui ir tarptautinių žmogaus teisių sutarčių pažeidimui.
Brunėjaus sultonas trečiadienį paragino „įtvirtinti“ šalyje islamo doktriną, įsigaliojant naujiems griežtiems šariato įstatymams, tokiems kaip mirties bausmė užmėtant akmenimis už svetimavimą ir tos pačios lyties asmenų lytinius santykius.
Pekinas ketvirtadienį dar kartą pareiškė savo teisę statyti „gynybos“ objektus ginčijamoje Pietų Kinijos jūroje, bet atsisakė patvirtinti pranešimus, kad kinai dislokavo naujų raketų tame regione supiltose dirbtinėse salose.
Jungtinės Valstijos galėtų vėl prisijungti prie Ramiojo vandenyno partnerystės (TPP), jeigu galėtų išsiderėti „geresnį“ susitarimą, pareiškė JAV prezidentas Donaldas Trumpas.
Gausias naftos atsargas turinčio Brunėjaus sultonas praeitą savaitę minėjo svarbią datą – 50 metų, praleistų valdžioje. Ta proga šalyje surengta daug šventinių renginių, tarp kurių prabanga tviskanti procesija sostinės gatvėmis auksu dabintoje karietoje.
Kinija yra „stipriai nepatenkinta“ dėl G7 lyderių pranešimo, kuriame minimos problemos Rytų ir Pietų Kinijos jūrose, ir ragina šalis nutraukti „neatsakingas kalbas“. Apie tai rašo „Reuters“, cituodami Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovą spaudai.
JAV karo laivas praplaukė netoli ginčytinų Spratlio salų Pietų Kinijos jūroje, į kurias pretenzijas reiškia Pekinas, praneša agentūra AFP.
Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių vadovai pareiškė, kad ir po Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose jie toliau eis užsibrėžtu keliu ir sieks laisvosios prekybos susitarimų, informuoja BBC.
Dvi didžiausios pasaulio galybės – JAV ir Kinija – susikibo į žodžių dvikovą, artėjant lemiamam tarptautinio teismo sprendimui dėl Pekino teritorinių pretenzijų Pietų Kinijos jūroje.
Filipinai pirmadienį su JAV pradėjo dideles karines pratybas.
Vyriausiasis Kinijos teisėjas sekmadienį pareiškė, kad šalis planuoja įsteigti tarptautinį jūrų reikalų teismų centrą, kuris padėtų apginti šalies jūrinius interesus, praneša „Reuters“.
Europos Sąjunga (ES) ir Filipinai kitais metais pradės derybas dėl laisvosios prekybos, blokui pasiekus susitarimą su Singapūru ir Vietnamu, antradienį praneša „EUbusiness“, remdamasis ES prekybos komisare Cecilia Malmstroem.
Indonezija pasirengusi prisijungti prie susitarimo dėl Ramiojo vandenyno regiono partnerystės (TPP), pareiškė Indonezijos prezidentas Joko Widodo po susitikimo su JAV prezidentu Baracku Obama, informuoja „Reuters“.
JAV, Japonija ir dar 10 kitų Ramiojo vandenyno regiono šalių pasirašė kontroversišką Ramiojo vandenyno regiono partnerystės (TPP) susitarimą, informuoja BBC.