Būda

35 straipsnių

„Netgi patys žymiausi žmonės turi trūkumų, o tie, kurių gebėjimai riboti, – turi stiprybių. Nėra jokios prasmės lyginti savo trūkumus su kitų žmonių pranašumais“ – teigia Tibeto lama ir budizmo mokytojas Khenpo Sodargye savo knygoje „Laimė tave suranda, kai tu jos neieškai“.

Erika Gasiul, VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“

Mūsų šalies miestuose ir ypač kaimuose vis dar gyvuoja sustabarėjusi tradicija, kad šuo turi būti pririštas prie būdos ir atlikti turto sergėtojo funkcijas. Dažnai tokio sargo būtis apverktina – pririštas prie sunkios grandinės, menka pastogė, mažai judėjimo laisvės, maitinamas yra tuo, kas atlieka ...

Samurajus ir budizmo žinovas Miyamoto Musashi šias taisykles parašė visai prieš pat savo mirtį – likus 21 dienai iki gyvenimo pabaigos. Jis moko priimti gyvenimą tokį, koks jis yra, ir nesijaudinti dėl to, ko negalite pakeisti. Svarbiausia – taikiai gyventi su savimi.

Mes, krikščionys, daug žinome apie Jėzaus Kristaus gyvenimą ir mokymą, tačiau pasaulyje dar iki jo gyveno nemažai didelių pranašų, kurie padėjo pagrindus svarbiausioms ir populiariausioms pasaulio religijoms. Vienas iš jų – Sidharta Gautama, vėliau tapęs Buda ir pradėjęs budizmo filosofijos mokymą.