Vakarų Mongolijoje buboninis maras nusinešė vyro gyvybę, trečiadienį paskelbė šalies Sveikatos apsaugos ministerija, šiemet ten ir kaimyninėje Kinijoje patvirtinus šį ir dar keletą užkrato atvejų.
buboninis maras
12 straipsnių
Mongolijos sveikatos apsaugos pareigūnai antradienį pranešė, kad nuo buboninio maro mirė 15 metų paauglys, šalyje ir kaimyninėje Kinijoje patvirtinus keletą šios ligos atvejų.
Izaokas Niutonas dažnai vadinamas modernaus mokslo tėvu. 1642–1726 metais gyvenęs anglų matematikas, fizikas, teologas ir, kaip teigė pats, gamtos filosofas prisidėjo prie mechanikos, optikos ir fizikos mokslų pažangos. Nors ir retai, kartais jis kyštelėdavo nosį ir į mediciną. Pavyzdžiui, Niutonas ...
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Mongolijoje Bajan Ulegėjaus (Bayan Olgii) provincijoje, besiribojančioje su Rusija ir Kinija, užregistruoti du mirties nuo buboninio maro atvejai. Abu susirgusieji valgė termiškai nepadorotos švilpikų mėsos, kuri tikėtina buvo užkrėsta Yersinia pestis bak...
Maro epidemijos pasaulį kamavo kelis kartus. Apie marą mokėmės mokyklose, tikriausiai esate girdėję ir apie maro aukų kapus. Maras mums atrodo kaip siaubinga neišgydoma praeities liga, kuria šiais laikais jau niekas neserga. Bet ar tikrai?
Buboninis maras, dar žinomas juodosios mirties pavadinimu, – viena daugiausia gyvybių nusinešusių ligų per visą žmonijos istoriją.
Susirgimų maru skaičius Madagaskare per savaitę išaugo daugiau kaip du kartus. Žinybų duomenimis, iki šiol susirgo 805 žmonės, maždaug 600 jų diagnozuotas labai pavojingas ir lengvai perduodamas pneumoninis maras. Mažiausiai 74 asmenys nuo infekcijos padarinių mirė, paskelbė nepaprastųjų situacijų t...
Dviejose JAV apygardose visuomenė įspėta dėl maro pavojaus Arizonos Navaho apygardoje visuomenei paskelbtas įspėjimas dėl pavojaus sveikatai, kai ištyrus šioje apygardoje sugautas blusas paaiškėjo, kad jos yra užsikrėtusios maru.
Tai sudėtingas klausimas. Viduramžiais siautusių maro epidemijų paplitimas ir vystymasis susijęs su daugeliu faktorių – biologinių, geografinių ir socioekonominių. Todėl šią temą reikia nagrinėti kompleksiškai.
Praėjo beveik 50 metų nuo tos dienos, kai amerikiečiai išsilaipino Mėnulyje, tačiau Jungtinių Valstijų žmonės ir toliau miršta nuo ligos, Europą siaubusios dar Viduramžiais. Kodėl Amerika neišnaikino maro, aiškinasi BBC.
Būtinybė nuolat apsirūpinti maistu maždaug 8000 m. pr. Kr. Privertė Artimųjų Rytų gyventojus imtis jaukinti laukinių avinų, ožkų, kiaulių ir galvijų protėvius, o Pietryčių Azijos gyventojai maždaug 6000 m. pr. Kr. Prijaukino vištas. Nors prijaukinti gyvūnai neolito gyventojams tapo stabiliu mėsos ša...
Viename kaime Madagaskare prasidėjo buboninio maro protrūkis. Praėjusią savaitę mirė 20 kaimo gyventojų, po to buvo pradėti tyrimai, informuoja BBC.